id: kf9xxr

Stwórzmy własne billboardy!

Stwórzmy własne billboardy!

17 383 zł 
z 50 000 zł
34%
zakończona 30.09.2021r
318 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Mam dość. Dość wszechobecnych billboardów anti-choice. Dość narzucania nam swojej woli i decydowania za nas.


Dlatego w marcu tego roku stworzyłam kampanię billboardową Kochajcie mnie, mamo i tato. W dwa dni wpłaciliście ponad pół miliona złotych. Wydrukowanych zostało około 700 billboardów w 266 miastach w całej Polsce, a 16,5% kwoty została przekazana na wsparcie psychologiczne i prawne dla młodzieży LGBT+. Niespodziewany sukces tej kampanii uświadomił mi, że nie muszę tworzyć tylko do internetu. Że naprawdę mogę wyjść ze swoją twórczością na ulice naszych miast. Że my wszyscy, gdy działamy wspólnie, mamy wpływ na naszą rzeczywistość.


Chcę działać dalej.

r8b66e8d067d46a3.jpeg

Moim aktualnym celem jest wydrukowanie kolejnych plakatów z serii Kochajcie mnie, mamo i tato, będących odpowiedzią na wszechobecne billboardy anti-choice. Zależnie od tego, ile pieniędzy uda mi się zebrać w tej zbiórce, planuję poruszyć też kolejne tematy: temat niezgody na przemoc wobec dzieci i przemoc w rodzinie, temat zapotrzebowania na edukację seksualną, temat prawa do aborcji i antykoncepcji, niezgody na molestowanie, świadomości na temat terapii i zdrowia psychicznego, ciałopozytywności, edukacji w temacie depresji, edukacji w zakresie ochrony środowiska… i wiele,wiele innych.

ca136f292473088b.jpeg

Niedawno minister Czernek wręczył medale za kampanię billboardową anti-choice: „za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty” i „za akcję edukacyjną na niespotykaną dotąd skalę”. Pomóż mi pokazać, czym jest prawdziwa edukacja. Czym jest prawo wyboru, czym jest szacunek, tolerancja i akceptacja. Pomóż mi stać się pierwszą polską rysowniczką billboardową. Działajmy razem i zmieniajmy ten świat wspólnie - by był miejscem, w którym nam wszystkim żyje się bezpiecznie.


Kim jestem? Jestem rysowniczką-wojowniczką. Walczę z tym, na co nie ma mojej zgody. Zmieniam rzeczywistość za pomocą rysunków. Od lat tworzę komiksy i ilustracje na tematy społeczne. Poruszam tematy takie jak przemoc, molestowanie, wykluczenie, szkodliwe stereotypy, depresja, niepełnosprawność, ekologia. Moja twórczość trafia do szkół i gabinetów psychologicznych w całej Polsce. Działam na rzecz zmian w systemie edukacji i wychowania, działam w środowisku feministycznym, LGBT+ oraz jako samorzeczniczka z zespołem Aspergera. Rysuję pod wpływem silnych emocji, impulsu i poczucia niezgody. Tak silnych, że nic ich nie zatrzyma.

ec313c7fd3e82d0d.jpeg

Karolina Szarosen Plewińska.

(Więcej mojej twórczości znajdziesz na Facebooku, na Instagramie i na Patronite.)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 318

RR
Rafał Rzepecki
512 zł
ML
Marian Lemke
300 zł
D
Dominika
300 zł
 
Nick Slaughter
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JP
Jeremi Przewoźny
200 zł
CB
Ciocia Bieda
150 zł
DM
Dana Okoniewska-Kotyrba
107 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

777 070 zrzutek

i zebrali

578 594 447 zł

A ty na co dziś zbierasz?