id: kcy4gn

24 GODZINNY BIEG CHARYTATYWNY ZRZUTKA NA ZAKUP SPRZĘTU SPORTOWEGO DLA DOMU DZIECKA

24 GODZINNY BIEG CHARYTATYWNY ZRZUTKA NA ZAKUP SPRZĘTU SPORTOWEGO DLA DOMU DZIECKA

Nasi użytkownicy założyli 1 155 882 zrzutki i zebrali 1 199 861 507 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

g8b69f5f08e7d063.jpg


Zrzutka na sprzęt sportowy dla podopiecznych krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” w ramach 24-godzinnego Biegu Charytatywnego


Sport jest jedną z kluczowych form terapii u dzieci, które czasowo lub trwale pozbawione są opieki ze strony rodziców. Z różnych powodów nie mogą one jednak – tak jak większość z nas – normalnie wyjść z mamą i tatą na publiczny plac zabaw czy boisko. Aż dziewięćdziesięcioro takich dzieci pozostaje pod opieką ośmiu filii krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”.

Chcąc podzielić się swoją największą pasją i pozytywną energią, wyczynowi sportowcy coraz częściej wychodzą z inicjatywą pomocy potrzebującym. Tak też narodził się pomysł, aby przy okazji przełamywania barier i bicia własnych rekordów, równocześnie zorganizować charytatywną zrzutkę na rzecz wychowanków Centrum.

Sławek Gawlik, mierząc się z kolejnym ambitnym wyzwaniem, jakie stawia przed sobą od lat, wyruszy na trasę 24-godzinnego biegu wokół krakowskich Błoń, podczas których chce pokonać ok. 70 okrążeń! Siłą rzeczy taki wyczyn wiąże się z medialnym zainteresowaniem, które warto przekuć w coś pożytecznego dla naszej społeczności. Będziemy zatem prowadzić zbiórkę na doposażenie placówek CPOW Parkowa w nowoczesny sprzęt sportowy.

Marzeniem podopiecznych jest, aby w ogrodach placówek pojawiły się całoroczne urządzenia do ćwiczeń, jak huśtawki, rowerek, orbitrek, wahadło, a może nawet zestaw street workout. Dyrektor CPOW Jarosław Chodorowski podkreśla, że ruch jest ważną formą terapii nadpobudliwości psychoruchowej, z którą boryka się wielu podopiecznych. W jego ocenie codzienna aktywność fizyczna dzieci, gry zespołowe, zabawy, mini turnieje zmniejszają problemy emocjonalne wychowanków aż o połowę.

Na wiadomość o inicjatywie zareagowała już m.in. Agencja Pracy Tymczasowej MGsolutions, która zadeklarowała wpłatę 100 PLN za każde pokonane przez sportowca okrążenie, co już będzie znaczącym wsparciem. Zapraszamy zatem wszystkich do wspólnego kibicowania na miejscu lub online oraz dołożenia choćby małej cegiełki do tego szlachetnego projektu. Będziemy trzymać kciuki za dobrą formę Sławka, bo im większy dystans uda mu się pokonać, tym większy zakres pomocy wywalczy dla dzieciaków.

Bieg odbędzie się 24. września od godz. 11:00. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków.24-godzinny Bieg Charytatywny


PRZEZ CAŁĄ DOBĘ DLA DOMU DZIECKA

Sławek Gawlik – biegacz długodystansowy, były kolarz górski, reprezentant Polski, instruktor i promotor sportu, znany jest w krakowskim środowisku biegowym z zamiłowania do ekstremalnych wyzwań. Tym razem utytułowany ultramaratończyk, zwycięzca charytatywnego Cracovia Maratonu to-ge(t)-ther(e) z 2020 roku, będzie biegł przez całą dobę, by zebrać środki na rzecz krakowskiego domu dziecka.


NIEZBĘDNE DŁUGODYSTANSOWE DOŚWIADCZENIE

Sławek na swoim koncie ma już takie osiągnięcia jak choćby ośmiodniowy bieg przez Alpy, sześciokrotne pod rząd wbiegnięcie na Kasprowy Wierch od świtu do zmierzchu zimą, czy próbę bicia rekordu klasycznej trasy legendarnego Biegu Rzeźnika. Na arenie międzynarodowej odniósł m.in. spektakularne zwycięstwo w ulicznym maratonie w Bratysławie, zajmował czołowe lokaty w wymagających drużynowych biegach etapowych w Alpach – Dynafit Trail Run 3 czy Transalpine Run.

Do jego największych krajowych sukcesów należy zaliczyć m.in. tegoroczne zwycięstwo i rekord trasy Rzeźnickiego Szlema (187 km), pierwsze miejsce w Garmin Ultra Race na dystansie 54 km, drugie miejsca na dystansach 100 i 150 km prestiżowych zawodów Łemkowyna Ultra-Trail,   czy też podium w etapowym Iron Runie (9 startów pod rząd na krynickim Festiwalu Biegowym, na łącznym dystansie ponad 160 km).


ZNAKIEM ROZPOZNAWCZYM – LICZBA 24

Wyzwanie potrwa 24 godziny i odbędzie się 24 września 2022 roku, a orientacyjnym celem sportowca będzie pokonanie dystansu ok. 240 kilometrów! Areną tych zmagań, będzie najpopularniejsze wśród Krakowian miejsce do joggingu – asfaltowa pętla wokół Błoń o dokładnej długości: 3,5 kilometra i… 24 metrów.


SZCZYTNY CEL ZBIÓRKI

Wydarzeniu towarzyszyć będzie internetowa zrzutka na dofinansowanie wyposażenia w nowoczesny sprzęt sportowy, krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa. Partnerem technicznym zawodnika jest Dynafit,

a profesjonalny pomiar GPS i możliwość śledzenia na żywo jego postępów w Internecie zapewni firma Poltrax.      

Partnerami wydarzenia są: Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej i Fundacja Vena-Sport.


MISTRZOWSKA TRASA

Start i meta pętli wokół krakowskich Błoń ulokowane zostaną na wysokości Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Trasa ta dwukrotnie gościła już Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym – w 2008 i 2016 roku. Jej obecny rekord wynosi 243 km w ciągu doby. Ciekawe, na ile Sławkowi uda się do niego zbliżyć i ile środków zebrać. Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce i aktywnego kibicowania na miejscu od godz. 11:00 oraz online przez całą dobę.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 101

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków