id: kjmgc2

Pomoc dla Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Pomoc dla Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Nasi użytkownicy założyli 982 026 zrzutek i zebrali 1 004 562 808 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomoc dla Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo


Kochani! Potrzebujemy Waszej Pomocy.


Pogłębiający się kryzys ekonomiczny i drastyczny wzrost kosztów utrzymania sprawia, że niedługo możemy nie mieć za co kupić karmy dla zwierząt, opłacić rachunków, utrzymać pracowników i realizować naszej misji. Własnymi siłami remontujemy Park i modernizujemy jego infrastrukturę, kontynuujemy program odbudowy populacji rysia na Mazurach, utrzymujemy i rozmnażamy gatunki zagrożone z myślą o ich powrocie do natury, promujemy ekologię i odnawialne źródła energii. Od karmienia i opieki nad zwierzętami nie zwolniła nas trwająca pandemia czy postępujący kryzys, nie oszczędziły Parku również ostatnie wichury. Wiele ogrodzeń nadal wymaga pilnie wymiany na nowe, niektóre zwierzęta potrzebują nowych wiat chroniących je od negatywnych czynników atmosferycznych, wiele ptaków potrzebuje nowych wolier. Na domiar złego straciliśmy właśnie jedną z mroźni do przechowywania karmy a pozostałe funkcjonujące jeszcze zamrażarki są stare i wysłużone. Sytuacja staje się z tygodnia na tydzień coraz bardziej niepokojąca, bo na jakiekolwiek przychody możemy liczyć tylko w sezonie letnim i to pod warunkiem, że Państwo nas odwiedzą w Kadzidłowie. Boimy się, że przy tak dużym tempie inflacji i galopujących cenach wszystkiego możemy nie wytrzymać finansowo najbliższych miesięcy. Każdego roku modlimy się o wystarczająco dobry sezon i środki umożliwiające nam przetrwanie kolejnego roku. Bieżący rok nie zapowiada się pod tym względem różowo.


Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo to niepaństwowy ogród zoologiczny. W 2022 mija 30 lat jego istnienia i działalności na rzecz ochrony przyrody i edukacji. W Parku jest prawie 400 zwierząt należących do niemalże 100 gatunków, obecnie w większości zagrożonych wyginięciem. Naszą misją nieustannie jest chronić, prowadzić edukację i działać na rzecz odbudowy rodzimych gatunków poprzez hodowlę i wprowadzanie ich na łono natury, co roku ratujemy i przywracamy naturze sieroty bociana białego. Park położony jest na uboczu, z dala od wielkich miast i dużych skupisk ludzi, w niewielkiej osadzie Kadzidłowo w Puszczy Piskiej, gdzie nie dociera zbyt dużo ludzi. To jedyny zatwierdzony duży ogród zoologiczny na całe województwo warmińsko-mazurskie i jedyny taki w którym mają Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z dzikimi gatunkami zwierząt.


Większość dużych ogrodów zoologicznych to placówki niedochodowe, wydające dużo więcej środków niż zdolne byłyby kiedykolwiek wypracować samodzielnie, posiadające nienaruszalne budżety i gwarancje zapewniające im istnienie, niestety często kosztem wielu drastycznych ograniczeń. Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo to pod wieloma względami wyjątkowe, a być może nawet jedyne takie miejsce na mapie Europy, które bez żadnych gwarancji z zewnątrz jako prywatna placówka wszystkie wypracowane środki przeznacza na zwierzęta, ich utrzymanie i rozród oraz czynną ich ochronę i badania naukowe. Pomóżcie nam, abyśmy mogli dalej spełniać te cele. Są one wspólne i bliskie nam wszystkim. Boimy się, że bez Państwa pomocy nie damy rady sami tego udźwignąć. Istniejemy nie dla nas samych ale dla nas wszystkich. Od wielu lat wspólnie z Państwem staramy się pracować na rzecz lepszego jutra. Bądźcie z nami dalej jak do tej pory na dobre i na złe. Prosimy pomóżcie!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 61

PS
post scriptum
1 000 zł
PD
CSIRT MON
100 zł
SY
Sylwia
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AF
babcia Irka
5 zł
TN
tyrusek/typer nagroda Borka :)
10 zł
LS
Luiza Szymańska
20 zł
RK
Ryszard Kwiecień
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
UP
Ula
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków