Co z tą kulturą? Konferencja i debata. Aukcja prac artystek i artystów na pudełkach zapałek.
Co z tą kulturą? Konferencja i debata. Aukcja prac artystek i artystów na pudełkach zapałek.
Nasi użytkownicy założyli 1 240 516 zrzutek i zebrali 1 387 818 622 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności5
-
Dziękujemy za każdą złotówkę i słowa wsparcia!
Dzięki zrzutce konferencja Co z tą kulturą? i debata kandydatów na prezydenta odbyły się też formule online i zapis z wydarzenia jest ogólnodostępny. Gratulacje też dla szczęśliwców, którzy wylicytowali dzieła na pudełkach zapałek w ostatnich dniach zrzutki.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Dlaczego prosimy Was o wsparcie? Wychodzimy z potrzebą szerokiej, publicznej debaty nad kondycją kultury w Krakowie. Przyczynkiem stała się trwająca od kilku miesięcy debata medialna, dotycząca przyszłości Składu Solnego w obliczu planowanej w jego miejscu inwestycji, związanej z powołaniem do życia nowej instytucji kultury. Oprócz dyskusji przebiegającej w atmosferze dobrej woli i gotowości do znalezienia kompromisu, padło też wiele krzywdzących słów, wiele niedomówień i półprawd.
W skali Krakowa Skład Solny jest miejscem wyjątkowym. To prężny dom pracy twórczej artystów i społeczników z rozpoznawalnością w kraju i za granicą. Wspomniana wyżej dyskusja w przestrzeni publicznej o przyszłości Składu Solnego skłania do refleksji nad istotą funkcjonowania kultury w mieście.
Wygląda na to, że wszyscy, którzy jesteśmy zatroskani o przyszłość krakowskiego dziedzictwa kulturalnego, stanęliśmy w obliczu poszukiwań nowych pól i dróg współpracy pomiędzy podmiotami. A ta będzie możliwa jedynie w atmosferze porozumienia i wzajemnego zrozumienia poszczególnych stron. Nie ulega wątpliwości, że przyszedł czas na szeroką dyskusję o kulturze. Wobec tego, organizujemy konferencję, na którą zaprosiliśmy grono ekspertów i praktyków. Częścią konferencji będzie debata kandydatów na stanowisko prezydenta miasta Krakowa. Liczmy na ciekawą dyskusję. Prosimy o zaangażowanie oraz wsparcie organizacji tego wydarzenia. Kultura na to zasługuje!
Zebrane środki zostaną przeznaczone na zwrot kosztów przejazdu ekspertów, noclegi, druk materiałów, opłacenie streamingu konferencji i debaty.
Program konferencji i debaty:
Ramowy program spotkania "Co z tą kulturą?"
piątek, 2 lutego 2024, Hevre, ul. Beera Meiselsa 18 w Krakowie (Kazimierz)
1. Architektura kultury: panel z udziałem ekspertów poświęcony kreowaniu, adaptowaniu i utrzymywaniu infrastruktury kultury
2. Po co nam ten konflikt? Dyskusja o statusie i przyszłości Składu Solnego oraz Planety Lem
3. Szpital Przemienienia / Kraków Lema: o przyszłości Planety Lem - gdzie? Jak? Na jakich warunkach?
4. Debata prezydencka: o kulturze.
Chęć udziału wyrazili: Łukasz Gibała, Andrzej Kulig, Stanisław Mazur, Aleksander Miszalski
Patronat medialny: Radio Kraków
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka, Hevre
Skład Solny to 25 lat oddolnej kultury!
Kiedy w 1998 roku pierwsi artyści pojawili się w Składzie Solnym, był to budynek zaniedbany, pozbawiony udogodnień, miejska ruina. Nikomu niepotrzebny - właściwie wypadł poza ekonomiczny obieg miasta i właśnie dlatego stał się idealnym miejscem dla artystów odmawiających poddania się regułom miejskiej produkcji i konsumpcji. Z upływem czasu i pojawianiem się kolejnych lokatorów Składu, malarzy, rzeźbiarzy, fotografików, scenografów, muzyków wytworzyła się między nimi nieformalna więź. Rosło poczucie identyfikacji z pozbawioną jakiegokolwiek blichtru przestrzenią, w której pracowali, wspólnie organizowali wydarzenia artystyczne, spędzali razem czas. Dzisiaj prawie ćwierć wieku później Skład Solny z „komórek do wynajęcia” zmienił się w nieformalny kolektyw, którego działania odzwierciedlają głębokie poczucie potrzeby autentyzmu, ekspresji, indywidualizmu, ale też zaangażowania społecznego.
Skład Solny to ludzie, działa w nim aktywnie 26 artystów i artystek, 5 organizacji pozarządowych, 9 zespołów muzycznych, 2 galerie sztuki, klub muzyczny, studio nagrań pracownia lutnicza oraz stocznia.
Artyści:
Peter Bogatka, Jakub Borkowski, Anna Chmiel, Anna Dudek, Nina Dziwoki, Gaya Barcikowska, Bartłomiej Iskra, Maria Iwan, JadziaOne, Piotr Jakubowicz, Sylwia Jamróz, Cecylia Malik, Mateusz Jarecki, Marcin Kamiński, Stanisław Koba, Bartolomeo Koczenasz, Mieczysław Koncewicz, Urszula Krawczyńska, Joanna Lichwa, Adrianna Markowska, Gabriela Mazurkiewicz, Mateusz Mazurkiewicz, Paweł Mazurkiewicz, Mikołaj Rejs, Mateusz Rzepka, Łucja Solewska, Karol Śliwa, Zofia Tchórz, Danuta Turkiewicz, Maria Wasilewska, Agnieszka Wozowicz, Filip Wozowicz, Jakub Wozowicz, Zuzanna Wozowicz, Gabriela Woźniak
Zespoły muzyczne:
Ars Latrans Orchestra, Clock Machine, ciiicho / LoftY, Kolektyw Outpost, Koko Die, Misz / Matuszewski, So Flow, Third Eye of the Poet, Ursyn syn niedźwiedzia
Organizacje, firmy i kolektywy:
Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka, Fundacja Kalina (Zupa dla Ukrainy), Fundacja Otwarty Plan, Galeria Skład Solny, Akcja Ratunkowa dla Krakowa, GetADarkroom (ciemnia fotograficzna, studio), Kolektyw Siostry Rzeki, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (kolektyw), MuseLab (produkcja muzyczna), Outpost (szkoła produkcji muzycznej), Piotr Bryła (lutnik), Rock House, Stowarzyszenie Mosaic
Lokalizacja Składu Solnego: ul. Na Zjeździe 8 w Krakowie (Podgórze)
Nasza strona: https://skladsolny.pl
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Lokalizacja
Oferty/licytacje 27
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
Cena końcowa
180 zł
Ilość licytujących: 7
Cena końcowa
140 zł
Ilość licytujących: 6
Cena końcowa
220 zł
Ilość licytujących: 6
Cena końcowa
71 zł
Ilość licytujących: 4
Cena końcowa
82 zł
Ilość licytujących: 4
Cena końcowa
310 zł
Ilość licytujących: 4
Cena końcowa
60 zł
Ilość licytujących: 3
Cena końcowa
65 zł
Ilość licytujących: 3
Cena końcowa
68 zł
Ilość licytujących: 3
Cena końcowa
71 zł
Ilość licytujących: 3