PUŁAWY ReAKTYWACJA - I FESTIWAL DLA MŁODZIEŻY W PUŁAWACH
PUŁAWY ReAKTYWACJA - I FESTIWAL DLA MŁODZIEŻY W PUŁAWACH
Nasi użytkownicy założyli 1 231 894 zrzutki i zebrali 1 365 398 330 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
PUŁAWY ReAKTYWACJA to cykl kulturalnych wydarzeń i warsztatów artystycznych skierowanych do puławskiej młodzieży.
Wydarzenie powstało w wyniku dwunastomiesięcznych obserwacji, rozmów i konsultacji Michała Stachyry z puławskimi nastolatkami.
WSZYSTKIE WYDARZENIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU SĄ OGÓLNODOSTĘPNE I BEZPŁATNE.
Głównym celem projektu jest inspirowanie młodych ludzi poprzez spotkania i wspólne działania z wybitnymi twórcami różnych dziedzin sztuk takich jak film, teatr, moda, dizajn, muzyka, taniec.
Wydarzenia odbędą się w siedzibie Fundacji KZMRZ oraz w przestrzeni miasta.
Projekt powstaje przy współpracy nauczycieli i wychowawców ośrodków wychowawczych.
Projekt ma bardzo silne walory wychowawcze i profilaktyczne.
Celem projektu jest bezpośrednie zwrócenie się świata artystycznego do młodego pokolenia .
Ta realna interakcja z twórcami ma pobudzić młodzież do kreatywnego myślenia, odwagi w działaniu, wrażliwego i krytycznego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość oraz wskazać narzędzia do wyrażania siebie za pomocą sztuki.
Dzisiaj artyści jeszcze mocniej powinni odpowiadać na realne potrzeby współczesnego człowieka, a sztuka inspirując młodzież może być tym samym alternatywą do toksycznych i szkodliwych zjawisk społecznych i medialnych.
BUDŻET
Przewiduje, że koszty projektu wyniosą 8000 zł. Wydatki to przede wszystkim opłacenie kosztów podróży, wyżywienia i noclegi artystów.
Puławska młodzież spotka się z takimi osobistościami jak:
TADEUSZ ŁYSIAK
Reżyser nominowanego do Oscara filmu "SUKIENKA"
Młodzież przeprowadzi z nim rozmowę dowiadując się jak zostać reżyserem i co to znaczy być na rozdaniu Oscarów.
DAWID RYSKI
Urodzony w 1982 roku. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Obecnie mieszkający i pracujący w Puławach.
Autor licznych ilustracji prasowych (The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The New York Observer, Newsweek, Przekrój)
oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand, Turnstile, Editors, Nomeansno, Twin Shadow, Enter Shikari).
Ponadto zajmuje się projektowaniem murali, okładek do płyt i książek oraz grafik dla firm odzieżowych.
Współpracował m.in. z: Apple, VISA, Eurovision Music Contest, HBO, NETFLIX, Skanska, Gestalten, Volkswagen, Ikea, Converse, Sony Music.
Podczas spotkania z młodzieżą opowie o swojej pracy, opowie jak to się stało, że został ilustratorem.
PRZEMYSŁAW WIDEŁ
Ilustrator grafik, komiksów, pracuje dla MEDICINE - marki odzieżowej.
ur. w 1992 r. w Nowym Sączu. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Ilustrator, malarz, rysownik, tatuażysta, twórca komiksów, obiektów i video.
Po kilku mniejszych wystawach w świecie galeryjnym zadebiutował wystawą indywidualną THE PLAY w Galerii Messier 42 w 2016 r. Jego prace prezentowane były w krakowskiej Galerii Pryzmat, Bunkrze Sztuki, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Galerii OFF-FRAME, poznańskim Centrum Kultury Zamek, zakopiańskim Domu Doktora, lubelskiej Galerii Labirynt i The Sumida Hokusai Museum w Tokio.
Kurator i aranżer wystaw (m. in. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha: Taniec duszy, Turboprorok, Confluence; Nowohuckim Centrum Kultury: Młoda Akademia).
Obecnie grafik tworzący kreatywne nadruki odzieżowe w marce MEDICINE.
Przemek poprowadzi z młodzieżą warsztaty z tworzenia komiksu.
PRZEMYSŁA WIDEŁ
na zdj. Przemysław Wideł
JAROSŁAW KOZIARA
Scenograf odpowiadający za sceny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy identyfikację zespołu VOO VOO. Koziara odpowiada również za instalacje świetlne na lubelskiej starówce czy wielkie projekty landartu.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Warszawie (Dyplom 1993)
Zajmuje się wieloma rodzajami sztuk wizualnych.
Zaprojektował i wykonał kilkadziesiąt przeróżnych scenografii – od teatru lalkowego po Teatr Wielki w Warszawie, przez monumentalne sceny koncertowe i telewizyjne i wielkie wydarzenia plenerowe. W jego scenografiach występowały m.in. takie zespoły jak Morecheeba, Tricky, Jimi Tenor, Metthew Herbert, Ayo oraz kilkaset zespołów polskiej sceny muzycznej. Posiada w tym zakresie duże doświadczenie techniczne i projektowe.
Na swoim koncie ma kilkaset zrealizowanych projektów graficznych: okładek płyt i książek, plakatów, logotypów, a także całych systemów identyfikacji wizualnej. Zrealizował kilkadziesiąt happeningów, performance, wystaw w galeriach i przestrzeni publicznej w Polsce, Francji, Belgii, Niemczech, Ukrainie, Czechosłowacji, Izraelu i Japonii.
Projektował wnętrza min. warszawskiego klubu Stodoła, krakowskiego klubu Baraka, lubelskiego klubu Graffiti.
Współpracował z wieloma instytucjami kultury, w samym tylko Lublinie z: Teatrem NN, Centrum Kultury, Urzędem Miasta, Urzędem Marszałkowskim, Teatrem Provisorium, Sceną Invitro, Teatrem im. H.Ch. Andersena, Warsztatami Kultury, Galerią Kont, Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Galerią Białą.
Prawie od samego początku powstania WOŚP współpracuje z Jurkiem Owsiakiem projektując telewizyjne scenografie do finałów orkiestry. Od 1990 roku tworzy plastyczny wizerunek zespołu Voo Voo. Prowadził warsztaty plastyczne dla osób niepełnosprawnych i dla dzieci.
Od 2000 roku zajmuje się landartem tworząc monumentalne obrazy wyorane na ziemi, a od 2010 roku jest dyrektorem artystycznym i współtwórcą Międzynarodowego Landart Festiwalu.
Artysta przeprowadzi z puławską młodzieżą warsztaty z projektowania.
na zdj. Jarek Koziara
BARTEK MIERNIK
Pedagog, reżyser teatralny i fundator Fundacji Banina. Ukończył warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, a pasję teatralną łączy z działalnością społeczną i edukacyjną. Przedstawienie w jego reżyserii pt. „Kolorowa, czyli biało-czerwona” o nacjonalizmie i manipulacji zagrane zostało ponad 450 razy na największych festiwalach w kraju: Pol'and'Rock Festival, Malta, Kontrapunkt
Od kilku lat pracuje z młodzieżą podczas warsztatów teatralnych, partycypacyjnych, edukacji włączającej.
Założyciel Zamojskiego Studia Teatralnego, prowadzi cotygodniowe zajęcia teatralne w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, skąd pochodzi. Tam też latem prowadzi Art Camp dla młodzieży. Autor kwartalnika "Przestrzeń Pogranicza", miłośnik Roztocza Wschodniego i Grzędy Sokalskiej.
Poprowadzi kilkugodzinne warsztaty których finałem będzie spektakl dla rodziców.
Na zdj. Bartłomiej Miernik
MAGDALENA BACZYŃSKA VEL MRÓZ
Magdalena Baczyńska vel Mróz jest projektantką mody reprezentującą unikalny nurt projektowania, który łączy teatralno-artystyczną filozofię high fashion.
Magdalena ma doświadczenie w pracy kostiumografki i scenografki Teatru Muzycznego w Lublinie, a także kuratorki i koordynatorki wystaw Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, takich jak "Kształt Iluzji - Obraz w scenografii filmowej Sobańska&Sławiński" oraz "Neon Art" i "Malarstwo-Jerzy Skolimowski".
W projektowym, artystycznym dorobku Magdaleny Baczyńskiej vel Mróz jest również udział w Międzynarodowym Konkursie Off Fashion i uczestnictwo w pokazach mody w kraju i za granicą (USA-Chicago).
Przeprowadzi warsztaty z projektowania ubioru i kostiumów.
Anastasia EMBUALEVA
Uczyła się tańca we współczesnej Homelskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. NF Sokołowski (2016-2020). Uczyła się tańca w Teatrze Tańca QUADRO (Inna Aslamova). Tworzyła takie spektakle jak „SOUL” i „Zamykam oczy…”, a także projekt improwizacji „How to Watch Contemporary Dance”, „Danswer”. Obecnie współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca oraz z Galerią Labirynt.
Uczyła się tańca we współczesnej Homelskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. NF
Przeprowadzi warsztaty z tańca współczesnego
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!