Remigiusz Gołębiowski jedzie na Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym ID: kawhth

5 320 zł z 18 000 zł

29%

5 320 zł

z 18 000 zł

zakończona

01.01.2020r

101

wspierających
29%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nazywam się Remigiusz Gołębiowski i jestem pływającym wyczynowo morsem. Oznacza to, że pływam w wodzie o temperaturze spadającej nawet do 0,1 stopni Celsjusza. W zasadzie to nie pływam, a ścigam się. Z najlepszymi na świecie. Zbieram środki na udział w międzynarodowych zawodach w pływaniu ekstremalnym.


kawhth-1e4e3fe1.png

Na zdjęciu: To ja, w swoim naturalnym otoczeniu :)


Mistrz świata z 2019 roku


W 2018 roku reprezentowałem Polskę podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu Lodowym w okołobiegunowym Murmańsku (Rosja). Zdobyłem złoty medal na dystansie 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, złoto w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym oraz srebro w sztafecie 4 x 250m. Na długim dystansie (1 km) uplasowałem się na 8. Miejscu na świecie, a 5. W swojej kategorii wiekowej (40-44 lata). Co ciekawe, przede mną były tylko dwie osoby z młodszej kategorii wiekowej, zaś po złoto sięgnął mój rówieśnik (!)


kawhth-5f7c64fa.png

kawhth-5c5ccbb5.png

kawhth-98447390.png


Mors i pływak ekstremalny od zawsze


Pływam odkąd pamiętam. Startowałem zawodniczo od czasów szkoły podstawowej przez liceum, aż po studia, po zakończeniu kariery zawodniczej startowałem w ratownictwie wodnym, a potem jako Masters („branżowe” określenie starszego, doświadczonego zawodnika). Kilkukrotnie zdobyłem mistrzostwo Polski – między innymi w zawodach Open Water Masters w Olsztynie i na różnych Mistrzostwach Polski Masters (najczęściej długich dystansach). Wygrywałem takie maratony jak 10-kilometrowym maraton w jeziorze Sława i inne krótsze dstanse. Jako druga osoba w Polsce podjąłem również wyzwanie przepłynięcia wpław Morza Bałtyckiego ze Szwecji do Polski. Przegrałem wtedy nierówną walkę z matką naturą, lecz nie poddałem się i sukcesywnie będę przystępować do kolejnych prób. Aż do skutku. Ja albo Bałtyk, tak już mam.


kawhth-47266fbc.png


Trener i ojciec


Prywatnie jestem trenerem w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Trenuję zawodników w lokalnym klubie UKS Kapry Armexim Pruszków. Pływaniem zajmuję się zawodowo, zaś pływanie ekstremalne to moja życiowa pasja. Mam dwóch synów w wieku 3 i 15 lat. Starszego syna udało mi się zarazić pasją pływania i poczytuję to sobie za osobisty sukces. Młodszy ma jeszcze czas, ale...


Cele zrzutki


Celem niniejszej zbiórki jest pokrycie kosztów udziału w trzech zawodach:


Udział w Mistrzostwach Świata w Pływaniu Lodowym w Słowenii

Organizator: Winter Swimming Association

Termin: luty 2020

Koszt: 9000 PLN (opłata za start, wszystkie koszty pokrywają zawodnicy, przelot, zakwaterowanie, wyzywienie, startowe, treningi, sprzęt)


Udział w Pucharze Świata w Pływaniu Lodowym w Chinach

Organizator: Winter Swimming Association

Termin: styczeń 2020

Koszt: 5000 PLN (organizator pokrywa większość kosztów. Zawodnicy muszą jedynie na własną rękę dostać się na miejsce i opłacić startowe)


Udział w Pucharze Świata w Pływaniu Lodowym w Szwecji

Organizator: International Ice Swimming Association

Termin: marzec 2020

Koszt: 3000 PLN (ta federacja narzuca o wiele niższe stawki za udział w zawodach)


CEL DODATKOWY: LODOWA MILA


Celem dodatkowym jest zorganizowanie i podjęcie się jednego z najtrudniejszych wyzwań w karierze – ICE MILE – czyli przepłynięcie jednej mili w temperaturze poniżej 2 stopni Celcjusza. Przedsięwzięcie to należy zorganizować własnymi siłami, wobec członków federacji, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Sukces akcji kwalifikuje pływaka do wąskiej, elitarnej grupy sportowców.

Koszt organiacji lodowej mili to 1000 PLN


Mój udział w zawodach będzie możliwy wyłącznie dzięki Państwa wsparciu!


kawhth-ba72b54d.png

Obiecuję, że z każdej z wypraw wrócę obwieszony medalami :)

~ Remigiusz Gołębiowski

Wpłacający101

RB
Ryszard Baranczuk
200 zł
TG
Tomasz Gołębiowski
200 zł
PK
Piotr Kirylczuk
125 zł
K
karolmurat
101,92 zł
SL
Sylwia Lach
100 zł
KJ
Krzysztof Jaszczuk
100 zł
NS
Natalia Skwara
100 zł
JS
Justyna Sztuka-Wojtas
100 zł
SZ
Stanisław Zawarski
100 zł
KZ
Kolega ze zwycięskiej sztafety TRI
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

464 185 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?