id: kgbc84

Rehabilitacja i leczenie Krzysztofa Łozińskiego

Rehabilitacja i leczenie Krzysztofa Łozińskiego

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
60 571 zł z 40 000 zł
151%
zakończona 24.04.2021r
631 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Moi drodzy


Chciałabym poprosić was z całego serca o pomoc dla człowieka, który sam o żadną pomoc nigdy by Was nie poprosił, ale pomocy nikomu nigdy by nie odmówił.

Kombatanta walki o wolną Polskę, któremu dziś pisowski system, bez podstaw prawnych odbiera środki do życia, mszcząc się za ostatnie lata jego zaangażowania politycznego w obronę demokracji.

Krzysztof Łoziński to człowiek, który całym swoim życiem daje świadectwo temu, że nie żyjemy sami dla siebie, walcząc o wolność i prawdę dla innych.

W przeszłości działacz opozycji antykomunistycznej, w czasach współczesnych pomysłodawca,inicjator i ojciec założyciel Komitetu Obrony Demokracji. Człowiek relegowany ze studiów w 1968 roku, za zbieranie podpisów przeciw zakazowi wystawienia Dziadów w Teatrze Narodowym.

Odsyłam Was do jego życiorysu, licznych publikacji i książek, których jest autorem.


Krzysztofa poznałam w Kodzie. Mimo różnicy wieku między nami to on dawał mi mnóstwo energii do walki i dzielił się ze mną swoim doświadczeniem. Uczył mnie, że nigdy nie można się cofać, ani bać. Poznałam faceta, który z gorączką i zapaleniem płuc prowadził grudniowe protesty pod Sejmem, przekonując mnie, że lider nie może położyć się i czekać, ani okazywać słabości – bo ludziom trzeba dawać siłę i nadzieję. I robił to zawsze.

Nigdy nie skarżył się na nic, a kiedy zdrowie szwankowało dobitnie, jechał do szpitala po cichu, żeby nikomu nie robić kłopotu.


Przepraszam Cię drogi Krzysztofie za tę prywatę z tego miejsca, ale w jakiś sposób czuję się zwolniona dziś z kawałka tajemnicy o twoim życiu, wdzięczna, że się nim ze mną dzieliłeś i zobowiązana do trwania przy Tobie jak przyjaciółka, przy przyjacielu.


Pisowski reżim odebrał właśnie Krzysztofowi emeryturę ZUS uznając, że specjalne świadczenie dodatkowe przyznane dożywotnio w 2008 roku za wszystkie poniesione straty i konsekwencje walki o wolna Polskę, jest wystarczające by żyć.

Będziemy oczywiście walczyć w sądzie z tą bezprawną i bezduszną decyzją odebrania Krzysztofowi emerytury.


Zanim jednak wygramy, stan zdrowia Krzysztofa już teraz wymaga natychmiastowej, stałej i kosztownej rehabilitacji z powodu wielkiego uszczerbku na zdrowiu, którego doznał w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dlatego do wspólnych przyjaciół i ludzi dobrej woli zwracam się z prośbą o środki na rehabilitację dla Krzysztofa. Zróbmy razem wszystko, by mimo tych represji PiS-owskiej władzy Krzysztof na własnych nogach mógł pójść jako obserwator na procesy tych, przez których dziś znalazł się tak trudnej sytuacji.


Proszę Was o Solidarność z człowiekiem, który całe swoje życie był solidarny z innymi.


Kiedyś to on był przewodniczącym Solidarności przy Teatrze, był aresztowany i więziony. Dziś to my możemy być Solidarni z Nim.

Każda Wasza złotówka, za którą z góry dziękuję i kłaniam się pięknie, zostanie przeznaczona na proces rehabilitacji Krzysztofa. Muszę napisać, że Krzysztof nie został przeze mnie o tej zbiórce uprzedzony i pewnie znając go, będzie miał mi za złe, bo jest to człowiek bardzo silny i dumny, niezależny i samodzielny.

Mam jednak nadzieję Krzysztofie, że mi wybaczysz tę samowolkę i zrobisz dla nas wszystko, żeby jak najprędzej stanąć stabilnie na nogach i będziesz z nami i dla nas, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wiem, że to samo zrobiłbyś dla każdego, komu PiS tak utrudniłby życie, jak Tobie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 631

 
Dane ukryte
1 000 zł
BA
Bernard Afeltowicz
1 000 zł
JR
Mały Jarek
1 000 zł
KR
Krzysztof R
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MK
Mariola Karasek Spalter
1 000 zł
BK
KOD Koszalin
900 zł
KS
KOD, Słupsk
600 zł
M
Macius1972
500 zł
WG
Waldemar Gryglicki
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 951 zrzutek

i zebrali

523 480 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?