Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

98 165 zł z 120 000 zł

81%

98 165 zł

z 120 000 zł

zakończona

30.01.2020r

1084

wspierających
81%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nazywam się Maciej Zielonka. W 2017 roku zachorowałem na raka płuca. Po roku intensywnego leczenia, przy wsparciu wielu osób pokonałem chorobę i przez kolejnych dwanaście miesięcy cieszyłem się pełnym zdrowiem. Wróciłem do pracy, byłem szczęśliwym i zdrowym człowiekiem. W tym czasie blisko 200 osób zwróciło się do mnie z prośbą o pomoc i kontakty. Nikomu nie odmówiłem rady, wsparcia, a kiedy było trzeba także pieniędzy. O ponownym pojawieniu się raka dowiedziałem się 5 lipca 2019 roku. Badanie na tomografie wykazało obecność komórek nowotworowych w węzłach chłonnych. Wynik został potwierdzony w bronchofiberoskopii i badaniu PET. Kiedy rozpocząłem przygotowania do leczenia niespodziewanie w osierdziu i na opłucnej pojawiła się woda. W stanie ciężkim trafiłem do szpitala w Kościanie. Zostałem na sygnale przewieziony karetką do Poznania, gdzie z osierdzia usunięto mi 1,2 l płynu. W Kościanie kolejne 1,4 litra usunięto z opłucnej. Przeleżałem pod respiratorem na Oddziale Intensywnej Terapii tydzień i kolejne półtora tygodnia na Internie. Kościańscy lekarze przywrócili do działania moje nerki i wątrobę, usunęli wodę z organizmu. Zacząłem normalnie oddychać i chodzić. Teraz nadszedł czas na kolejny powrót do zdrowia, na ,,wzięcie za rogi” choroby nowotworowej. Nie brakuje mi wiary, uśmiechu, spokoju i siły umysłu. Cieszę się z każdej chwili i nic mnie nie podłamuje. To pozwoliło mi dotąd przetrwać, wstać ze wszystkich upadków i z Pomocą Bożą iść dalej ku zdrowiu. Drodzy przyjaciele, znajomi, byli uczniowie: znów potrzebuję Waszej pomocy. Koszt mojego nierefundowanego leczenia wyniesie około 120 000 zł. To bardzo dużo, ale ufam, że uda się zebrać potrzebne pieniądze. Tak jak przed dwoma laty, kiedy doświadczyłem wielkiej, bezinteresownej pomocy znanych i nieznanych mi ludzi dobrego serca. Za każdą wpłatę będę bardzo wdzięczny. Maciej

Aktualności1

 • Ta zrzutka zjednoczyła wokół celu wielu wspaniałych ludzi o dobrych sercach. To przede wszystkim podnosi mnie na duchu i dodaje siły i wiary w wyzdrowienie.

Wpłacający1084

SI
Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej
2 800 zł
WK
Wiesław Konieczny
1 200 zł
ZS
Zbigniew Skała
1 200 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
JJ
Jan Józefczak
1 000 zł
MK
Marta Kubacka
1 000 zł
AP
Anna Ptaszyńska
1 000 zł
OS
Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie
930 zł
D
Dorota Galas licytacja tort oraz rajd:)
820 zł
DA
Dorota Adamczak
700 zł
Zobacz więcej

Komentarze123

 
2500 znaków
 • Agnieszka Tarasewicz

  9hspn4 każda złotówka się liczy...

 • Kamil Lewandowski

  BAAAAAARDZO ❤POZYTYWNA ZBIÓRKA❤ NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 570 złotych i już 9 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 • Grzegorz Szymańczuk

  pomóż pieskowi<3 nr zrzutki y88bfc wystarczy wpisac w wyszukiwniu za stronie zrzutki.

 • DG
  Dorota Gidaszewska

  Do siego roku

  19 zł
 • Monika Pernak-Schwarz

  "Do siego roku" życzą Szkolenia Żeglarskie Kościan

  19 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

440 839 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?