Wsparcie dla Skibka - okradzionego fotografa ID: keb5ef

Wsparcie dla Skibka - okradzionego fotografa ID: keb5ef

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

17 630 zł z 17 000 zł

103%

17 630 zł

17 630 zł

z 17 000 zł
103%

Opis zrzutki

Zrzutka na pomoc w rekonstrukcji sprzętu fotograficznego skradzionego podczas pobytu w Portugalii. 

Skibek stracił sprzęt o wartości ponad 17tys. zł., który jest mu niezbędny do wykonywania pracy zawodowej.

nbcd1e1c2e60542b.jpeg

Fot. MaszakratorKim jest Skibek?

Większość osób zna mnie jako "Skibek Płocki". Jestem fotografem zawodowym i artystycznym. 

Zawodowo: pracuję jako fotoreporter, fotograf wnętrz i wykonuję sesje komercyjne.

Artystycznie: tworzę głównie w technikach tradycyjnych, eksperymentuję z formą.

Z częścią z Was znamy się z plenerów fotograficznych, wspólnych realizacji artystycznych, czy grup dyskusyjnych. Z niektórymi z spotkałem się na drodze zawodowej, a z wieloma osobami przyjaźnimy się od lat.


d2ed7eeb457210e5.jpeg


Co mi się przytrafiło?

Wraz z partnerką podróżowaliśmy po Portugalii samochodem. Podczas jednego z przystanków włamano się do naszego samochodu i skradziono wszystkie bagaże, w tym plecak ze sprzętem fotograficznym (dwa aparaty, sześć obiektywów, laptop, tablet, materiały fotograficzne, paszport). Zostało nam tylko to, co mieliśmy na sobie.


Co teraz będzie?

Praca fotografa bez sprzętu jest niemożliwa, a to było moje źródło utrzymania. Skradzione aparaty i obiektywy kompletowałem przez ponad 10 lat pracy zawodowej, bez żadnych dotacji czy wsparcia czyjegokolwiek. Po powrocie do Polski muszę jak najszybciej zrekonstruować swoje zaplecze sprzętowe, aby kontynuować pracę. Niestety nie zabezpieczyłem się finansowo na taką sytuację, więc nie jestem w stanie pokryć strat z moich oszczędności. Na kredyt też nie mogę sobie pozwolić.


Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że będę kiedyś w podobnej sytuacji. Nie potrafię prosić o pomoc, tym bardziej finansową, jest to dla mnie wewnętrznie bardzo trudne. Jednak znalazłem się w sytuacji podbramkowej, dlatego w akcie desperacji uruchomiłem tę Zrzutkę.


Serdecznie Was proszę o wsparcie dowolną sumą, albo chociaż o udostępnienie na portalach społecznościowych samej Zrzutki. Pomóżcie mi wrócić do pracy w zawodzie. Pomóżcie mi wrócić również do twórczości artystycznej, bo jest jeszcze sporo sztuki do stworzenia.


l8825bf3ee56a825.jpeg

Moją twórczość możecie oglądać na stronie: www.skibek.pl, a także na stronie www.papierowki.skibek.pl, gdzie publikuję zdjęcia naświetlane na papierze.

Możecie ze mną również bezpośrednio porozmawiać na Facebooku.


Poniżej mój cykl filmowych zdjęć "Panavision", który muszę niestety przerwać, ponieważ straciłem m.in. sprzęt analogowy, którym był wykonywany:


Tutaj są portrety w "Panavision" w technice cyfrowej. Obiektywy użyte do tych zdjęć też zostały skradzione:Dziękuję Wam serdecznie za wszelkie datki i wparcie samej Zrzutki. Jestem przekonany, że dzięki Wam uda mi się stanąć na nogi i nasze drogi kiedyś się skrzyżują, żebym mógł każdemu z Was osobiście podziękować i zrobić dobry portret.
Wpłacający301

ŁK
Łukasz Kołodziejski
500 zł
MI
Monika i Mariusz
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
KS
Katarzyna Skowronek
250 zł
P
Przemek
200 zł
M
Magda Pesta
200 zł
JG
Jolanta Głowacka
200 zł
MM
Marek Miszczak
200 zł
D
Dominik
200 zł
AB
Alina Boczkowska
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze45

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 500 zł i więcej

Warsztaty analogowe

Warsztaty analogowe

Udział w indywidualnych warsztatach z fotografii analogowej w zakresie wywoływania filmów w ciemni. Miejsce: WarszawaTermin: do ustalenia

Wpłać 500 zł i więcej

Wydruk 3D dla fotografa

Wydruk 3D dla fotografa

Projektuję i wykonuję rozszerzenia do aparatów fotograficznych. Jeśli wpłacisz min. 500zł, to wykonam lub zaprojektuję coś do Twojego aparatu. Zapytaj mnie o szczegóły.

wybrano 1 raz

Wpłać 500 zł i więcej

Analogowa sesja "papierówkowa"

Analogowa sesja "papierówkowa"

Wykonam Ci "Papierówki", czyli zdjęcia na papierowym negatywie. Sesja wykonana będzie aparatem wielkoformatowym. Więcej o technice i samych zdjęciach przeczytasz tu: www.papierowki.skibek.plTermin i miejsce do ustalenia.

wybrano 1 raz

Wpłać 1000 zł i więcej

Cyfrowa sesja w "Panavision"

Cyfrowa sesja w "Panavision"

Wykonam Ci cyfrową sesję portretową w "Panavision", czyli w filmowych kadrach. W opisie Zrzutki możesz obejrzeć film, jak wyglądają takie portrety.Termin i miejsce do ustalenia.

Wpłać 1000 zł i więcej

Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne

Indywidualne warsztaty fotograficzne na poziomie podstawowym lub średnio-zaawansowanym.Miejsce: WarszawaTermin: do ustalenia

Wpłać 1500 zł i więcej

Analogowa sesja w "Panavision"

Analogowa sesja w "Panavision"

Wykonam Ci analogową sesję w "Panavision", czyli w filmowych kadrach. W opisie Zrzutki możesz obejrzeć, jak takie zdjęcia wyglądają. Zdjęcia wykonam na oryginalnym materiale kinematograficznym.Termin i miejsce do ustalenia.

przewidywana dostawa: 31 grudnia, 2021

Nasi użytkownicy założyli

589 274 zrzutki

i zebrali

332 369 128 zł


A ty na co dziś zbierasz?