Zostań Mecenasem festiwali i koncertów muzyki dawnej.
Zostań Mecenasem festiwali i koncertów muzyki dawnej.
Otrzymuj wsparcie. Regularnie.
Opis zrzutki
Fundacja, w ramach realizacji celów statutowych, wspiera artystów, głównie muzyków, poprzez organizację i promocję wydarzeń kulturalnych z ich udziałem. Organizowane przez Fundację Ars Chori wydarzenia są bardzo wysoko oceniane przez specjalistów zarówno pod względem artystycznym, jak i merytorycznym i organizacyjnym. Swym zasięgiem obejmując odbiorców lokalnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Obecnie w oparciu o projekty autorskie, których Fundacja Ars Chori posiada wyłączne prawo organizuje szereg wydarzeń kulturalnych do których należą:
1. Festiwal Usłyszeć Architekturę (realizowany od 4 lat w Pałacu w Otwocku Wielkim)
2. Festiwal Muzyka Archiwów (realizowany od 3 lat w Pałacu Muzeum Króla Jana III w Wilanowie)
3. Bach vs Händel Czyli spotkanie którego nie było (odbyły się już 4 edycje tego wydarzenia i realizowane były w: Warszawie, Radziejowicach, Kamieniu Śląskim i we Włocławku
4. Barok po Francusku (1 edycja rozpoczęła się w roku ubiegłym w Pałacu Muzeum Króla Jana III w Wilanowie)
5. Sacrum i profanum. Dwa oblicza Antonia Vivaldiego (Odbyły się 4 koncerty które realizowane były w: Warszawie – 2 krotnie, Radziejowicach i Toruniu.
Niewątpliwie do najważniejszych i kluczowych wydarzeń z 2 ostatnich lat nalezą:
1. Festiwal Usłyszeć Architekturę
2. Festiwal Muzyka Archiwów
3. Barok po francusku
FESTIWAL MUZYKA ARCHIWÓW®
Zakurzone. Zapomniane. Nieodkryte. Skarby muzyki i sztuki mogą w ten sposób czekać na półkach bibliotek i archiwów wiele lat, aż czyjaś ręka często przypadkiem wydobędzie je szczęśliwie na światło dzienne. Odkryte ukazują swoje ponadczasowe piękno, przemawiające do każdego odbiorcy. Festiwal „Muzyka archiwów” został stworzony właśnie po to, by ukazać to, co zapomniane, lecz cenne i niezmiernie interesujące. Jego twórcy stawiają sobie za zadanie ukazywać szerokie konteksty, w których muzyka funkcjonowała oraz poszukiwać jej związków z innymi dziedzinami sztuki. Tę nierozerwalną więź podkreślić ma umiejscowienie koncertów w historycznych wnętrzach oraz opatrzenie ich wykładami.
FESTIWAL USŁYSZEĆ ARCHITEKTURĘ®.
Festiwal Usłyszeć Architekturę to wydarzenie składające się z cyklu koncertów muzyki dawnej i imprez towarzyszących, które odbywają się w zabytkowym miejscu – barokowym Pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim. Gospodarzami Festiwalu są artyści zespołu muzyki dawnej Filatura di Musica, którzy prezentują własne projekty koncertowe i występy zaproszonych przez siebie gości. Dodatkową atrakcją są prezentacje pałacu w formie zwiedzania z przewodnikiem, gier, konkursów wiedzy o obiekcie i miejscu. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Ars Chori.
Inspiracją tytułu festiwalu było powiedzenie Goethego, że muzyka jest płynną architekturą a architektura jest zamrożoną muzyką. Polskie rezydencje magnackie, a więc także Pałac Bielińskich w Otwocku Wielkim w przeszłości były również ośrodkami kultury, skupiającymi architektów, rzeźbiarzy, malarzy, pisarzy i muzyków, którzy często pochodzili z różnych krajów europejskich, przy wysokiej reprezentacji twórców francuskich, włoskich i niemieckich. Kolejne edycje festiwalu czerpią zatem przede wszystkim z muzyki europejskiego baroku, zarówno wczesnego, jak i dojrzałego, a także z muzyki przedklasycznej z II połowy XVIII wieku, wpisując wykonywany repertuar w architekturę i historię otwockiej rezydencji.
Podczas festiwalu prezentowana zatem jest barokowa muzykę francuska, niemiecka, oraz styl mieszany łączący elementy włoskie, niemieckie, francuskie i polskie. Cykl koncertów to żywa atrakcja mająca na celu włączenie zasobów Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim w żywy obieg kultury i współczesne życie regionu odznaczającego się małym dostępem do kultury wysokiej.
Ważnym elementem festiwalu są jego walory edukacyjne: przed każdym z koncertów odbywają się prelekcje dr hab. Marka Nahajowskiego oraz dr hab. Magdaleny Pilch oraz zaproszonych gości, którzy opowiadają o kompozytorach i muzyce wykonywanej w pałacu Bielińskich, a także o historycznych instrumentach znajdujących się w kolekcji muzealnej.
Festiwal jest także promocją pałacu i zbiorów MNW, a w szczególności wspomnianych instrumentów. Dzięki połączeniu koncertów i prelekcji spotkania mają walory edukacyjny dla dorosłych, młodzieży oraz dla osób niepełnosprawnych. Cykl umożliwia ciekawą formę prezentacji cennych zbiorów muzealnych i zapewnia dostęp do kultury wysokiej.
W festiwalu biorą udział profesjonalni muzycy, wykształceni w międzynarodowych ośrodkach muzycznych, grających także w wielu polskich i międzynarodowych formacjach oraz działający naukowo. Gwarantuje to wysoki poziom artystyczno-edukacyjny festiwalu.
Więcej informacji o naszej działalności znajdziesz na stronie https://www.arschori.art.pl/
Dzięki Państwa wsparciu możemy tworzyć i promować sztukę muzyczną o najwyższym poziomie artystycznym. Dzięki Państwu możemy nasze projekty autorskie prezentować szerokiemu gronu odbiorców z różnych grup społecznych i w różnych miejscach naszego kraju oraz poza jego granicami. Niejednokrotnie w miejscach gdzie dostęp do tego rodzaju wydarzeń jest utrudniony.
Przekazując datek na naszą zbiórkę stajesz się Mecenasem naszych wydarzeń.
Zachęcamy Państwa do sponsorowania naszych koncertów.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Lokalizacja
Oferty/licytacje 6
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej