LETNI POKÓJ. WAKACJE na WARECKIEJ od KUBUSIA PUCHATKA. Warsztaty fotograficzne, etnograficzne i obywatelskie.
LETNI POKÓJ. WAKACJE na WARECKIEJ od KUBUSIA PUCHATKA. Warsztaty fotograficzne, etnograficzne i obywatelskie.
Nasi użytkownicy założyli 1 231 687 zrzutek i zebrali 1 364 625 961 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Od 1 lipca do 30 września W PRACOWNI DUŻY POKÓJ zagości lato.
Zapraszamy was na koncerty, spotkania, screeningi. Nie mamy na to wszystko pieniędzy - ale mamy chęci i chcemy, żeby się działo. Chcemy odpocząć, ale też rozmawiać o ważnych sprawach.
LETNI POKÓJ otwiera wystawa dyplom "Szczęście" Aleksandra Makuch. Wernisaż 2.07 godz. 18.30
Aleksandra Makuch to socjolożka i malarka, udała się do miejscowości "Szczęście" i próbowała je znaleźć.
-Szczęście, jak większość nieatrakcyjnych turystycznie miejsc, wraz z transformacjami ekonomiczno-społecznymi (zwłaszcza migracje młodszych pokoleń, specjalizacja w ramach gospodarstw rolnych, co skutkuje nierentownością wielobranżowych
małych rodzinnych hodowli i upraw) stała się terenem nieco zapomnianym. Z gwarnych spotkań sąsiedzkich nierzadko odbywających się właśnie przy ławeczkach, pozostała „głucha cisza i buczenie dojarki”, jak podsumowuje jedna
z moich rozmówczyń. Stąd na moich obrazach brak ludzi „z krwi i kości”. Są mniej lub bardziej precyzyjnie zarysowane sylwety, będące refleksem świetlnym, wyrwą, brakiem - mówi Aleksandra Makuch o swoim projekcie.
Potem chcieliśmy was zabrać w absurdalną podróż po Węgrzech Michała Adamskiego "Pies o dwóch ogonach, ale póki co brakuje nam środków. Zbieramy, nie poddajemy się https://zrzutka.pl/5mch9k.
Mamy też nadzieję, że uda się nam zebrać na wystawę wybitnego białoruskiego artysty Vladimira Tseslera, który celuje plakatem w reżim Łukaszenki i będziemy mogli rozmawiać o Białorusi. https://zrzutka.pl/5btxx6
W między czasie będziemy mogli posłuchać u nas niezwykłej niszowej muzyki oraz wziąć udział w warsztatach.
5 - 6 LIPCA, 19-20 LIPCA WARSZTATY ETNOGRAFICZNE
5.07 PON | 18.00-19.30 SPE zajęcia dla dzieci (5-10 lat) i opiekunów, temat: Mandala
prowadzi: Justyna Orlikowska
Mandala to symbol harmonii i doskonałości, oznacza koło życia, cały świat, święty krąg. Zapraszamy na zajęcia etnograficzno-plastyczne poświęcone mandali, podczas których poznamy znaczenie, symbolikę i genezę tego rytualnego znaku. Zajęcia będą też okazją do kształcenia warsztatu plastycznego, ponieważ każdy będzie mógł stworzyć własną mandalę.
6.07 WT | 9.00-10.30 SPE zajęcia dla dzieci 7-10 lat, temat: Rośliny w kulturze ludowej
prowadzi Justyna Orlikowska
Czy wiecie, jak wygląda dziurawiec albo przytulia? W jaki sposób pozbywano się kiedyś brodawek? A jak chroniono się przed złą magią? Rośliny stanowiły ważny element kultury ludowej. Od wieków znana jest ich różnorodna moc i właściwości. Na zajęciach zapraszamy do wejścia w świat ziół. Poznamy kilka roślin i ich lecznicze, a nawet magiczne właściwości i zastosowania. Każdy uczestnik wyjdzie z zajęć z własnoręcznie wykonaną ozdobą roślinną.
19.07 PON 15.00-16.30, 17:00-18:30 SPE zajęcia dla dzieci 7-12 lat i opiekunów, temat: Na perskim dywanie – zajęcia muzyczne
prowadzi: Wojciech Lubertowicz, Justyna Szymańska
Pewnie każdy z nas kojarzy bajkę o Aladynie. Ale czy wiecie, skąd wziął się tam latający dywan, magiczna lampa i czym naprawdę były dżiny? I czy faktycznie były niebieskie? Dowiemy się tego na zajęciach poświęconych perskiej kulturze, w czasie których poznamy też tradycyjne perskie instrumenty, takie jak ney, tombak, daf czy daire. Zastanowimy się, jaka muzyka mogła grać w pałacu szacha, a jakimi dźwiękami może wybrzmiewać tradycyjna perska biesiada i jak się do tego mają dywany (niekoniecznie latające).
20.07 WT 15.00-16.30, 17:00-18:30 SPE zajęcia dla dzieci 7-12 lat i opiekunów, temat: Podróż Jedwabnym Szlakiem – zajęcia muzyczne
prowadzi: Wojciech Lubertowicz, Justyna Szymańska
Zapraszamy na wyprawę starożytnym i tajemniczym Jedwabnym Szlakiem! Naszą podróż rozpoczniemy w Chinach, gdzie nauczymy się jeść pałeczkami, a następnie tropem baśni i opowieści podążymy do Azji Centralnej, zapoznamy się bliżej z kulturą starożytnej Persji i współczesnego Iranu oraz dowiemy się, czym różni się tradycja perska od arabskiej. W podróży towarzyszyć nam będzie brzmienie tradycyjnych perskich, arabskich i chińskich instrumentów.
WARSZTATY OBYWATELSKIE (STOWARZYSZENIE 61):
24.07 | 15.00-16.30 S61 warsztat dla dorosłych “Wynegocjuj nam UE!”
"Wynegocjuj nam UE!" - to warsztat oparty na grze negocjacyjnej, w czasie której uczestnicy wcielają się w 4 frakcje w Parlamencie Europejskim i próbują razem wprowadzić w życie rozwiązania, które obniżą emisję CO2. Nie muszą mieć wiedzy na temat funkcjonowania instytucji europejskich ani takiej dotyczącej zmian klimatu, wszystko jest podane w czasie gry. To nie tylko ciekawy sposób na poszerzenie wiedzy, ale też sposób na integrację grupy i zaproszenie do wspólnej rozmowy i negocjacji.
31.07 SOB| 15.00-16.30 S61 zajęcia dla dzieci 7-12 lat i opiekunów, temat: Stolica czy okolica?
Stolica czy okolica? - to warsztat dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich opiekunów. Wspólnie zastanowimy się, czy nasza okolica wygląda tak jak byśmy sobie tego życzyli. Jeśli nie, to co możemy z tym zrobić? Jakie mamy możliwości zmiany najbliższego otoczenia? Jakie zasoby już mamy, a do czego będziemy potrzebowali sojuszników? Jak skontaktować się z samorządem i co konkretnie możemy zdziałać razem?
27.08 PIĄT 17.00-18.30 S61 warsztat dla dorosłych “Wynegocjuj nam UE!”
28.08 SOB 15.00-16.30 S61 zajęcia dla dzieci 7-12 lat i opiekunów, temat: Stolica czy okolica?
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!