id: kfe57f

Pomóżmy Pysi stanąć na nogi!

Pomóżmy Pysi stanąć na nogi!

Aktualności4

 • Po wizycie u ortopedy okazało się, że Pysia ma problem z kręgosłupem, którego nie da się dostrzec na prześwietleniu i na rentgenie. Rentgen to bardzo kosztowna wizyta. Na tę chwilę piesek dalej przyjmuje witaminę B12 i SYNOQUIN. Po serii zastrzyków przechodzimy do kolejnych leków. Miejmy nadzieję, że rentgen nie będzie koniecznością, ale chciałybyśmy się zabezpieczyć i uzbierać pieniążki również na to w razie potrzeby. Jeśli takiej konieczności nie będzie, to jak już wspomniałam w opisie - pieniążki trafią na inną zrzutkę :))

  Czytaj więcej
 • Wizyta u ortopedy została przesunięta o tydzień (12.05).

  W tym tygodniu Pysia zacznie otrzymywać witaminę B12 w zastrzykach :-))


  z9127d7a66f5ed4d.png

  Czytaj więcej
 • Hej! To my z aktualnościami, żebyście wszyscy wiedzieli w jakim miejscu już jesteśmy i jak sobie radzimy :--) No cóż, nie ma końca kwietnia a my przeznaczyliśmy już naszą większą część na samo dociekanie co się dzieje, a przed nami ortopeda. (Tu bardzo chcę podziękować przesympatycznej Paulinie, która bezinteresownie pomaga mi z transportem pieska, bo ja nie mam takiej możliwości. Jesteś super!!) Z badania na badanie sprawa staje się coraz jaśniejsza, ale to niestety kosztuje. Kosztuje i to naprawdę niemało :-( Chciałabym przedstawić wam na screenie jak to wszystko mniej-więcej wygląda, a to i tak nie były jedyne wydatki. Dodatkowo pokażę wam kręgosłup Pysi, który wcale nie jest taki zły i to nie on jest problemem :)) Aktualnie wiemy tylko tyle, że Pysia ma niski poziom witaminy B12, stąd złe samopoczucie i bóle. To może być również stan zapalny, ale tego dowiemy się już w ten wtorek, piątego maja. Trzymajcie kciuki, przeżywamy tutaj nie lada stres :( Prawdopodobnie na dniach kwota zostanie zwiększona ze względu na naprawdę wysokie koszta leczenia.

  a10576bb797e1f68.jpeg

  u028ac097a60b22f.jpegccb040a6b6603274.jpeg  Czytaj więcej
 • Dzięki części pieniędzy mogłyśmy wczoraj wykonać kolejne badania, prześwietlenia, usg i zapisać się do psiego ortopedy! Trzymajcie kciuki :--) Wygląda na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku ❤️


  bc81ce3776c4bac1.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć! Piszę do was w imieniu Pysi, która wiernie mi tutaj towarzyszy i sprawdza czy wszystko dobrze napisałam :--)❤️


Kochani, mój pies znowu zachorował. Tym razem już nawet nie wstaje (albo wstaje tylko jak musi), nie je, nie pije i ciągle płacze. Nie jest nawet w stanie sama napić się wody. Potrzebuje stałej kontroli. Jej stawy odmówiły posłuszeństwa i robimy wszystko żeby jej pomóc, a dopóki jest taka szansa to walczymy. Wielkie nadzieje pokładamy teraz w lekach, które niestety kosztują... Sytuacja jest trudna, ja wiem o tym. Z góry chcę przeprosić innych, jeśli mogłabym ich tą zrzutką urazić, bo na świecie teraz dzieją się złe rzeczy i na to też potrzebujemy pieniędzy. Z tym że ja naprawdę potrzebuję pieniędzy na to leczenie.

W obecnej sytuacji nie mam pracy, nie zarabiam, a prywatne studia mi tego wszystkiego też nie ułatwiają. Proszę was o pomoc, o wielkie serce, o chociażby złotówkę bądź przekazanie linku innym.

Razem możemy wiele, wierzę w życzliwość ludziofdc0faafbb203e1.jpeg

n539a689a2f54eb9.jpeg

HISTORIA CHOROBY I LECZENIE:


Aktualnie Pysia zażywa:

 • SYNOQUIN EFA (30 tabletek, 2x dziennie, trzy tabletki, 100 zł - koszt jednego opakowania),
 • GABAPENTIN TEVA (100 tabletek, 2x dziennie, dwie tabletki, 50 zł - koszt jednego opakowania),
 • co tydzień zastrzyki (70 zł)

Według moich obliczeń wstępnie to jest aż 2710 zł do sierpnia, bo mam nadzieję, że do tego czasu już wszyscy staniemy na nogi.

Weterynarz robi wszystko żeby nie dopuścić do operacji i prześwietlenia, ponieważ Pysia może tego nie przeżyć.

Jakie mamy opcje? W najgorszym wypadku piesek przejdzie operacje. Amputacja głowy i szyjki kości udowej wiąże się z długą i bolesną rehabilitacją. Jest jeszcze opcja wpuszczenia kwasu hialuronowego w stawy. Aktualna zbiórka jest wyłącznie na leki i zastrzyki na najbliższe cztery miesiące. Nie wiemy jak dalej potoczy się sytuacja. Kwota może ulec zmianie, choć mam nadzieję że do tego nie dojdzie i ba, nawet zostanie reszta by pomóc innym pieskom. Prosimy o mocne trzymacie kciuków i serduszko ❤️


Dziękuję wam bardzo, Pysia ❤️

m49a71917930ac3f.pngPS: Piesek ma 10 lat a nie 8, coś im się w tych papierach pomyliło po prostu :--)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 158

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
D
Dambo
25 zł
R
Renata
15 zł
C
Cherry
50 zł
J
Joanna D.
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
3 zł
K
Karolina sucha
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 316 zrzutek

i zebrali

439 169 146 zł

A ty na co dziś zbierasz?