Pogotowie lokatorskie - nieodpłatna pomoc prawna dla lokatorów reprywatyzowanych kamienic ID: k7h8tz

Pogotowie lokatorskie - nieodpłatna pomoc prawna dla lokatorów reprywatyzowanych kamienic ID: k7h8tz

2 135 zł z 9 000 zł

23%

2 135 zł

2 135 zł

z 9 000 zł

zakończona

zakończona

01.10.2018r

38

38

wspierających
23%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Materiał TVP Kraków o Pogotowiu Lokatorskim z lipca 2017: http://www.krakow.tvp.pl/33425459/pogotowie-lokatorskie-w-krakowie-pomoc-dla-mieszkancow-reprywatyzowanych-kamienic
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Pomóż nam uruchomić ponownie Pogotowie lokatorskie, czyli nieodpłatną pomoc prawną dla lokatorów reprywatyzowanych kamienic!

Tysiące mieszkańców Krakowa są ofiarami „czyszczenia kamienic”. Duża część z nich to osoby starsze i samotne. Czasem po prostu nie mają siły, żeby walczyć o swoje. Dotykają ich liczne podwyżki czynszów i uciążliwe remonty. W skrajnych przypadkach zarządcy kamienic odcinają im wodę, prąd i gaz - również w zimie. Bez pomocy prawników lokatorzy są bezradni w walce z czyścicielami kamienic.

Właśnie dlatego przez ostatnie pół roku prowadziliśmy Pogotowie lokatorskie, czyli nieodpłatną pomoc prawną dla lokatorów reprywatyzowanych kamienic. Teraz z kolei zbieramy środki na zatrudnienie prawników i działanie Pogotowia lokatorskiego przez kolejne 6 miesięcy. Liczymy na Twoją pomoc!

Jak możemy pomóc lokatorom?

Od lipca 2017 do stycznia 2018 roku, dzięki grantowi z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, udało nam się zatrudnić prawników, którzy pomogli nieodpłatnie ponad 100 osobom. Dzięki pomocy naszych prawników lokatorzy mogą skutecznie dochodzić swoich praw i walczyć z nieuczciwymi praktykami zarządców kamienic.

Na co pójdą pieniądze ze zbiórki?

Ze zbiórki sfinansujemy kolejne pół roku działania Pogotowia lokatorskiego. A konkretnie wynagrodzenie prawników, którzy będą udzielać lokatorom nieodpłatnej pomocy prawnej. Dyżury naszych prawników będą odbywały się raz w tygodniu i będą trwały 3 godziny. Ze zbiórki będziemy mogli sfinansować łącznie 72 godziny dyżurów.

Kim jesteśmy?

Miasto Wspólne jest stowarzyszeniem mieszkanek i mieszkańców Krakowa. Walczymy o miasto, w którym priorytetowo traktowane są potrzeby mieszkańców i mieszkanek, a nie deweloperów i rodzin polityków. Miasto współtworzone w partnerskim dialogu.

Do niedawna działaliśmy w ramach nieformalnej inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom, przyczyniając się między innymi do organizacji pierwszego w historii miasta referendum. Współtworzyliśmy ruch przeciwko cięciom w edukacji i miejskie Forum na Rzecz Czystego Powietrza, broniliśmy Zakrzówka przed zabudową, pracowaliśmy na rzecz wprowadzenia w życie budżetu obywatelskiego.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdziesz na profilu facebookowym Miasta Wspólnego.

Z góry dziękujemy za pomoc!

Realizacja & produkcja filmu: aco.trzeba

facebook.com/aco.trzeba

instagram.com/aco.trzeba

Wpłacający38

SO
sebastian ochojna
100 zł
MS
Michał Sadowski
100 zł
 
Michał Woźniak
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
SG
Szczepan Garstka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KW
Krzysztof Wołodźko
100 zł
H
Hanna i Piotr
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

520 610 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?