id: k7ycrm

Dla Natalki poruszymy cały świat - szansa na samodzielność!

Dla Natalki poruszymy cały świat - szansa na samodzielność!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
41 200 zł 
z 50 000 zł
82%
185 dni do końca
796 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Natalka otrzymuje lek, który daje jej szansę na życie. Teraz musimy zrobić wszystko, aby mogła z tej szansy jak najlepiej korzystać i być szczęśliwa. Bez specjalistycznego sprzętu i wsparcia to się nie uda.

Natalka jest cudowną czterolatką, która swoim uśmiechem i radością obdarza wszystkich wokół.

Walczymy o jej zdrowie, przyszłość, sprawność i jak największą samodzielność. Aby ten uśmiech nigdy nie zniknął z jej ślicznej buzi.

k7ycrm-0654e4a5.png

Czasem, aż ciężko uwierzyć, że jest taka pogodna pomimo choroby, z którą przyszło jej się mierzyć niemal od urodzenia. Kiedy skończyła 3 miesiące przestała ruszać nogami, słabła, a jej małe ciałko robiło się coraz bardziej wiotkie. Byliśmy przerażeni, nawet lekarze początkowo nie wiedzieli co się dzieje. Dopiero diagnoza w 6 miesiącu życia pokazała jak trudny przeciwnik wkradł się w nasze życie. Rdzeniowy zanik mięśni typ 1 - genetyczny zabójca dzieci. Choroba postępująca i nieuleczalna. Żaden rodzic nie chce tego usłyszeć ... Nasz świat się zawalił, byliśmy zdruzgotani.

k7ycrm-13ef80.png

k7ycrm-0db3aa.png

Jednak nie poddaliśmy się i z całych sił walczymy o każdy dzień i o każdy ruch naszej małej córeczki.

A w 2016 roku wydarzył się cud! Pojawił się lek, który zatrzymuje postęp choroby. Lek, który obecnie ratuje życie Natalce i tysiącom dzieci i dorosłych na całym świecie. Nasza droga do otrzymania tej przełomowej terapii nie była prosta (wiodła przez Francję, Belgię i w końcu Polskę, gdzie lek od stycznia 2019 roku jest refundowany) i nie udałaby się gdyby nie pomoc ludzi o wielkich sercach, takich jak Ty.

Teraz Natalka co 4 miesiące otrzymuje kolejne dawki leku, podawanego poprzez zastrzyk do kręgosłupa, i codziennie ćwiczy, aby efekty leczenia były jak najlepsze. Dzięki temu może samodzielnie jeść, oddychać i poruszać się na wózku inwalidzkim aktywnym oraz na wózku elektrycznym. Dla dziecka z najcięższym typem SMA to ogromny sukces, ale też ciężka praca, której nigdy nie można przerwać.

k7ycrm-7cfc05e6.png

k7ycrm-d9c98ef5.png

k7ycrm-3ef3e039.png

Niestety codzienna rehabilitacja, sprzęty medyczne i zaopatrzenie ortopedyczne - czyli wszystko to co każdego dnia umożliwia Natalce funkcjonowanie - są ogromnie kosztowne. Tak kosztowne, że bez Twojego wsparcia sobie nie poradzimy...

Dlatego bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu nowych dodatkowych form fizjoterapii m.in. elektrostymulacji; wymianę ortez i gorsetu oraz zakup nowego dopasowanego do Natalii przenośnego pionizatora tzw. HAKFO, a także sprawy dla nas priorytetowej czyli dostosowania samochodu do przewożenia wózka elektrycznego. Pozwoli to Natalce na samodzielne przemieszczanie się, nie tylko w okolicach domu, oraz da szansę na poznawanie świata w poczuciu, że robi to sama, o własnych siłach. Dla niej to bezcenne doznanie.

k7ycrm-6e50fc63.png

k7ycrm-4f67313d.png

k7ycrm-0f2344c.png

k7ycrm-c2b37f65.png

k7ycrm-91f32b91.png

PAMIĘTAJ!

DOBRO POWRACA

Dzięki Tobie Natalka ma szansę na walkę z chorobą.

Podaruj jej odrobinę samodzielności.

Dowiedz się więcej o Natalce

i

Dowiedz się więcej o SMA

DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA

- rodzice Natalki

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 796

AU
Anna
200 zł
MN
Magdalena Adamska
20 zł
MN
Magdalena Adamska "Ryszard z Bieszczad"
20 zł
MN
Magdalena Adamska Gramy samogłoskamk
15 zł
BS
bogdan stypa
HJ
Honorata Jakusz
ukryta
JF
Justyna kartka wielkanocna
50 zł
JF
Justyna za quiz i nos w nos
25 zł
MN
Magdalena Adamska puzzle Biedronka
15 zł
AK
Anna Kozlowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 33

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 109 zrzutek

i zebrali

761 075 025 zł

A ty na co dziś zbierasz?