id: kawhth

Remigiusz Gołębiowski jedzie na Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym

Remigiusz Gołębiowski jedzie na Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 189 280 zrzutek i zebrali 1 252 965 510 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywam się Remigiusz Gołębiowski i jestem pływającym wyczynowo morsem. Oznacza to, że pływam w wodzie o temperaturze spadającej nawet do 0,1 stopni Celsjusza. W zasadzie to nie pływam, a ścigam się. Z najlepszymi na świecie. Zbieram środki na udział w międzynarodowych zawodach w pływaniu ekstremalnym.


kawhth-1e4e3fe1.png

Na zdjęciu: To ja, w swoim naturalnym otoczeniu :)


Mistrz świata z 2019 roku


W 2018 roku reprezentowałem Polskę podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym w okołobiegunowym Murmańsku (Rosja). Zdobyłem złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, złoto w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym oraz srebro w sztafecie 4 x 250m. Na długim dystansie (1 km) uplasowałem się na 8. Miejscu na świecie, a 5. W swojej kategorii wiekowej (40-44 lata). Co ciekawe, przede mną były tylko dwie osoby z młodszej kategorii wiekowej, zaś po złoto sięgnął mój rówieśnik (!)


kawhth-5f7c64fa.png

kawhth-5c5ccbb5.png

kawhth-98447390.png


Mors i pływak ekstremalny od zawsze


Pływam odkąd pamiętam. Startowałem zawodniczo od czasów szkoły podstawowej przez liceum, aż po studia, po zakończeniu kariery zawodniczej startowałem w ratownictwie wodnym, a potem jako Masters („branżowe” określenie starszego, doświadczonego zawodnika). Kilkukrotnie zdobyłem mistrzostwo Polski – między innymi w zawodach Open Water Masters w Olsztynie i na różnych Mistrzostwach Polski Masters (najczęściej długich dystansach). Wygrywałem takie maratony jak 10-kilometrowym maraton w jeziorze Sława i inne krótsze dstanse. Jako druga osoba w Polsce podjąłem również wyzwanie przepłynięcia wpław Morza Bałtyckiego ze Szwecji do Polski. Przegrałem wtedy nierówną walkę z matką naturą, lecz nie poddałem się i sukcesywnie będę przystępować do kolejnych prób. Aż do skutku. Ja albo Bałtyk, tak już mam.


kawhth-47266fbc.png


Trener i ojciec


Prywatnie jestem trenerem w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Trenuję zawodników w lokalnym klubie UKS Kapry Armexim Pruszków. Pływaniem zajmuję się zawodowo, zaś pływanie ekstremalne to moja życiowa pasja. Mam dwóch synów w wieku 3 i 15 lat. Starszego syna udało mi się zarazić pasją pływania i poczytuję to sobie za osobisty sukces. Młodszy ma jeszcze czas, ale...


Cele zrzutki


Celem niniejszej zbiórki jest pokrycie kosztów udziału w trzech zawodach:


Udział w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Lodowym w Słowenii

Organizator: Winter Swimming Association

Termin: luty 2020

Koszt: 9000 PLN (opłata za start, wszystkie koszty pokrywają zawodnicy, przelot, zakwaterowanie, wyzywienie, startowe, treningi, sprzęt)


Udział w Pucharze Świata w Pływaniu Lodowym w Chinach

Organizator: Winter Swimming Association

Termin: styczeń 2020

Koszt: 5000 PLN (organizator pokrywa większość kosztów. Zawodnicy muszą jedynie na własną rękę dostać się na miejsce i opłacić startowe)


Udział w Pucharze Świata w Pływaniu Lodowym w Szwecji

Organizator: International Ice Swimming Association

Termin: marzec 2020

Koszt: 3000 PLN (ta federacja narzuca o wiele niższe stawki za udział w zawodach)


CEL DODATKOWY: LODOWA MILA


Celem dodatkowym jest zorganizowanie i podjęcie się jednego z najtrudniejszych wyzwań w karierze – ICE MILE – czyli przepłynięcie jednej mili w temperaturze poniżej 2 stopni Celcjusza. Przedsięwzięcie to należy zorganizować własnymi siłami, wobec członków federacji, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Sukces akcji kwalifikuje pływaka do wąskiej, elitarnej grupy sportowców.

Koszt organiacji lodowej mili to 1000 PLN


Mój udział w zawodach będzie możliwy wyłącznie dzięki Państwa wsparciu!


kawhth-ba72b54d.png

Obiecuję, że z każdej z wypraw wrócę obwieszony medalami :)

~ Remigiusz Gołębiowski

English below:

Nazywam się Remigiusz Gołębiowski i jestem morsem. Oznacza to, że pływam w lodowatej wodzie. W zasadzie to nie pływam, a ścigam się. Z najlepszymi na świecie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 101

preloader