11 767 zł z 15 000 zł

78%

11 767 zł

11 767 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

27.09.2019r

127

127

wspierających
78%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • 25% <3 czyli jeszcze...75! Kochani, widzimy ile dobra możemy zdziałać z Wasza pomocą. O tym, co zrobimy mając te 15 tysięcy będziemy Was potem oczywiście informować!
    Czytaj więcej
  • Jest już pierwszy krok do przodu! Każda podróż zaczyna się od tego pierwszego kroku! Prosimy, pomóż nam stawiać kolejne. Jak? Udostępnij link na swoim FB. Wyślij link do zbiórki swoim przyjaciołom. Napisz kilka zdań od siebie - dlaczego los Dzieci z Afryki nie jest Ci obojętny! Wpłać, ile dasz rady na pomoc Szkole- SHALOM!
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Shalom w języku hebrajskim oznacza POKÓJ. Dla nas i dla 700 kenijskich dzieciaków oznacza DOM! Szkoła SHALOM jest miejscem nauki, zabawy i zamieszkania dla sierot, dzieci ulicy albo członków rodzin z dysfunkcjami w miejscowości Mitunguu w Kenii.

Oazowicze za każdym razem, kiedy przyjeżdżają, by spędzić tu czas i poprowadzić rekolekcje, czują się jak w domu! Nie dlatego, że pomieszczenia wyglądają jak w polskim domu, ani nie dlatego, że je się tam to, co u nas – wręcz przeciwnie. Mimo wielu różnic, jesteśmy tam przyjmowani jak członkowie rodziny – z otwartością, wdzięcznością, troską.

Dzieciaki mieszkające i uczące się w SHALOM wiedzą, że to dla nich szansa. Starają się przykładać do nauki, wypełniać obowiązki kuchenne i dyżury sprzątania, dbać o uprawiane działki. Często nie posiadają wiele – połatany mundurek szkolny, koszulkę na zmianę, sukienkę sprezentowaną przez zagranicznych wolontariuszy, zeszyt i długopis. Ale uśmiechy, jakie zobaczycie na ich twarzach podczas zabawy, to najszczersza radość. Energia, jaką wkładają w tańce, zaraża nas wszystkich. Sercem, jakie wkładają w każdą wyśpiewaną piosenkę, objęłyby pół świata!

Polonez podczas rekolekcji w 2018 roku

Radość mimo ubóstwa, to definicja domu SHALOM

I w tym roku jedziemy do Shalom Home. Przez miesiąc będzie tam posługiwać pięć wolontariuszek: Paulina, Monika, Bernadetta, Ania i Justyna. Co będą robić? Spędzać z dzieciakami czas – bawić się, organizować zajęcia, włączać się w ich codzienne życie. Oprócz tego 15 animatorów będzie tu przyjeżdżać pomiędzy innymi wyjazdami po to, by poprowadzić dla wszystkich uczniów i nauczycieli rekolekcje, być z dzieciakami, spędzać z nimi czas i uczyć się kultury kenijskiej. Na końcu odwiedzimy to miejsce z ks. Markiem Sędkiem, moderatorem Ruchu Światło-Życie, by i on mógł poznać tą niezwykłą wspólnotę.

an. Weronika przy posiłku z dziećmi - to tradycyjna potrwa. githeri.

an. Ewa i trudne pożegnania po rekolekcjach w domu SHALOM.

an. Ania zawsze w otoczeniu wesołej gromady!

Chcemy dać siebie i Pana Jezusa tym, którzy nie mają nic.

Zebrane pieniądze przekażemy dzieciom na jedzenie, ubrania i inne bieżące potrzeby, takie jak jedzenie, a także pokryją one koszt naszego pobytu w tym miejscu, aby nie obciążać ich finansowo.

ACT OF MERCY

Tę nazwę dzielą dwa kolejne miejsca, które są nam bardzo bliskie i gdzie chcemy pomagać.

Oba w regionie Meru, kilkanaście kilometrów od Mitunguu gdzie znajduje się Shalom.

Te dwa miejsca to kolejne szkoły / domy prowadzone przez dwóch wspaniałych ludzi: Stephena i Josepha. Oddali wszystko, by być z tymi dziećmi.

Tam pojedziemy ewangelizować i im chcemy też pomóc.

Czego im potrzeba?

Joseph - dzieciakom potrzebny jest nowy dach, bo ten przecieka. Brakuje im też na jedzenie i ubrania. Marzy o zwierzętach. Króliki, kury (jednego roku właśnie taki prezent od nas dostał, kilka zwierzątek), aby dzieci miały coś pożywnego do zjedzenia.

Stephen - zwykle prosi nas o książki dla dzieci do kolejnej klasy, ławki, żeby dzieci nie siedziały na podłodze i jedzenie dla dzieci.

Jeśli zbierzemy więcej, niż będzie potrzeba w Shalom, przekażemy całość tym właśnie dzieciom. Zatem w tej zbiórce sky is the limit. :)

Wpłacający127

 
Dane ukryte
1 000 zł
TK
Teresa Kmieć
900 zł
N
Natalia i Leszek
750 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
450 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
310 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

558 506 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?