id: kgms7v

Charytatywny spektakl "Pokoje" Teatru Uniwersytetu SWPS Projekcja

Charytatywny spektakl "Pokoje" Teatru Uniwersytetu SWPS Projekcja

Nasi użytkownicy założyli 1 189 440 zrzutek i zebrali 1 253 251 490 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Zapraszamy na charytatywny spektakl teatralny pt. "Pokoje". Jest to adaptacja tekstu M. Walczaka: "Podróż do wnętrza pokoju" widziana oczami studentów psychologii.

Spektakl opowiada historię Skóry, trzydziestoletniego mężczyzny, który planuje się usamodzielnić i zmienić swoje życie. Marzy o znalezieniu swojej własnej kawalerki w centrum miasta, która pozwoli mu się rozwijać, która da mu wewnętrzny spokój i pewność, że będzie mógł decydować o swoim dorosłym życiu. Chce tym samym zaimponować Elce, swojej dziewczynie, której nie podoba się już pomieszkiwanie w akademiku. Skóra pragnie wieść życie typowego dorosłego faceta, nie chce odbiegać o normy, dlatego też, jak na mężczyznę przystało posiada kobietę, pracę i mieszkanie. Nie chce już być utrzymankiem rodziców, pragnie się uniezależnić. Czy uda mu się to osiągnąć? Czy znajdzie wewnętrzny spokój mieszkając w nowej kawalerce?

Na te i być może więcej pytań odpowiemy podczas premiery spektaklu.

Kiedy?

9 czerwca o godz. 20.00

Gdzie?

w Domu Tramwajarza, przy ul. Słowackiego 19/21 w Poznaniu


UmHtAzwCyGpyPVqC.jpgKim jesteśmy?

Teatrem studenckim działającym przy Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, który rokrocznie już od 5 lat działa wedle idei: "psychologia w sztuce teatralnej jako forma komunikacji i sztuka zaangażowana". Podejmujemy tematy aktualne, opieramy się na prawdziwych historiach ludzi, badamy rzeczywistość jednostek, obserwujemy różne tendencje społeczne, ponieważ jako przyszli psychologowie pragniemy mieć wgląd w społeczne i kulturowe problemy, a te z kolei ubieramy w garnitur teatru psychologicznego wyciągając ze zdarzeń ludzkich esencję, tak aby mogły zaistnieć w skróconej formie na deskach teatru.

W tym roku wspierać będziemy Ośrodek Kuratorski - Fundację OK z Poznania, ponieważ tematyka, którą podejmujemy w sztuce (Nie)pokoje jest zbieżna z problemami tożsamości u młodych ludzi, a ich zagubienie w świecie społecznym wynika bardzo często z wzorców z dzieciństwa i czasu adolescencji, co będzie widoczne w zdarzeniach głównego bohatera. Pragniemy pokazać, że każda jednostka; zagubiona młodzież, osoby w kryzysie, osoby prowadzące destrukcyjny tryb życia, osoby bezdomne, osoby uchodźcze są ważne i nie należy ignorować ich potrzeb, ponieważ ich życie najczęściej zapośredniczone jest traumatycznymi przeżyciami, niespodziewanymi okolicznościami zdarzeń, czy innymi przykrymi doświadczeniami. Każda postać ze spektaklu mimo swojego odmiennego charakteru posiada wspólny element, którym jest brak satysfakcji. Podczas premiery będziecie mięli okazję przyjrzeć się postaciom, które za wszelką cenę dążą do satysfakcji, spełnienia, nawet jeśli jest to podszyte walką, dominacją i manipulacją innymi, to jednak jest tam wspólny cel: bycie szczęśliwym. Czy w naszym życiu nie jest tak właśnie, że czasem nieświadomie krzywdzimy siebie i innych dążąc do jakiegoś celu? Czy każdy z nas dąży do szczęścia tylko po prostej, moralnej i niezachwianej ścieżce? Czy zastanawialiście się kiedyś na tym, czy w dążeniu do szczęścia nie zostawiamy czasem po sobie przysłowiowych trupów?

Zapraszamy was na roller coaster emocji, wyobrażeń, urojeń i niemoralnych zachowań! Dlaczego? Bo dzięki takim środkom wyrazu być może choć w małym stopniu zahaczymy o jednostkowe ludzkie lęki, ukryte pod osłoną kultury tabuizowane popędy i pragnienia, być może uchwycimy choć w maleńkim stopniu niewyrażoną chęć wyzwolenia się z powinności i norm społecznych.

Dlaczego chcemy o tym mówić? Ponieważ uważamy za Kurtyną, czyli postacią ze spektaklu, że:

"(...)Uważam, że za mało istnień w ogóle się wypowiada. Znam, proszę państwa krzesła i kulisy, które całe życie pędząc cierpią, milcząco, nie wyrażając swego bólu i rozpaczy... A tymczasem – mamy wolność, proszę państwa. Wolność! Każdy ma prawo do swojego krzyku. Każdy ma prawo prowadzić swoją własną, prywatną kampanię wyborczą."

Jeśli nie boisz się mocnej emocjonalnej jazdy bez trzymanki w wąskim wagoniku kolejki wysokogórskiej, jeśli lubisz wyzwania i chętnie przezwyciężysz lęk wysokości wspinając się na szczyty absurdu, jeśli masz ochotę na odrobinę adrenaliny, która towarzyszy wędrówce po ruchomym moście i (nie)pokój dodaje ci motywacji, to przyjdź do nas koniecznie! Gwarantujemy wiele niezapomnianych, mocnych wrażeń!


Reż. Patrycja Kozyra

Muzyka: Patryk Przybylak

scenariusz: Teatr Projekcja, adaptacja dramatu M. Walczaka

Obsada:

Marek Regdosz

Martyna Mandziak

Aleksandra Pogorzelska

Dominika Czechowicz

Nadia Dolata

Jan Małecki

Natalia Czechowska

Olga Bosacka

Paulina Dwornicka


rMDieG87JUoMBMvv.jpg

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji, która pomaga osobom z ośrodka kuratorskiego w Poznaniu.

Przyjdź i doświadcz niezwykłej podróży przez emocje, marzenia i tajemnice głęboko skrywane w (nie)pokojach bohatera.

Poczuj magię teatru i jednocześnie wspomóż dzieci i młodzież z Fundacji OK!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Bilety, usługi, vouchery • Teatr
Bilet_rezerwacja miejsca
Bilet_rezerwacja miejsca na spektakl (Nie)pokoje Teatru Uniwersytetu SWPS Projekcja
30 zł

Kupione 54 z 100

Zakończona

Wpłaty 67

AP
Aldona Płachtij
JB
Julia Bogdan
30 zł
KP
Krzysztof Pająk
30 zł
AT
Agnieszka Turkot
30 zł
UG
Ula Górzyńska
30 zł
AM
Andżej
30 zł
IN
Inga
30 zł
AM
Czesław Marczak
30 zł
HJ
Hanna Jaskuła
60 zł
AM
Ania Marcelina Gil
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków