id: km8j88

#dwubiegunowi na pomoc polskiej psychiatrii!

#dwubiegunowi na pomoc polskiej psychiatrii!

11 413 zł 
z 10 000 zł
114%
zakończona 28.05.2021r
475 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Standard Światowej Organizacji Zdrowia to 10 psychiatrów na 100 tys. populacji małoletnich, podczas gdy w Polsce jest ich 379 na ponad 7 mln dzieci. Z prostych obliczeń wynika, że w Polsce jeden psychiatra przypada na ponad 18 tys dzieci.

Aktualnie w Polsce jest jedynie 31 oddziałów całodobowych, na których zatrudnionych jest łącznie 117 psychologów, czyli na oddział przypadają niecałe 4 etaty.

Co więcej, szpitale są przepełnione, większość z oddziałów musi umieszczać chorych w wieloosobowych salach.

Na naszej zrzutce specjalnie dodaliśmy zdjęcia obecnej rzeczywistości.


Sytuacja Polskiej psychiatrii obrazuje się gorzej niż tylko ‚tragiczna’. Dodatkowo, obecna pandemia wcale nie zmniejsza zapotrzebowania na jej rozwój. Brakuje lekarzy, specjalistów, łóżek. 


Na dzień dzisiejszy czas oczekiwania na przyjęcie na wizytę do specjalisty w sprawie zdrowia psychicznego w ramach Narodowego Funduszu Zrowia to według raportów od tygodnia do roku - najczęściej to jednak okres 2-3 miesięcy, Na przyjęcie małoletniego obywatela na oddział psychiatrii dziecięcej to również czas kilku miesięcy, aż rekordowo - 720 dni (2 lata).


Z tej strony Dwubiegunowi, czyli projekt społeczny realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii!

Naszym projektem chcielibyśmy wspomóc polską psychiatrię przez zbiórki charytatywne na rzecz szpitali psychiatrycznych oraz fundacji eFKropka.


Środki pozyskane ze zbiórki wykorzystamy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy na oddziały psychiatryczne w Warszawie i Krakowie.

Szczególnym oddziałem który pragniemy wesprzeć jest ten na ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie, gdzie trafiają dzieci z całej Polski w kryzysie zdrowia psychicznego i jednocześnie podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Odizolowani od innych, każdy pacjent w tym okresie świątecznym przebywa sam w sali. Pragniemy wnieść trochę koloru do tego szarego, samotnego świata.


Zauważyliśmy, że psychiatria w Polsce jest, przynajmniej częściowo, tematem tabu, nie zwraca się na nią szczególnej uwagi - jest to duży błąd. Temat zdrowia psychicznego jest bardzo ważny, a niestety prawie niezauważalny. 


Nie zgadzamy się z tym, więc stworzyliśmy projekt, którym próbujemy dotrzeć do większej ilości osób - obecnie poprzez działania w internecie - na naszym fanpage na Facebooku i Instagramie przybliżamy internautom temat zdrowia psychicznego, staramy się w ten sposób dotrzeć do jak największej ilości osób, budując w ten sposób świadomość na temat zdrowia psychicznego każdego z Nas. 


Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Jednak my, zamiast zmartwień, chcemy mnożyć dobro! Ta zbiórka to właśnie jedno z wielu miejsc, w których działamy na pomoc polskiej psychiatrii! Dobrostan psychiczny to podstawa zdrowia, a potrzeba specjalistycznej pomocy może być potrzebna w kryzysowej sytuacji każdy z Nas.


Dla nas liczy się każda złotówka.

Dziękujemy za każdą wpłatę, uśmiech, słowa wsparcia - to wiele dla naszego zespołu znaczy!

Jesteśmy tutaj dla Was! ❤️


Jesteście ciekawi treści, które tworzymy?

Zapraszamy na nasze media społecznościowe:

https://www.facebook.com/dwubiegunowi/

https://www.instagram.com/dwubiegunowi/

m307f0a7385e7440.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 475

 
Dane ukryte
2 000 zł
AK
Andrzej Kopycki
200 zł
LA
los antoni biel
100 zł
ŁB
Łucja
100 zł
JU
Joanna Uzar
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MJ
Mariola John
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 15 zł i więcej
Radość, Wdzięczność, Satysfakcja! - Pakiet Pomoc Start
Cieszymy się, że nas wspierasz! Każdy, darczyńca, który wpłaci conajmniej 15zl na naszą zrzutkę zostanie wymieniony jako partner naszego projektu na naszym fanpage na facebook!
rozwiń

wybrano 108 razy

Wpłać 30 zł i więcej
Ogromna Radość, wdzięczność i satysfakcja! Pakiet Pomoc Ekstra
Każdy darczyńca, który zechce wesprzeć naszą zrzutkę, a tym samym - polską psychiatrię otrzyma na wskazany adres e-mail list dziękczynny od DWUBIEGUNOWI za okazaną pomoc, oraz zostanie wymieniony jako partner naszego projektu na naszym fanpage na facebook!
rozwiń

wybrano 25 razy (pozostało 975 z 1000)

Wpłać 50 zł i więcej
Dedykowana grafika
Poprawiasz humor innym - my chcemy poprawić humor również Tobie! Za wpłatę conajmniej 50zł na naszą zbiórkę otrzymasz na wskazany adres e-mail dedykowaną, pozytywną grafikę! Rzuć groszem, a my rzucimy dobrym słowem!
rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 90 z 100)

Wpłać 100 zł i więcej
Niesamowita Radość, Wdzięczność i Satysfakcja! - Pakiet Pomoc Premium
Twoja wpłata to koszt jednej wizyty u psychologa czy psychiatry na polskim rynku, wyobraź sobie, jaką moc i realną pomoc może ona przynieść osobom w kryzysie zdrowia psychicznego.W zamian za tę kwotę, mamy dla Ciebie pakiet premium! - Każdy, darczyńca, który wpłaci conajmniej 100zl na naszą zrzutkę zostanie wymieniony jako partner naszego projektu na naszym fanpage na facebook, otrzyma na wskazany adres e-mail imienny list dziękczynny od projektu DWUBIEGUNOWI za okazaną pomoc oraz wyślemy na wskazany adres pocztowy 1 parę naszych projektowych skarpetek, wlepki naszego projektu i niespodziankę!
rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 40 z 50)

Wpłać 500 zł i więcej
PAKIET POMOC PLATINIUM
Twoja wpłata to szacowany koszt miesięcznej terapii, wyobraź sobie, jaką moc i realną pomoc może ona przynieść osobom w kryzysie zdrowia psychicznego.W zamian za tę kwotę, mamy dla Ciebie pakiet platinium! - Każdy, darczyńca, który wpłaci conajmniej 500zl na naszą zrzutkę zostanie wymieniony jako partner naszego projektu na naszym fanpage na facebook, otrzyma na wskazany adres e-mail imienny list dziękczynny od projektu DWUBIEGUNOWI za okazaną pomoc oraz wyślemy na wskazany adres pocztowy 1 parę naszych projektowych skarpetek, wlepki naszego projektu, projektowy kubek i niespodziankę!
rozwiń

(pozostało 6 z 6)

Nasi użytkownicy założyli

853 011 zrzutek

i zebrali

739 045 713 zł

A ty na co dziś zbierasz?