id: k7adkk

Punkt Wsparcia Osób Doświadczających Bezdomności

Punkt Wsparcia Osób Doświadczających Bezdomności

2 395 zł 
z 40 000 zł
5%
zakończona 31.05.2020r
27 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Bezdomność to kryzys w życiu człowieka; podobnie jak choroba, utrata bliskiej osoby, czy poważne problemy finansowe. Stopień adaptacji do tej sytuacji różni się u poszczególnych osób. Żaden Bezdomny nie powie jednak, że stan ten jest pożądany i stanowi źródło szczęścia i zadowolenia z życia. Wolontariusze Fundacji Ambulans z Serca, udzielając przez szereg miesięcy pomocy medycznej Osobom Bezdomnych, zbudowali bezcenne relacje z Pacjentami, zapoznawali się z trudami Ich codzienności i a także świadectwami życiowych dramatów. Dzięki temu doświadczeniu, wzmocnionemu współpracą z innymi osobami i organizacjami zajmującymi się pomocą bezdomnym, postanowiliśmy zbudować perspektywę bardziej zaawansowanej pomocy. Projekt ten ma na celu nie tylko wyjście naprzeciw doraźnym potrzebom osób doświadczających kryzysu bezdomności, ale przede wszystkim koordynację działań wspierających Człowieka na wielu płaszczyznach - psychicznej, zdrowotnej, socjalnej i prawnej. Najważniejszym celem tej kompleksowej pomocy jest trwała poprawa jakości życia, poprzez przejęcie kontroli nad swoim losem, odzyskanie wiary w swoje możliwości, zdefiniowanie celów i życiowych aspiracji oraz ustalenie ścieżki ich osiągnięcia. Jak potwierdza doświadczenie naszej pracy, jest to najskuteczniejsza droga do wyjścia z kryzysu bezdomności i odzyskania tego, co wskutek życiowych trudności zostało utracone.

Dzięki hojności naszego darczyńcy firmy Videna Investments Sp. z o.o. , w centrum Warszawy przy ul. Hożej 1a, uruchamiamy Punkt wsparcia osób w kryzysie bezdomności. To tu, wielospecjalistyczny zespół wolontariuszy - pracowników socjalnych, psychologów, medyków i prawników, zaoferuje osobom bezdomnym bezpłatną pomoc.

Firma Videna Investments Sp. z o.o. jest fundatorem tego miejsca. Podarowała nam bezpłatnie wolnostojący moduł oraz podstawowe wyposażenie na prowadzenie punktu. Teraz my musimy zadbać o bieżące potrzeby związane z prowadzeniem wsparcia min. zakup sprzętu biurowego, baneru informacyjnego, środki czystościowe, opatrunkowe itp.


Misją Fundacji Ambulans z Serca jest niesienie podstawowej pomocy medycznej osobom w doświadczającym bezdomności, które z powodu swojego położenia niejednokrotnie pozbawione są dostępu do podstawowej opieki medycznej. Fundację tworzy zespół lekarzy, pielęgniarek i ratowników oraz streetworkerów, którzy co tydzień pełnią patrole medyczne na terenie Warszawy docierając do miejsc w których zgłoszono nam obecność osób bezdomnych, mogących potrzebować wsparcia medycznego. W ubiegłym roku dotarliśmy do wielu osób doświadczających bezdomności. Nasi pacjenci to osoby, które często ostatni raz u lekarza były kilkadziesiąt lat temu. Bardzo często zmagają się z długotrwałymi chorobami, przez które podupadają na zdrowiu. Brak higieny, nadużywanie alkoholu, długotrwałe przebywanie na ulicy prowadzi do zupełnej dezorganizacji ich życia. Problemy zdrowotne, z którymi stykamy się najczęściej w naszej pracy to: owrzodzenia skórne, odmrożenia, problemy ze zdrowiem psychicznym, choroba alkoholowa. Na co dzień współpracujemy z Caritas Archidiecezji Warszawskiej.


W imieniu zespołu dziękuje za każdy wyraz wsparcia,

Prezes Fundacji

Emilia WesołowskaPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 791 zrzutek

i zebrali

807 982 671 zł

A ty na co dziś zbierasz?