id: kbbxun

FestivALT 2019 / FestivALT 2019

FestivALT 2019 / FestivALT 2019

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 065 998 zrzutek i zebrali 1 160 677 072 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

FestivALT to niezależny kolektyw artystyczny i zarazem doroczny festiwal alternatywnej sztuki żydowskiej w Krakowie. To przestrzeń dla artystek i artystów z całego kraju i świata do tworzenia prac poruszających trudne tematy żydowskie we współczesnej Polsce. Łącząc teatr, sztuki wizualne interwencje artystyczne, akcje miejskie i rozmowę z publicznością, FestivALT odbywa się na przecięciu sztuki i aktywizmu, rzuca wyzwanie stereotypom i promuje nowe sposoby myślenia.

Kraków jest jednym z ważniejszych miejsc na skomplikowanej mapie odnowy życia żydowskiego w Polsce. Po upadku komunizmu lokalną społeczność żydowską tworzą przede wszystkim liczne, niewielkie wspólnoty o dość odmiennym charakterze. Ale nowy żydowski Kraków to nie tylko ich żydowscy—albo dopiero odkrywający swoje pochodzenie—członkowie. Współtwórczo obecni są także, jak rok długi, żydowscy turyści. Przyjeżdżający tutaj, choć niekoniecznie wyjeżdżający, z bagażem najrozmaitszych poglądów, ale zawsze z Holokaustem w tle. Odnowa życia żydowskiego w Krakowie utknęła gdzieś pomiędzy następstwami Holokaustu i Komunizmu oraz coraz potężniejszymi siłami turystyki i gentryfikacji.

FestivALT działa na przecięciu tych sił, tworząc eksperymentalne, nowatorskie dzieła sztuki. Jest platformą do rozmowy, refleksji i debaty na temat ważnych kwestii żydowskich we współczesnej Polsce. Naszą działalnością interesowały się m.in. media takie jak Vice, Jewish Telegraphic Agency czy The Forward, a także Onet, Krytyka Polityczna, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy czy TVN.

Obecnie zbieramy środki na trzecią edycję FestivALTu. Zebrane fundusze pomogą nam lepiej wspierać naszych artystów, dotrzeć do szerszej publiczności i tworzyć sztukę, która będzie obecna w Krakowie przez okrągły rok.

Nasz budżet w tym roku to 230 000 PLN. Jedną trzecią już mamy. Pomóż nam zrealizować cel polegający na zebraniu 40 000 PLN w drodze kampanii crowd-fundingowej.

Wspierając FestivALT współtworzysz jedną z najbardziej ekscytujących inicjatyw artystycznych w Polsce. Pomagasz budować polską społeczność żydowską poprzez odważny, włączający i wrażliwy dialog o jej przeszłości i teraźniejszości.

Dziękujemy i do zobaczenia w Krakowie!

Trzecia edycja FestivALTu odbędzie się między 21–30 czerwca 2019.

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na festivalt.com.

Zdjęcia z poprzedniej edycji FestivALTu:

English below:

FestivALT is a Jewish arts collective that produces an annual program of critically minded art and activism in Kraków, Poland. It invites professional artists from Poland and around the world to create work that addresses the the complications of Jewish Poland today. Blending visual art, theater, site-specific performance, activist intervention, and community conversation, FestivALT challenges assumptions, engages with difficult realities, and inspires new ways of thinking.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 67

 
Dane ukryte
170 zł
P&
P & T
130 zł
N:
Natalia Czarkowska
30 zł
CL
Clayton Lee
141 zł
BW
Bronia Witorz
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
CM
Clara Markowicz
ukryta
MR
Michelle Roth
ukryta
JE
Jennifer Elise Tammi
25 zł
AS
Alex Stolze
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • JW
  Joanna Warchał

  Festivalt is such an important ocasion for a self-reflexion here in Kraków, I am honored to be a part of it!

  ukryta
 • AW
  Dianne Weinthal and Matt Simon

  Woooo!

  ukryta
 • JY
  Jeffrey Yoskowitz

  I have been so impressed with the festival from afar. Keep up the good work!

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Good luck with Festivalt. You guys do wonderful work!

  400 zł
 • KR
  Kim Rosenthal

  Love following your amazing journey!Wishes for a fabulous festivALT warmly Andy and Kim

  383 zł