Opis zrzutki

Ruchome Teksty to gazeta choreograficzna ukazująca się co miesiąc. 


Ruchome Teksty są oddolną inicjatywą wynikającą z potrzeby platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Pragnąc wzmocnić i upowszechnić głos choreografii narodził się pomysł gazety.


Format gazety Ruchome Teksty jest celowo skromy, co umożliwia dostępność, zmniejsza koszty oraz ułatwia realizacje comiesięcznego publikowania kolejnych numerów. Dzięki temu zachowuje świeżość i adekwatność do rzeczywistości. Jego celem jest upowszechnianie myśli, idei oraz złożoności choreografii jako dziedziny sztuki. Każdy numer jest publikowany w formacie pdf. dzięki czemu łatwo wydrukować egzemplarz na jednej kartce A4, pierwszy numer dostępny jest pod linkiem : https://drive.google.com/file/d/1iOLU03q9imWb6g5xZWmsMhtFM2U1az7o/view?usp=drivesdk

Co miesiąc nowy numer publikowany jest na Forum Tańca, również zapraszam do śledzenia gazety na Instagram.com/Ruchome_Teksty


Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku w jakim powstał. Intencjonalnie oferując artystom wolność wyboru, okazało się że język polski miesza się z językiem angielskim w praktyce. Podkreśla to też jak mocno praktycy tej dziedziny sztuki w Polsce są związani/ są częścią europejskiej choreografii. 


Publikowane prace to słowa, wiersze, notatki, testowe choreografie artystów. Jeśli jesteś zainteresowana/ ny załączeniem swojego głosu w Ruchomych Tekstach, wyślij prywatna wiadomość na Forum Tańca lub na e-mail: [email protected] z propozycją udziału w Ruchomych Tekstach.


Ruchome Teksty działają bez budżetu, dlatego każde wsparcie jest ogromna wartością. Pierwszy numer dostępny w pdf., zebrane fundusze zostaną równo rozdzielone na opublikowanych w nim artystów.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 10

 
Dane ukryte
50 zł
A
AWB
50 zł
A
Anka H
50 zł
K
Katarzyna Slo
50 zł
AD
Anna Duda
50 zł
AB
Aleksandra Borys
1 zł
KK
Kornelia Kiszewska
ukryta
O
Ola
ukryta
SN
Sonia Niespialowska
ukryta
PK
Przemek Kamiński
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

692 635 zrzutek

i zebrali

457 497 972 zł

A ty na co dziś zbierasz?