id: khsjfv

Prywatny akt oskarżenia w sprawie homofobicznej ciężarówki

Prywatny akt oskarżenia w sprawie homofobicznej ciężarówki

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 145 749 zrzutek i zebrali 1 192 860 982 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niecały rok temu po Szczecinie jeździła homofobiczna ciężarówka. Przygotowałem wzór wniosku do prezydenta miasta o rozwiązywanie tego typu zgromadzeń: http://drive.google.com/file/d/1BOAR6aYlyjY6EwTzY_P6vIw_KsKBIKMl/view Bo z formalnego punktu widzenia ich przejazd to zgromadzenie publiczne (w przeciwnym razie nie mogliby używać megafonów). Niestety, prezydent nie rozwiązał zgromadzenia (mam nadzieję, że następnym razem to zrobi). Jednocześnie złożyłem zawiadomienia na policji i w prokuraturze.


1.      Prokuratura Rejonowa Szczecin – Niebuszewo odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie, podtrzymał to Prokuratur Okręgowy. Chodzi głównie o to, że są to przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego. Ja stanąłem na stanowisku, że w interesie społecznym jest ściganie sprawcy z urzędu. I wiem, że w Gdańsku ostatecznie prokuratura wystąpiła z oskarżeniem publicznym. Szczecińska prokuratura uznała, że jestem osobą zaradną, mam rozeznanie prawne, a w sprawie nie ujawniły się okoliczności jednoznaczne świadczące o tym, iż motywacją sprawcy było wzbudzenie u odbiorców przekonania, że  lobbyści lgbt są sprawcami przestępstw pedofiliskich.


2.      Mimo to Prokuratura nie wykluczyła, że motywacją sprawcy mogło być wywołanie podobnych odczuć. I głównie na tym będzie oparty prywatny akt oskarżenia. Zobaczymy jak do tego podejdzie sąd. Na samochodzie było wyraźne zrównanie lobby LGBT z pedofilią. W związku z tym, że wcześniej z innymi osobami wystąpiłem do prezydenta miasta o przyjęcie lokalnej katy praw osób lgbt napis dotyka mnie bezpośrednio, bowiem jestem lobbystą LGBT (ważne jest wykazanie, że jestem osobą pokrzywdzoną; z powodu braku legitymacji zostało niedawno oddalone powództwo stowarzyszenia Tolerado).


3.      Co ważne – mimo niepodjęcia sprawy z urzędu prokuratura ustaliła dane sprawcy i zebrała obszerny materiał dowodowy (4 płyty CD). Na mój wniosek akta prokuratorskie zostaną przesłane do sądu i dołączone do sprawy. To bardzo pomoże w wykazaniu, że taki czyn miał miejsce. Jesteśmy w stanie precyzyjnie odtworzyć każdą wygłoszoną i przekazaną przez furgonetkę treść.


4.      Będę wnosił o to, by sprawca tego perfidnego czynu zapłacił wysoką nawiązkę na wskazany cel społeczny.


5.      Prywatny akt oskarżenia podlega opłacie – 300 zł, stąd zrzutka. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

 
Dane ukryte
50 zł
DS
Danuta Stefanko
10 zł
IP
Igor Podeszwik
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MK
Małgorzata Kowcun
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!