id: kesur5

Drewniany dach zabytkowego kościoła

Drewniany dach zabytkowego kościoła

Nasi użytkownicy założyli 1 177 931 zrzutek i zebrali 1 231 105 466 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Prace remontowe ruszyły! :)

  Pierwszy etap prac obejmuje wymianę dachu nad nawą główną.


  wSzda1rwoqwz9sSB.jpgokkHKNNfJkftt3z1.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy wspólnotą katolicką, parafią, której początki na tych ziemiach sięgają XI w. Szczególnym obiektem podlegającym naszej trosce, jest przepiękny, zabytkowy kościół z drewna modrzewiowego, pokryty gontem, pod wezwaniem NMP Wniebowziętej w Czerlejnie. Wewnątrz znajdują się liczne zabytkowe przedmioty, również te z poprzedniego kościoła, który spłonął. Obecny cieszy oczy i dusze od 1749 roku. Jest ważnym, duchowym i kulturalnym miejscem na mapie Wielkopolski.


HxbpRwQES2xfCyrd.jpg

Zachwyca każdego, kto choć raz zechce odwiedzić to miejsce. Przybywają tu nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również pielgrzymi i turyści z różnych zakątków świata. To tu odbywają się wszystkie uroczystości liturgiczne, spotkania formacyjne i kulturalne.


Z tym miejscem wiele osób łączy najcenniejsze wspomnienia i wydarzenia życia, szczególnie przez przyjmowane tu sakramenty: Chrztu, Eucharystii, Pokuty, Bierzmowania, czy Małżeństwa. Barokowe, unikatowe wnętrze przynosi ukojenie, harmonię i duchową przestrzeń wyciszenia i modlitwy, kiedy jesteśmy razem, we wspólnocie oraz indywidualnie gdy jesteśmy sami.


y1SatlgAQJapFcDk.jpg

Niestety przed rokiem, podczas kontroli konserwatorskiej okazało się, że stan pokrycia dachowego jest w stanie bardzo kiepskim i należy je czym prędzej wymienić, aby nie doszło do uszkodzenia cennego zabytku z zewnątrz jak i wewnątrz. Podjęliśmy prace nad przygotowaniem projektu budowlanego i wystąpiliśmy o stosowne pozwolenia. Wszystko co potrzebne aby ruszyć z pracami mamy.


Brakuje niestety środków. Całość remontu dachu wyceniona została na 700 tys. złotych. Dlatego prace będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie wymianę dachu nawy głównej. To koszt 300 tys. złotych. Otrzymaliśmy dofinansowanie od Powiatowego Konserwatora Zabytków w kwocie 145 tys. złotych, więc potrzeba jeszcze 155 tys. złotych. [Edit] Drugi etap prac zostanie pokryty z dofinansowania Polskiego Ładu w 2024 roku.


CtXBZ7FcK0yAXeMs.jpg

M5hTY7jMB1IgTGJY.jpg


Chcemy Was, ludzi dobrego serca, serdecznie prosić, o wsparcie tej inicjatywy. Ochrońmy niezwykle cenny zabytek. Zależy nam, aby ta perła dziedzictwa, wykonana przez naszych przodków, została zachowana przed zniszczeniem i mogła służyć na wielu płaszczyznach przyszłym pokoleniom.


Mamy do wykonania w I etapie prac 198 m kw. powierzchni dachu z gontu drewnianego, naprawę elementów konstrukcji z tym związanej oraz wymianę rynien i instalacji odgromowej. Niestety bez wsparcia ludzi dobrej woli się nie obędzie. Nie pozwólmy, aby tak piękny obiekt uległ destrukcji.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Cegiełki i podziękowania
Drewniany magnes na lodówkę
Drewniany magnes na lodówkę z wygrawerowanym rysunkiem zabytkowego kościoła w Czerlejnie. To pamiątka nie tylko miejsca, którego dotyczy zbiórka, ale ...
100 zł

Kupione 4 z 200

Zakończona
Wyjątkowe spotkania
Oprowadzanie po zabytkowym kościele w Czerlejnie + obiad u proboszcza
Stary, drewniany kościół może kryć w sobie wiele historycznych tajemnic i ciekawostek. Poznasz je wszystkie dzięki księdzu proboszczowi, który oprowad...
700 zł

Kupione 1 z 24

Zakończona

Wpłaty 34

DA
Damian
4 000 zł
RJ
Renata Janczar
4 000 zł
AB
Agnieszka
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PU
Paweł Urycki
100 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków