URATUJMY RĘKĘ KAROLA ID: 4h3u2d

URATUJMY RĘKĘ KAROLA ID: 4h3u2d

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

50 850 zł z 50 000 zł

101%

50 850 zł

50 850 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

769

769

wspierających
101%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Dziękuję wszystkim za wsparcie finansowe! Operacja się odbyła i teraz już wiadomo, że się udała. Odzyskuję sprawność w ręku, wszystkie kości w nadgarstku zrastają się prawidłowo, a łokieć, w którym była wszczepiana endoproteza, jest już bardzo stabilny. Obecny stan mojej ręki zezwala na prowadzenie rehabilitacji. Każdego dnia robię minimalny postęp. Najwięcej problemu sprawiają mi ruchy nadgarstka, ponieważ teraz ich prawie nie ma. Jedyne co mogę nim zrobić to minimalne nim poruszyć. Podobnie było ze stawem łokciowym, ale teraz przywrócenie ruchomości to już tylko kwestia czasu i rehabilitacji. Gdyby nie operacja, byłoby to niemożliwe. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie z waszej strony.

    Karol Cichowlaz

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

 KAROL CICHOWLAZ – młody człowiek, fantastyczny 19-latek, który ze swoim charakterem i siłą mógłby zrealizować każdy życiowy cel. Niestety dziś jego największym wyzwaniem stała się trudna walka o własne zdrowie i powrót do codziennej sprawności. Kluczowe są 2 aspekty tej walki - Jego wytrwałość i Twoja pomoc finansowa.


Karol jest tegorocznym maturzystą. Jego pasją jest układanie kostki Rubika. Robił to po mistrzowsku. Czy wydaje się Wam, że możliwe jest ułożenie takiej kostki w 14 sekund? Wszystko jest możliwe – ale jak tego dokonać bez sprawnej dłoni? Jak się dalej rozwijać? Jak grać na pianinie, które się uwielbia? Wszystkie dotychczasowe plany Karola pozostają dziś wyłącznie w sferze marzeń. Jego świat runął 5 marca 2020r.


W czwartek, w dniu wypadku Karol przemieszczał się motorem po zamojskich ulicach, wracając z zajęć przygotowujących do zbliżającego się egzaminu dojrzałości. Został potrącony przez rozpędzony samochód, a moment w którym się to stało okazał się nie być złym snem, tylko przerażającą rzeczywistością. W stanie krytycznym, z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do zamojskiego szpitala im. Jana Pawła II, gdzie lekarze podjęli dramatyczną walkę o Jego życie. Wszyscy wierzyliśmy, że się uda. Nie mogło być inaczej. Ogromne wsparcie rodziny, bliskich, przyjaciół i znajomych z różnych środowisk dawała nadzieję na lepsze jutro.


Karol spędził kilka dni w śpiączce farmakologicznej, przeszedł poważną operację prawej ręki, w czasie której lekarze ustabilizowali strzaskany nadgarstek oraz operację usunięcia zmiażdżonej głowy kości promieniowej w łokciu. Uratowano rękę przed najgorszym, ale nie przywrócono jej sprawności. Teraz potrzebna jest dalsza specjalistyczna pomoc lekarska, która daje nadzieję na ruchomość nadgarstka i stawu łokciowego.

j5935a81367a546b.jpeg

Lekarze mogą podjąć się skomplikowanej operacji na kości łódeczkowatej mocno przemieszczonej i jej rekonstrukcji poprzez wszczepienie implantu. Potrzebne jest szybkie działanie. Każdy dzień zwłoki zwiększa ryzyko powstania martwicy kości i całkowitego niedowładu dłoni. W łokciu Karola brakuje głowy kości promieniowej odpowiedzialnej za zginanie ręki w stawie, więc konieczne jest jej zastąpienie endoprotezą. Ta operacja jest nadzieją i wraz z długotrwałą, kosztowną rehabilitacją jest w stanie przywrócić ruchomość stawu łokciowego. Dziś wiemy, że koszt zabiegów, których podejmą się lekarze z kliniki w Warszawie wyniesie ponad 50 tyś. zł. Walczymy dla Karola o pieniądze i o przywrócenie wiary , że wszystko co najlepsze jeszcze przed Nim. Wierzymy, że zdrowie Karola warte jest każdych pieniędzy i każdego zaangażowania.

PROSZĘ, POMÓŻ KAROLOWI ODZYSKAĆ SPRAWNOŚĆ W RĘCE.


Wpłacający769

 
Użytkownik niezarejestrowany
2 000,04 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MJ
Małgorzata Janocha
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
A
arek
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

499 598 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?