id: k7c4kb

Pomóż nam uratować ostatnią dziką rzekę w Polsce i założyć rezerwat!

Pomóż nam uratować ostatnią dziką rzekę w Polsce i założyć rezerwat!

35 836 zł 
z 30 000 zł
119%
zakończona 27.06.2019r
549 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Bug to ostatnia dzika rzeka w Polsce. Politycy chcą uregulować jej dolinę. Planują zbudować wzdłuż rzeki kanał żeglugowy, co skończy się tym, że zniszczą ekosystem rzeki. Po regulacji innych rzek [np. Łydynia, Ner, Ślina] wyginęło nawet 75% ryb, 50% populacji ptaków oraz rośliny i owady. Pomóż nam ochronić Bug, ostatnią dziką rzekę w Polsce! Do regulacji są jeszcze trzy rzeki: Odra, Wisła i Warta. Żeby zaprotestować przeciwko tym planom i opowiedzieć ludziom, jakie będą tego konsekwencje, planuje dwie rzeczy. Po pierwsze, chcę zbudować tratwę flisacką i spłynąć nią spod Białorusi aż do Warszawy. W drugim etapie - chcę założyć pierwszy w historii Polski rezerwat obywatelski. Spływ jest potrzebny żeby nagłośnić sprawę w mediach. Będę zapraszał dziennikarzy, polityków i zwykłych ludzi na pokład żeby przekonać ich do uratowania rzeki. Dlaczego Bug? To skarb, niemal wodny odpowiednik Białowieży: starorzecza, wyspy, bagna oraz unikatowe gatunki zwierząt i roślin. To ludzie, których całe życie związane jest z rzeką. To przyszłość nasza i naszych dzieci: czysta woda, powietrze i zdrowa żywność. Na co potrzebujemy pieniędzy? Podzieliliśmy zbiórkę na cztery etapy: ETAP 1: projekt, materiał i budowa tratwy. Transport tratwy, uczestników oraz praca nad organizacją spływu. Kupno wyposażenia tratwy (m.in. silnik i wyciągarka), logistyka zw. z zapraszaniem dziennikarzy i influencerów ( 10 osób), wyżywienie podczas spływu, który potrwa ok. miesiąca. 15 000 zł ETAP 2: Zatrudnienie filmowca, montażysty i fotografa, żeby przygotować materiały na YT, FB, INSTA oraz dla mediów. Dzięki nim wypromujemy ideę ochrony Bugu i założenia rezerwatu. Filmów na YT powstanie minimum sześć. 8900 zł ETAP 3: założenie rezerwatu o pow. 1 ha oraz posadzenie 1500 drzew. 25000 zł (wielokrotność tej kwoty pozwoli nam dokupić kolejne hektary i posadzić kolejne drzewa) (w tej chwili mamy już pierwsze 1,5 ha!) ETAP 4: stworzenie sieci "dzikich uli" (barci pszczelarskich) nad Bugiem. Liczba barci: 7 sztuk. 7000 zł Na rezerwat, po konsultacjach z naukowcami wybierzemy cenny przyrodniczo fragment terenu nad Bugiem, wykupimy i obejmiemy go ochroną. Z budową "dzikich uli" pomoże nam Bractwo Bartnicze. Pomóżcie nam tego dokonać! Uratujmy rzekę, nadbużańskie lasy i zwierzęta dla nas oraz naszych dzieci! Jeśli wsparłeś naszą zrzutkę dołącz do naszej grupy: https://www.facebook.com/fundacjaDziko Tam, jako pierwszy dowiesz się więcej o tym, co robimy w kwestii spływu i rezerwatu!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 549

 
Dane ukryte
1 000 zł
KP
Karolina Poznar
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AM
Andrzej Moniuszko
350 zł
TL
Tomasz Lowenhoff
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 70

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Mail z podziękowaniami
rozwiń

wybrano 38 razy

Wpłać 25 zł i więcej
Pocztówka wysłana z trasy spływu
Po wpłacie prześlij nam swój adres na: [email protected]
rozwiń

wybrano 73 razy

Wpłać 55 zł i więcej
Mikrowyprawa dzikim brzegiem Wisły
Udział jednej osoby w grupowej, kilkugodzinnej mikrowyprawie dzikim brzegiem Wisły.
rozwiń

wybrano 24 razy

Wpłać 110 zł i więcej
Udział w campingu nad Bugiem
Udział jednej osoby w campingu nad Bugiem. Zorganizujemy wielki, wspólny camping dla naszych darczyńców. Camping odbędzie się prawdopodobnie pod Drohiczynem w okolicach miejsca, gdzie powstanie Rezerwat Obywatelski. Prawdopodobny termin: wrzesień.
rozwiń

wybrano 32 razy

Wpłać 200 zł i więcej
Udział 2 osób w mikrowyprawie
Dzięki tej kwocie Ty + osoba towarzysząca będzie mogła dołączyć do jednej z mikrowypraw jednodniowych, które organizujemy pod Warszawą: na bagno, na tropienie wilków, mapa lasu lub na robale.
rozwiń

wybrano 20 razy

Wpłać 300 zł i więcej
Kolacja nad Bugiem
Udział 1 osoby w kolacji nad rozlewiskami Bugu pod Warszawą. Kolacja z ogniskiem, a potrawy będą podawali gościom kelnerzy w woderach, brodząc w wodzie. Goście jedzą na łódkach zacumowanych na środku rozlewiska.Kolacja w wersji mięsnej / vege / vegan.Termin do ustalenia.
rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 19 z 20)

Wpłać 1000 zł i więcej
24 h na tratwie
Za tę kwotę będziesz mógł / mogła dołączyć do spływu tratwą na jeden, pełny dzień. Nocleg pod gwiazdami, kąpiel w Bugu, eksploracja dzikich, nadbużańskich terenów. Przygoda jakiej nie zapomnisz do końca życia!Termin: lipiec 2019 r.
rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wpłać 1900 zł i więcej
Dwa dni na tratwie
Za tę kwotę będziesz mógł / mogła dołączyć do spływu tratwą na dwa pełne dni. Nocleg pod gwiazdami, kąpiel w Bugu, eksploracja dzikich, nadbużańskich terenów. Przygoda jakiej nie zapomnisz do końca życia!Termin: lipiec 2019 r.
rozwiń
Wpłać 2800 zł i więcej
Trzy dni na tratwie
Za tę kwotę będziesz mógł / mogła dołączyć do spływu tratwą na trzy pełne dni. Nocleg pod gwiazdami, kąpiel w Bugu, eksploracja dzikich, nadbużańskich terenów. Przygoda jakiej nie zapomnisz do końca życia!Termin: lipiec 2019 r.
rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Nasi użytkownicy założyli

752 629 zrzutek

i zebrali

543 076 680 zł

A ty na co dziś zbierasz?