id: kkgywt

Pomoc prawna dla Stowarzyszenia Chorych na NPD

Pomoc prawna dla Stowarzyszenia Chorych na NPD

Nasi użytkownicy założyli 1 037 625 zrzutek i zebrali 1 108 204 482 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy nowo powstałym Stowarzyszeniem osób chorych na chorobę Niemanna-Picka w wieku od 17 do 69 lat. To bardzo rzadka postępująca choroba genetyczna, dewastująca wątrobę, śledzionę, płuca, układ nerwowy. Jedyny jak dotąd lek wstrzymujący rozwój choroby i poprawiający jakość życia chorego, Miglustat (Zavesca), nie jest refundowany, koszt 84 kapsułek Miglustatu to 8000-9000 zł, Dawka dla dorosłego to 6 kaps/dziennie, czyli jedno opakowanie starcza na 2 tygodnie. 

Od ponad 15 lat odbijamy się od drzwi osób decyzyjnych w tej sprawie. Spotykamy się jedynie z wzajemnym odbijaniem piłeczki pomiędzy urzędami i "niemożnością" oraz absolutnym, systemowym brakiem troski o pacjenta. Oblicza się wskaźnik ceny do przeżywalności, pozbawiający godności osoby chorego. Polska jest JEDYNYM państwem Unii Europejskiej NIE refundującym leczenia. 

Osoby chore w Polsce (a jest ich jedynie kilkadziesiąt) są zmuszone do samodzielnego organizowania zbiórek społecznych, za ofiarność ludzi jesteśmy niezwykle wdzięczni, bo tylko dzięki niej udaje nam się w miarę godnie funkcjonować. Jednak w XXI wieku, w cywilizowanym kraju chciałoby się móc zająć własnym zdrowiem, a nie być organizatorem eventów społecznych. Brutalna prawda jest taka, że część osób zamyka się w czterech ścianach, pozostając bez możliwości leczenia, bo nie umieją poradzić sobie ze "zbieraniem" środków.

Jesteśmy grupą wesołych, mądrych i pięknych osób, chorych i ich rodzin. Lubimy się i wspieramy wzajemnie. Nie chcemy stale płakać. Dlatego chcemy podjąć ostateczną (tym razem bez poddawania się) walkę o godne potraktowanie sprawy naszego leczenia. 

Postanowiliśmy poprosić o pomoc prawnika, ponieważ pisma pisane przez rodziny osób chorych, a nawet Stowarzyszenie są ignorowane (pozostają bez odpowiedzi), a jeśli już dostajemy odpowiedź, to na zasadzie "kopiuj-wklej", nawet bez dbałości o sprawdzenie zgodności gramatycznej zdania) i na odczepnego; podawane są argumenty mądrze brzmiące, niewiele mające wspólnego z podejmowanym problemem, a jedynie mające nas przekonać, że "niedasie".

Jak nietrudno się domyślić, nasze budżety domowe są głównie nakierowane na kupno lekarstw, stąd nasza prośba o pomoc w pokryciu kosztów pomocy prawnej.

Jesteśmy mrówką walczącą ze stadem słoni, ale przecież Dawid pokonał Goliata :) !!! Wierzymy, że przy waszej pomocy ta walka będzie skuteczna.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

SO
Leszek ogar
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
MI
M.W.
20 zł
WS
Wojciech Siwiera
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!