336 zł z 1 500 zł
22%
zakończona 21.06.2020r
10 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ruchome Teksty to gazeta choreograficzna ukazująca się co miesiąc. 


Ruchome Teksty są oddolną inicjatywą wynikającą z potrzeby platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Pragnąc wzmocnić i upowszechnić głos choreografii narodził się pomysł gazety.


Format gazety Ruchome Teksty jest celowo skromy, co umożliwia dostępność, zmniejsza koszty oraz ułatwia realizacje comiesięcznego publikowania kolejnych numerów. Dzięki temu zachowuje świeżość i adekwatność do rzeczywistości. Jego celem jest upowszechnianie myśli, idei oraz złożoności choreografii jako dziedziny sztuki. Każdy numer jest publikowany w formacie pdf. dzięki czemu łatwo wydrukować egzemplarz na jednej kartce A4, pierwszy numer dostępny jest pod linkiem : https://drive.google.com/file/d/1iOLU03q9imWb6g5xZWmsMhtFM2U1az7o/view?usp=drivesdk

Co miesiąc nowy numer publikowany jest na Forum Tańca, również zapraszam do śledzenia gazety na Instagram.com/Ruchome_Teksty


Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku w jakim powstał. Intencjonalnie oferując artystom wolność wyboru, okazało się że język polski miesza się z językiem angielskim w praktyce. Podkreśla to też jak mocno praktycy tej dziedziny sztuki w Polsce są związani/ są częścią europejskiej choreografii. 


Publikowane prace to słowa, wiersze, notatki, testowe choreografie artystów. Jeśli jesteś zainteresowana/ ny załączeniem swojego głosu w Ruchomych Tekstach, wyślij prywatna wiadomość na Forum Tańca lub na e-mail: [email protected] z propozycją udziału w Ruchomych Tekstach.


Ruchome Teksty działają bez budżetu, dlatego każde wsparcie jest ogromna wartością. Pierwszy numer dostępny w pdf., zebrane fundusze zostaną równo rozdzielone na opublikowanych w nim artystów.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 10

 
Dane ukryte
50 zł
AW
AWB
50 zł
AH
Anka H
50 zł
KS
Katarzyna Slo
50 zł
AD
Anna Duda
50 zł
AB
1 zł
KK
Kornelia Kiszewska
ukryta
OK
Ola
ukryta
SN
Sonia Niespialowska
ukryta
PK
Przemek Kamiński
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

723 247 zrzutek

i zebrali

500 040 666 zł

A ty na co dziś zbierasz?