id: kgd9ur

Na kamerę, mikrofony, komputer i inny sprzęt dla warszawskiej redakcji racjonalista.tv

Na kamerę, mikrofony, komputer i inny sprzęt dla warszawskiej redakcji racjonalista.tv

Opis zrzutki

Warszawska redakcja telewizji internetowej racjonalista.tv zbiera pieniądze na kamerę video, dobry mikrofon, statyw itp, niezbędne do realizacji kolejnych nagrań: relacji, informacji a przede wszystkim rozmów: filozoficznych i niefilozoficznych, poważnych i żartobliwych, refleksyjnych i kontrowersyjnych – o religii i polityce, o wolności i racjonalności, o życiu i śmierci i o wszystkim, co warte namysłu i prawdziwej rozmowy.

Nasze programy, a przede wszystkim nasze rozmowy, różnią się od tego, co możecie obejrzeć w telewizjach komercyjnych i w internecie. Rozmawiamy o sprawach ważnych i poważnych: o wierze i niewierze, polityce, psychologii, prawie, etyce i życiu we współczesnym świecie – nie oznacza to jednak, że wszystko i zawsze traktujemy tylko na serio. Wystarczy rzucić okiem na główne zdjęcie tej zrzutki pochodzące z rozmowy o prawie do pogardy - i o pogardzie można rozmawiać żartobliwie. Żartobliwie czy poważnie, chcemy i staramy się, żeby było ciekawie, bo ciekawość intelektualna jest tym, co nam wszystkim służy najlepiej, zwłaszcza gdy uwolnimy się od wiary w dogmaty: religijne lub niereligijne.

Nasze rozmowy nie są krótkie! Wnikliwe i refleksyjne rozmowy nie powinny być krótkie; niektóre nagrania trwają ponad godzinę! Być może nie są to rozmowy dla wszystkich?! W ciągu blisko trzech lat naszej dotychczasowej pracy przekonaliśmy się jednak, że wbrew modzie i komercyjnym wierzeniom jest w Polsce wielu ludzi myślących i chętnych do współmyślenia, bez czego - jak twierdził Kant, nie ma mądrości. Zgadzamy się z Kantem w tej sprawie! Zapraszamy do współmyślenia! Niestety sprzęt, którego dotąd używaliśmy, wyjechał ze swoim właścicielem do Australii i nie wiadomo, czy wróci, a jeśli nawet wróci, to jego dostępność będzie ograniczona. Dlatego szukamy środków na zakup własnej kamery, dobrego mikrofonu i paru innych rzeczy, bez których wprawdzie możemy rozmawiać, ale nie możemy się dzielić myślami z tysiącami naszych widzów.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 48

MG
Marek Głowacki
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
BB
Benedykt Bilkiewicz
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200,48 zł
JS
Jerzy Surówka
200 zł
TW
Tomasz Witkowski
200 zł
RM
Rafał Maszkowski
200 zł
DP
David Pollock
150 zł
BE
Beata Ewa Bartnicka
100 zł
SS
Stanisław Szelążek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
 • Bartosz Oczkowski

  Super będzie posłuchać debat/rozmów w znakomitej jakości,pozwalającej na "zabranie" ze sobą materiałów sprzed komputera: na spacer, do biegu i innych aktywności, do samochodu etc.

 • EK
  Elzbieta Krzykowska

  Ciesze sie,ze troche moge pomoc.Pozdrawiam i zycze sukcesow!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Good luck with this. Poland needs a humanist voice.

 • TG
  Tomasz Garstka

  Niech kamera służy utrwalaniu ważnych wykładów i debat, na które nie wszyscy mogą dotrzeć. Dziękuję!

 • JS
  Jerzy Surówka

  Pozdrawiam serdecznie. Podziwiam obywatelskie zaangażowanie w krzewieniu oświaty wśród ciemnego chłopstwa pańszczyźnianego. Jerzy S. Częstochowa.

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

689 811 zrzutek

i zebrali

453 801 815 zł

A ty na co dziś zbierasz?