id: kk4yh2

Pomoc Grupy Granica na granicy polsko-białoruskiej

Pomoc Grupy Granica na granicy polsko-białoruskiej

769 279 zł 
z 300 000 zł
256%
2 dni do końca
5593 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Nasza zbiórka przekroczyła już pól miliona złotych i jeszcze trwa!


  Zrzutka rośnie, bo Polki i Polacy nie godzą się na nieludzkie traktowanie osób uwięzionych na polsko-białoruskim pograniczu. Gdy państwa stosują bezlitosną polityką wobec uchodźców i migrantów, tylko obywatelski sprzeciw i zaangażowanie wielu ludzi – aktywistów, lokalnych mieszkańców, medyków i donorów - może zapobiec śmierci kolejnych osób z głodu i wychłodzenia.


  Łączymy siły, bo razem możemy więcej!


  Czytaj więcej
 • Mamy 300 000! Dziękujemy za zaangażowanie i to, że chcecie być dla innych wsparciem, otuchą, pomocą, siostrą, bratem i po prostu – człowiekiem.


  Liczymy się z tym, że im chłodniej, tym więcej czeka nas interwencji, które mogą przesądzić o życiu spotkanych osób. Jedzenie, picie, ciepłe ubranie, posłuchanie ich historii to dopiero początek naszej pracy. Tym, którzy mieli szczęście i mogą zostać w Polsce, zapewniamy wsparcie prawnika i psychologa, dostarczamy pomoc rzeczową, pomagamy dzieciom zmierzyć się z nową szkołą w obcym miejscu i obcym języku. 


  Dzięki Waszej pomocy robimy to wspólnie.


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

BĄDŹ WSPARCIEM DLA INNYCH


Do niedawna słowo „granica” miało dla wielu z nas neutralny wydźwięk. Dla nas – osób, które mogą się swobodnie przemieszczać z europejskim paszportem – temat granic jest raczej związany z podróżowaniem, wyjazdami na wakacje. Dzisiaj to słowo jest coraz częściej utożsamiane z cierpieniem ludzi. Pogranicze polsko-białoruskie stało się  obszarem rosnącej przemocy wobec rodzin i osób indywidualnych, które poszukują schronienia i bezpieczeństwa.


To nie jest bezpieczne miejsce. Nasza polska granica pochłonęła już co najmniej 6 ofiar śmiertelnych. I na tym nie poprzestanie, jeśli nie pomożemy ludziom, którzy na nią trafili.


Grupa Granica niesie pomoc uchodźcom, którzy utknęli w tym koszmarnym zaklętym kręgu między jedną i drugą stroną płotu z drutu żyletkowego. Spotykamy często wyczerpane osoby, którym przekazujemy jedzenie, picie, ciepłe ubranie. Wysłuchujemy ich historii. Dokumentujemy ich losy i w miarę możliwości śledzimy ich dalszą drogę, oferując – tam, gdzie to możliwe – pomoc prawną. Czasami nasze interwencje ratują życie. 


A to dopiero początek naszej pracy. Tym, którzy mieli szczęście i mogą zostać w Polsce, zrzeszone w Grupie Granica organizacje zapewniają wsparcie prawnika i psychologa, dostarczają pomoc rzeczową, pomagają dzieciom zmierzyć się z nową szkołą w obcym miejscu i obcym języku. 


Wspierając naszą pracę, wspierasz tych, dla których Polska może stać się nowym, bezpiecznym domem.


NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Między innymi na:


- jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy przekazywane uchodźcom przy granicy,

- koordynację działań monitoringowych,

- pracę psychologów i prawników,

- sprzęt potrzebny w naszej pracy,

- przejazdy,

- wydruki materiałów informacyjnych,

- codzienną pracę tych, co w terenie i tych, co przy biurkach,

- nieprzewidziane wydatki spowodowane rozwojem wydarzeń.


KIM JESTEŚMY?

Grupa Granica jest koalicją kilkunastu organizacji pozarządowych, które od wielu lat działają na rzecz migrantek i migrantów i wraz z nimi, a także zespołów dokumentalnych, badawczych i prawniczych. W skład Grupy wchodzą: Stowarzyszenie Nomada, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie Homo Faber, Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Salam Lab, Dom Otwarty, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Chlebem i Solą, uchodźcy.info, Testigo Documentary, Kuchnia Konfliktu, Strefa WolnoSłowa, RATS Agency oraz niezależni aktywiści, prawnicy i badacze.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5593

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
HR
Hubert Romański
ukryta
G
Gosia
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
JC
Justyna Chmielewska
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 159

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jestem załamana tym, co dzieje się na granicy, wstyd mi za polski rząd. Przynajmniej tak mogę pomóc. Z całego serca dziękuję, że działacie i ratujecie ludzkie życie!

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nawet jeśli mielibyśmy przyjąć pół miliona ludzi, zróbmy to, jesteśmy obecnie 37,5 milionowym krajem, w którym liczba ludności maleje od 2000r., również przez naszą emigrację do bardziej rozwiniętych, praworządnych i tolerancyjnych państw. Dziękujemy za to co robicie, dużo zdrowia i sił.

  ukryta
 • GF
  Gesine Fuchs

  Dziękuję za Waszą pracę i za pokazanie światu innej Polski.

  ukryta
 • DS
  Dominik Salachna

  Za lepszą przyszłość. Dla nas wszystkich.

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wsparcie finansowe to najprostsza forma pomocy, którą można przekazać , aby ratować uchodźców na granicy, mam jednak nadzieję, że choć trochę pomogłam. Jestem też całym sercem z wszystkimi, którzy bezpośrednio pomagają uchodźcom na granicy, wszystkim- dzieciom i dorosłym, bo życie każdego człowieka naprawdę jest bezcenne. Nie mogę pojąć dlaczego jeszcze nie wszyscy to rozumiemy...bądźmy ludźmi dla innych ludzi

  ukryta
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

753 193 zrzutki

i zebrali

544 008 214 zł

A ty na co dziś zbierasz?