id: kgy8ck

Na jedzenie dla Ukrainek z dziećmi przebywających na terenie Knurowa

Na jedzenie dla Ukrainek z dziećmi przebywających na terenie Knurowa

Nasi użytkownicy założyli 1 014 865 zrzutek i zebrali 1 061 455 577 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzisiaj, czyli w niedzielę, 29 maja 2022 roku minął 94. dzień od pełnowymiarowej, zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. W momencie, gdy rejon Siewierodoniecka, Łysiczańska, Bachmuta i Popasny jest bombardowany rosyjskimi bombami, to Ukrainki przebywające w Knurowie zostały pozostawione bez pomocy, a wsparcia szukają m.in na facebookowej grupie Knurów dla Ukrainy. 

Ukrainki z dziećmi potrzebują wsparcia mieszkańców Knurowa

Uciekające przed krwawą wojną kobiety z dziećmi znalazły schronienie w naszym mieście. Wielu z nich znalazło przepełniony empatią, miłością i wsparciem dom. Są również takie kobiety, które nie chciały obciążać prywatnych właścicieli domów i postanowiły wynająć mieszkanie. Jedną z takich osób jest pani Ludmiła, która z trójką dzieci uciekła przed rosyjskimi bombami i wynajęła mieszkanie w Knurowie za 2000 zł, a jej wynagrodzenie za pracę wynosi 2300 zł. 

Brakuje im na jedzenie oraz podstawowe potrzeby! 

O tej przykrej sprawie poinformowała nas Iwona Boroń - administratorka grupy Knurów dla Ukrainy, która - bezpłatnie - od trzech miesięcy organizuje pomoc dla ukraińskich kobiet przebywających w naszym mieście. Jedną z ostatnich akcji organizowanych przez Iwonę Boroń była zbiórka finansowa na rzecz zakupu pralki dla wcześniej wspomnianej pani Ludmiły. 

Musimy coś zrobić. Nie możemy zostawić tych kobiet samych. One pracują i wynajmują mieszkania. Wysokie koszty wynajmu ograniczają ich budżet. Po prostu nie stać ich na jedzenie - apeluje Iwona Boroń z grupy Knurów dla Ukrainy.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 29

KF
Kasia
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
NC
Natalia Cholewa
100 zł
JU
Justyna
20 zł
SM
sylwia m.
20 zł
ED
Ewa Dąbrowska
100 zł
OK
Olga b
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
AR
Aldona Rosner
100 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!