id: khbc4r

Pomoc dla chrześcijan w Pakistanie - czerwiec '23 / Help for Christians in Pakistan – June 2023

Pomoc dla chrześcijan w Pakistanie - czerwiec '23 / Help for Christians in Pakistan – June 2023

Nasi użytkownicy założyli 981 684 zrzutki i zebrali 1 003 890 197 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Drodzy Darczyńcy!

  Jesteście niesamowici w swojej wrażliwości i chcemy podziękować za Wasze dobre serca!

  W roku 2022, dzięki zbiórkom i wpłatom od Was, łącznie zebraliśmy ponad 12 tysięcy złotych. Całość tej kwoty została przekazana do Pakistanu na ręce misji Harvest Hands Ministries.

  Pieniądze te zostały przeznaczone na:

  1. Zakup żywności dla społeczności chrześcijan pracujących w cegielniach.
  2. Zakup kurtek i kołder dla 100 osób z tych społeczności (dzieci i dorośli).
  3. Wsparcie organizacji czterech punktów katechetycznych / szkółek niedzielnych, które służą jednocześnie jako jedyna możliwość nauki pisania i czytania, liczenia itp. podstaw kształcenia dla dzieci chrześcijan - pracowników cegielni.
  4. Zakup i dostarczenie Biblii w rodzimym jęz. urdu.
  5. Wsparcie procesu wykupu z niewoli jednej rodziny i organizację nowego życia - przesiedlenia, nowej pracy itp.


  Serdecznie dziękujemy Wam za waszą pomoc. Będziemy wdzięczni, w imieniu naszych braci i sióstr, za dalsze wsparcie tego dzieła miłosierdzia.


  "Pamiętajcie o więźniach, jakbyście byli razem z nimi więzieni, o krzywdzonych, bo i wy żyjecie w ciele"

  List do Hebrajczyków 13,3


  Pozdrawiamy -

  Kasia i Sergiusz boreccy

  Fundacja En-Gedi

  www.en-gedi.org.pl / e-mail: [email protected]

  kacnGKim9cQ4Pmcv.jpg9hJkOfUtJjGhcVGr.jpgyTFHEJkxJwLlYVFf.jpgSa8HWu4LFiDhGu1d.jpg"Pamiętajcie o więźniach, jakbyście byli razem z nimi więzieni, o krzywdzonych, bo i wy żyjecie w ciele"2LGn3Ty4OYrndhRj.jpgP0PRj4W4lPsdF9mm.jpgPbRT6xeNbbbVvuE4.jpg9yrAGTVm4BblRxJT.jpgoUg4wvGiE9a1Wo0k.jpgVbdG6YgQjufvhQVU.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani!


Nasza Fundacja En-Gedi otrzymała prośbę o wsparcie grupy chrześcijan w Pakistanie.

W tym ponad 200-milionowym kraju, chrześcijanie wszystkich denominacji stanowią 1,27% społeczeństwa. W ciągu ostatnich 10 lat liczba chrześcijan w Pakistanie spadła o połowę. Ich sytuacja pogarsza się, szczególnie na prowincjach, gdzie doznają ostracyzmu, segregacji, a nawet przemocy fizycznej, gwałtów i systematycznych prześladowań.


h6fd07bdf97108ac.jpegProśbę o wsparcie skierowała do nas grupa chrześcijan z prowincji Pendżab, pracujących w systemie de facto niewolniczej pracy przy produkcji cegieł. Praca ta bardziej przypomina niewolniczy wyzysk, lub formę stałej spłaty haraczu, niż normalne zarobkowanie. Z tego powodu nasi bracia i siostry cierpią z niedożywienia, a teraz, kiedy nastała zima, doskwiera im zwyczajnie głód.

ma23d054ea472390.jpeg

Oprócz niskiego wynagrodzenia, z którego większość jest i tak zabierana przez "pracodawcę" w formie spłaty haraczu, obecnie pogarsza się sytuacja z dostawami żywności. Wspólnoty chrześcijańskie często korzystają z pomocy żywnościowej państwa, ale nie są w tym traktowani na równi z innymi obywatelami.


Pakistan, choć ma w swoim prawie zagwarantowaną równość dla wszystkich obywateli, bez względu na wyznawaną wiarę, w praktyce nie tylko nie chroni wyznawców Chrystusa, ale także sprzyja ich prześladowaniu. Równouprawnienie chrześcijan jest fikcją. Niejednokrotnie nasi współbracia lądują w aresztach, więzieniach lub otrzymują wysokie i dotkliwe kary, gdyż wg obowiązującego prawa dopuścili się znieważenia oficjalnie dominującej religii i jej wyznawców (tzw. "Ustawa o bluźnierstwie"). Z tego samego powodu wykonują także powszechnie uznawane w tamtej kulturze prace poniżające: sprzątają toalety, wywożą śmieci, grzebią zmarłych itp. Często traktowane jest to jako rzecz oczywista: chrześcijanin = śmieciarz.


cf91d01858ebeaec.pngChcemy pomóc naszym współwyznawcom w Pakistanie. Nie pomożemy wszystkim, ale możemy pomóc chociaż tej grupie, która poprosiła nas o pomoc. Kiedy wygodnie siedzisz w kościele, lub przed monitorem swojego komputera oglądając transmisje z kościoła, pomyśl o chrześcijanach wypalających cegły, by opłacić swoje "prawo do bycia". Pomóżmy im podobnie jak zrobił to kościół w Antiochii, pomagając kościołowi w Jerozolimie podczas głodu jaki wtedy nastał (Dz. Ap. 11,27-30).


Wszystkie zebrane na ten cel pieniądze zostaną oficjalnie przekazane transferem bankowym na rzecz zarejestrowanej misji w Pakistanie (Harvest Hands Ministries), bezpośrednio do osoby z którą jesteśmy w kontakcie.

W Polsce zbiórkę organizuje Fundacja En-Gedi (KRS 0000947422).


Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pozdrawiamy w Panu Jezusie -


Kasia i Sergiusz Boreccy

Fundacja En-Gedi


Profil Fundacji na MeWe: Fundacja En-Gedi / En-Gedi Foundation

https://en-gedi.org.plPartner akcji:

f55292e99e79ed67.pngPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 32

 
Dane ukryte
200 zł
M.
Małgorzata
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JC
Justyna
20 zł
 
Sergiusz Borecki
31 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MB
Michał Bogdan
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
TO
tolek
27,30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • M
  Małgorzata

  Wpłaciłam dużo więcej gdybym miała pewność, że do dostaną Ci biedni ludzie tam na miejscu.

  25 zł
  • Sergiusz Borecki

   Dzień dobry! Serdecznie dziękujemy za wsparcie dla chrześcijan w Pakistanie. Dziękujemy też za ten komentarz, gdyż to pokazuje nam, że podchodzi Pani do sprawy poważnie. Na miejscu w Pakistanie współpracujemy bezpośrednio z pakistańską organizacją chrześcijańską Harvest Hand Ministries (hhmpak.org), którą prowadzą dwaj bracia w Chrystusie. Mamy z nimi stały kontakt i ciągłe raportowanie o prowadzonej pomocy. Jakiekolwiek dodatkowe wsparcie można też przekazać bezpośrednio na konto Fundacji En-Gedi, ale wtedy koniecznie w tytule musi być: "darowizna pomoc dla chrześcijan w Pakistanie". Dziękujemy i pozdrawiamy - Fundacja En-Gedi (www.en-gedi.org.pl)

 • Sergiusz Borecki

  Cały czas staramy się przekazywać wsparcie do Pakistanu. Mamy wiele sygnałów, że każda wpłata przekłada się na wymierną pomoc. W paźðzierniku zbieramy szczególnie na pomoc w wykupieniu z niewoli rodziny brata Sadiqa Masiha oraz na wsparcie organizacji szkółek niedzielnych dla dzieci, które jednocześnie zapewniają im podstawową edukację na poziomie nauki pisania i czytania, liczenia itd. Dziękujemy za dobre serca i zachęcamy do dalszego regularnego wspierania tego dzieła!

 • Sergiusz Borecki

  Kochani! Udało nam się zebrać ok. 2,5 tys PLN na głodujących chrześcijan w Pendżabie w Pakistanie. Wiemy już, że kwota ta została wykorzystana na zakup żywności, co potwierdzono nam i wysłano zdjęcia z rozdawania tej pomocy na miejscu. Wczoraj otrzymaliśmy też prośbę o modlitwę o zabezpieczenie wyżywienia podopiecznym domu dziecka, który wspierają nasi przyjaciele z Pakistanu. Czy będziemy się o to modlić? Oczywiście! Ale na pewno nie poprzestaniemy na tym i będziemy działać!!! Dlatego postanowiliśmy, że zbiórka na świętych w Pakistanie będzie trwać cały rok i będzie dokonywana miesięcznie. Jeśli chcesz wesprzeć naszych braci i siostry w Panu Jezusie, mieszkających w tym nieprzychylnym kraju muzułmańskim, zachęcamy do wspierania co miesiąc dowolną kwotą naszej zbiórki. Dziękujemy w imieniu Pana Jezusa - Fundacja En-Gedi.

 • Katarzyna Borecka

  Pięknie dziękujemy za każdą złotówkę, za każde wrażliwe serce. Dziękujemy Bogu za Was! Każde 4 zł to jeden dzień ciężkiej pracy chrześcijan w Pakistanie, a dla nas jedna butelka coca-coli, słodka bułka, czy pół małej kawy w kawiarni. Niech Bóg Was błogosławi.