id: k6mh4g

Defibrylator AED dla Szukamy i Ratujemy

Defibrylator AED dla Szukamy i Ratujemy

Nasi użytkownicy założyli 1 189 268 zrzutek i zebrali 1 252 945 411 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Aktualizacja 30.12.2020 r.:

Moi drodzy, jesteśmy zaskoczeni – firma PROMAX pokryje w całości koszty zakupu defibrylatora AED wraz z niezbędnym wyposażeniem! To niesamowity dar oraz wsparcie dla naszej grupy – dziękujemy! ❤


Zamykamy obecną zrzutkę, zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie, który będzie wykorzystywany na akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Za kwotę 2465 zł zostanie zakupiony zestaw 14 szyn Kramera do zabezpieczenia złamań powstałych w wyniku prowadzonych działań. Chcemy również odpowiednio zabezpieczyć osobę poszkodowaną przed wychłodzeniem – śpiwór bakteriostatyczny pozwoli chronić poszkodowanych, a w przypadku zatrzymania krążenia prowadzić reanimację. Kolejnym celem będzie zakup 8 czołówek, które pozwolą w bezpieczny sposób przemieszczać się w ciemnościach zespołom ratowniczym, a także zwiększą szanse na zauważenie osoby zaginionej. Czołówki, podobnie jak każdy z naszych sprzętów będzie rozdawany ochotnikom na odprawie akcji – będą to nasi ratownicy, strażacy, policjanci.


Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę, będziemy na bieżąco informować i rozliczać się z zakupów.„Aby inny mogli przeżyć.”


KIM JESTEŚMY?

Współpracujemy ze służbami, a wszystkie nasze działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Nasza grupa składa się z sympatyków ratownictwa i niesienia pomocy innym ludziom. Wśród nas jest wielu profesjonalistów, jak strażacy i ratownicy. Tutaj każdy pomaga z własnych chęci, działamy na własną rękę i pomagamy bezinteresownie.


Szkolimy się i nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Chcemy działać w pełni profesjonalnie i skutecznie. Nasze działania można śledzić na bieżąco poprzez media społecznościowe oraz naszą stronę internetową. Stojąc przed sytuacją, gdzie ratując ludzkie życie, do dyspozycji mamy jedynie wykorzystanie techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, będziemy wdzięczni za każde wsparcie, które przełoży się na ratowanie ludzkiego życia przy użyciu defibrylatora AED, którego pozyskanie jest obecnie naszym priorytetowym celem.


CZEGO POTRZEBUJEMY?

W mijającym roku, spotkaliśmy się wszyscy z zupełnie nową rzeczywistością. Minione wydarzenia i sytuacje pokazują jednak to, że pomimo przeciwności losu, potrafimy jednoczyć się i pomagać sobie wzajemnie. I o taką pomoc dzisiaj prosimy. Przypadek z jakim spotkaliśmy się na jednej z ostatnich akcji poszukiwawczo-ratowniczych uświadomił nam, że to najwyższy czas na kolejny krok, aby doposażyć się w defibrylator AED. Zespół ratownictwa medycznego nie zawsze jest w stanie dotrzeć na miejsce tak szybko, jak tego oczekujemy. Jako ochotnicy, wyjeżdżając na akcję zawsze chcemy jak najlepiej wykorzystać siły które mamy, jednak brakuje nam sprzętu do bezpośredniego ratowania ludzkiego życia. W naszych szeregach są ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.


Sprzęt który planujemy zakupić to DEFIBRYLATOR ZOLL AED 3 BLS (AED, bateria, elektrody 5-letnie UNI CPR-D)


KOSZTY

Cena defibrylatora ZOLL AED 3 BLS: ok. 8410 zł

Walizka wodoodporna - kwota około: 670 zł

Dodatkowa Elektroda CPR Uni-padz - kwota 760 zł

Łącznie: 9840 zł


Przy szacowaniu kosztów uwzględnione zostały średnie ceny produktów na dzień 23.12.2020r.


DLACZEGO SPRZĘT W TEJ KLASIE CENOWEJ?

Dokonując wyboru modelu, posiłkowaliśmy się opiniami doświadczonych ratowników medycznych, którzy na co dzień działają na podobnym sprzęcie. Przygotowując kosztorys, skupiliśmy się na oszacowaniu kosztów eksploatacji, biorąc pod uwagę np. żywotność baterii i koszty wymiany jednorazowych elektrod. Równie ważną kwestią są funkcje które posiada sprzęt tej klasy, a konkretnie funkcja Real CPR Help:


„Funkcja CPR Help dostępna w defibrylatorach Zoll, podczas resuscytacji osób dorosłych dostarcza komunikaty głosowe i tekstowe informujące ratownika kiedy powinien uciskać mocniej, a kiedy prowadzi dobry ucisk. Na ekranie defibrylatora wyświetla się graficzny interfejs, który wskazuje osobie udzielającej pomocy prawidłowe tempo oraz głębokość uciśnięć.”


COŚ WIĘCEJ NA TEMAT POSZUKIWAŃ

Jak wglądają organizowane przez nas poszukiwania? Na wstępie, nasze standardowe działania skupiają się na rozpoznaniu sytuacji, zrobieniu wywiadu i ustaleniu prawdopodobieństwa wersji zdarzeń. Posiłkujemy się tutaj statystyką, wiedzą z zakresu poszukiwań osób zaginionych, popartą doświadczeniem oraz zdobytą na licznych szkoleniach oraz wiedzą pedagogiczną i psychologiczną. Następnie przystępujemy do działań poszukiwawczo-ratowniczych. Na podstawie działań planistycznych, pada decyzja o rozstawieniu sztabu, czyli „centrum dowodzenia” całą akcją oraz wyznaczeniu sektorów poszukiwań. Tutaj nic nie jest przypadkowe. Współpracujemy z policją oraz jednostkami państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Dzielimy się na zespoły terenowe i ruszamy, każdy zespół przeczesuje swój sektor. Nasze działania rejestruje autorska aplikacja, dzięki której monitorujemy na bieżąco działanie każdego ratownika, biorącego udział w działaniach terenowych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, m.in. noktowizją, termowizją, wysokiej klasy latarkami, sprzętem do ratownictwa wodnego, łącznością radiową. Rozstawiając się w dowolnym miejscu, posiadamy swój agregat prądotwórczy. Dzięki temu, sztab wyposażony w laptopy, dostęp do Internetu oraz ogrzewanie może być niezależnie zasilany w energię elektryczną. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, jesteśmy samowystarczalni.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 45

SB
Studio Barber Weronika Grzelak
300 zł
WO
Wojtek
200 zł
RS
Radosław
200 zł
MS
Mateusz SIR
100 zł
AF
Ola
100 zł
JD
Wschowa dziękuje za pomoc
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AZ
Anna Zawodna
 
Użytkownik niezarejestrowany
65,15 zł
MR
Medycyna Ratunkowa Arteria
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • Moi drodzy, jesteśmy zaskoczeni – firma PROMAX - Telewizja Internet Telefon pokryje w całości koszty zakupu defibratora AED wraz z niezbędnym wyposażeniem! To niesamowity dar oraz wsparcie dla naszej grupy – dziękujemy! ❤ Zamykamy obecną zrzutkę, zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie, który będzie wykorzystywany na akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Za kwotę 2465 zł zostanie zakupiony zestaw 14 szyn Kramera do zabezpieczenia złamań powstałych w wyniku prowadzonych działań. Chcemy również odpowiednio zabezpieczyć osobę poszkodowaną przed wychłodzeniem – śpiwór bakteriostatyczny pozwoli chronić poszkodowanych, a w przypadku zatrzymania krążenia prowadzić reanimację. Kolejnym celem będzie zakup 8 czołówek, które pozwolą w bezpieczny sposób przemieszczać się w ciemnościach zespołom ratowniczym, a także zwiększą szanse na zauważenie osoby zaginionej. Czołówki, podobnie jak każdy z naszych sprzętów będzie rozdawany ochotnikom na odprawie akcji – będą to nasi ratownicy, strażacy, policjanci. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę, będziemy na bieżąco informować i rozliczać się z zakupów.

 • JK
  Jakub

  Powodzenia!

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia!

  10 zł