id: kaux24

Ratujmy serce Jacka - bez nas przestanie bić!

Ratujmy serce Jacka - bez nas przestanie bić!

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 327 zrzutek i zebrali 1 163 257 130 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ma na imię Jack. W fundacji myślimy o nim Jack Sparrow.

25 kg szczęścia w nieszczęściu, ale o tym za chwilę.


c9a32183cfd9c350.jpeg


2-letniego Jacka oddał nam dobry człowiek, który uratował go po prostu od śmierci. Jack przyszedł na świat w pseudohodowli, a gdy pierwsze badanie szczeniaków wykazało poważna wadę serca, pseudohodowca był zdecydowany uśpić naszego bohatera. Znalazł się jednak ktoś, kto przygarnął szczeniaka i podarował mu dobre 2,5 roku życia nie zważając na wadę serca. I to był pierwszy szczęśliwy traf naszego Jacka.


W końcu jego psi świat ułożył się tak, że musiał rozstać się z dotychczasową rodziną i znalazł się pod skrzydłami Fundacji Warta Goldena. Trafił do nas we właściwym momencie. Upór, dokładność i drobiazgowość naszych wolontariuszy sprawiła, że w krótkim czasie udało się nam w pełni zdiagnozować naszego Jacka. Diagnoza jest przerażająca. Te 25 kg szczęścia, te najpiękniejsze psie oczy wyrażające tylko miłość i ufność, w zasadzie skazane są na śmierć.


Jack urodził się z wrodzoną wadą serca. To zespól Botalla, który wcześnie operowany daje prawie 90% pewność, że pies będzie żył długo i szczęśliwie - o ile operację wykonana się naprawdę szybko, w okresie wieku szczenięcego. Koszt to 3 500 zł. Na taki zabieg nie zdecydował się pseudo hodowca i tak Jack żyje z serduszkiem, które w każdej chwili może po prostu pęknąć.


hc1576af64ad94ff.png


Gdy patrzymy w jego nadzwyczajne oczy, gdy wtula się w nas, nie chce się nam wierzyć że ten pies może żyć z tak poważną i groźną wadą. A jednak - żyje na przekór wszystkim i wszystkiemu. I co najważniejsze, jest sposób by Jack mógł żyć dalej, bezpiecznie ze swoją najcudowniejszą rodziną, która adoptowała go mając świadomość, że być może, będą ze sobą krótki czas.


Fundacja Warta Goldena dba o każdego swojego podopiecznego. Codziennie robimy wszystko, by móc zasłużyć na miano wartych miłości i przywiązania tych cudownych psów. Dzisiaj (02.10.2020 r.) na koszt fundacji, Jack był ponownie diagnozowany u najlepszego specjalisty kardiologa w Polsce. Wiemy, że Jack ma szanse na przeżycie i co więcej, wiemy że w jego przypadku można wykonać operację, która nie tylko daje większe szanse na pozytywne zakończenie, ale i daje szansę na szybką rekonwalescencję. To wyjątkowy zabieg metodą małoinwazyjną polegającą na wykonaniu dostępu do krążenia przez niewielkie nacięcie tętnicy udowej, kateteryzacji serca i zamknięcie przetrwałego przewodu tętniczego od wewnątrz, za pomocą specjalnej "zatyczki". Wyjątkowa jest też cena tego zabiegu - to 7 000 zł.


Taki małoinwazyjny zabieg to konieczność, ponieważ ryzyko operacji z uwagi na wiek Jacka jest bardzo duże.


u8a5e023d19aeb04.jpeg


Jack Sparrow wyszedł cało z niejednej opresji. Nasz rudy Jack w swoim krótkim życiu tyle razy wywinął się śmierci - wierzymy, że i tym razem to mu się uda. Chcemy dokonać czegoś trudnego, ale wciąż możliwego - odwrócić jego przeznaczenie. Pomóżcie nam - to 7000 zł. Realny koszt, za który możemy "kupić" nieograniczoną ilość szczęśliwych dni dla Jacka.


Te bezcenne chwile szczęścia mają realny koszt. Bez Was nie damy rady.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 168

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków