id: kn4yzp

Restrukturyzacja Międzynarodowego Portalu Chóralnego - CHÓRTOWNIA

Restrukturyzacja Międzynarodowego Portalu Chóralnego - CHÓRTOWNIA

Nasi użytkownicy założyli 939 134 zrzutki i zebrali 931 495 057 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Międzynarodowe wymiany zespołów artystycznych

Ogólnopolskie inicjatywy kulturalne

Lokalne, codzienne wsparcie dla sztuki


Rzetelne źródło informacji

Hub Kreatywny

Dyskografia i biblioteka nutowa


TO WSZYSTKO DAJE - Międzynarodowy Portal Chóralny - Chórtownia.org


jb6aa0a8e47b6d76.png

Miedzynarodowy Portal CHÓRTOWNIA umożliwia również:


  1. Upowszechnianie i wspieranie działalność chórów amatorskich.
  2. Wspieranie osobistego rozwoju chórzystów i dyrygentów chóralnych.
  3. Ułatwienie współpracy pomiędzy chórami w Polsce i za granicą.
  4. Inicjację interdyscyplinarnych projektów artystycznych angażujących chóry i chórzystów "w stanie spoczynku".
  5. Zapewnienie czynnego uczestnictwa w kulturze.
  6. Partnerowanie Ogólnopolskim inicjatywom wspierającym kulture śpiewu.
  7. Organizację licznych i cyklicznych wydarzeń artystycznych.
  8. Wydawanie płyt z muzyką.
  9. Upowszechnianie polskiej twórczości chóralnej w kraju i zagranicą.
  10. Prowadzenie rejestru wydarzęn kulturalnych na całym świecie.


k7eb7e52c6767964.pngWiększość projektów realizujemy zgodnie z hasłem “nie używaj pieniędzy - użyj głowy” i dlatego udaje się przeprowadzić je bezpłatnie. Jednak pieniądze też są potrzebne - część finansów jest pozyskiwana z tzw. małych grantów, przeprowadzilismy 2 zbiórki crowdfundingowe i korzystaliśmy ze wsparcia firm oraz z drobnych darowizn od osób prywatnych, jednak nie sa to kwoty wystarczające. Nie możemy jednak polegać na konkursach grantowych, które zajmują nam mnóstwo czasu i rzadko kończą się powodzeniem - wolimy skupić się na pracy merytorycznej, dlatego prosimy o wsparcie Was.


Na co zbieramy?


Obecnie mamy duży palący wydatek na aktualizację oprogramowania portalu https://chortownia.org, które się zestarzało. Jeśli nic nie zrobimy, wkrótce przestanie działać, a portal jest podstawą wszystkich innych naszych projektów, które angażują wiele chórów, starają się pokazywać piękno muzyki chóralnej i zachęcają do aktywności. Współtworzą go jego użytkownicy: chórzyści, dyrygenci, kompozytorzy, pracownicy domów kultury, miłośnicy muzyki chóralnej. Portal Chórtownia to przede wszystkim ogromna baza chórów i bezpłatne narzędzia do promocji ich działań. Chórtownia jest dobrze znana w środowisku chóralnym w całej Polsce i poza jej granicami – jest prowadzona od prawie 15 lat. Na dzień 15.05.2020 w portalu było 7439 użytkowników z 25 krajów, 1031 chórów, 893 festiwale, 258 partytur chóralnych. W 2018 r. 48 tys. osób ze 130 krajów (84% z Polski) odwiedziło portal 67 tys. razy oglądając 200 tys. podstron. W 2019 r. 52 tys. osób ze 109 krajów (89% z Polski) odwiedziło portal 71 tys. razy oglądając 197 tys. podstron. Oprócz tego są w miarę regularnie redagowane i wysyłane wszystkim użytkownikom portalu comiesięczne biuletyny „Chórtownik” w języku polskim i okazjonalnie w języku angielskim i rosyjskim.


Przykłady projektów


Wirtualny Chór Chórtowni – kolęda od chórzystów dla wszystkich Polaków160-osobowy Wirtualny Chór Chórtowni nagrał najstarszą polską kolędę "Anioł pasterzom mówił" we współczesnej aranżacji Małgorzaty Kalinowskiej-Przybylskiej na chór czterogłosowy z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Utwór wykonują chórzyści i instrumentaliści z całej Polski, którzy zgłosili się do projektu i przesłali swoje nagrania audio i video wykonane w warunkach domowych, głównie telefonami komórkowymi. Naszym gościem specjalnym jest Czesław Jakubiec - aktor, komik i wokalista, znany między innymi z Kabaretu Tenor. Czesław Jakubiec zaśpiewał partię solową.


Chcieliśmy dać chórzystom możliwość zrobienia czegoś wspólnie, ponieważ ze względu na COVID-19 większość spośród kilku tysięcy działających w Polsce chórów amatorskich zawiesiła działalność lub prowadzi próby w formie przetrwalnikowej. O koncertach nie ma mowy, więc przynajmniej ten klip jest namiastką występowania przed publicznością.


Chórzyści reprezentują bardzo różne poglądy i prawdopodobnie są po dwóch różnych stronach konfliktu, jaki podzielił Polaków. Zaproponowaliśmy, aby zaśpiewali razem, rozpoczynając zasypywanie dołu, który wykopano pomiędzy nami - proces pojednania skłóconych rodzin, sąsiadów i znajomych. 


Chcemy też, aby osoby, które obejrzą naszą kolędę doszły jak najszybciej do wniosku, że powinniśmy szukać elementów, które nas łączą, a nie dzielą.#CalaPolskaŚpiewawDomu

W czasie lockdownu poprosiliśmy dyrygentów chórów o pomoc w przygotowaniu nagrań do samodzielnej nauki polskich utworów ludowych i popularnych na trzy głosy. Nasz apel spotkał sie z szerokim odzewem i w efekcie powstało ponad 50 utworów formie filmów na YT pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCUVtpm-x0sHqIn1VfwIELmg Na liście utworów są mniej lub bardziej znane staropolskie piosenki i toasty, np. Kiedy nam się pora zdarza, Kurdesz, Kozak, Marsz Sokołów oraz pieśni ludowe z różnych regionów Polski – Hejze ino, Są są są w stawie rybeczki, A za lasem, Pognała wołki i inne.


Chóralne Prawo Jazdy

c5b17a1d4d412f6e.jpeg

To projekt, w którym 28 osób uczestniczyło w lekcjach emisji przeprowadzonych przez naszego instruktora, Łukasza Łobodę. Część z nich śpiewa w chórach, a część przyszła na zajęcia, aby podnieść swoje umiejętności wokalne przed rozpoczęciem przygody ze śpiewaniem. Jeśli wierzyć ankietom przeprowadzonym na koniec projektu, wszystkim się podobało!


Projekty płytowe: "The Sound of Europe II" oraz "Treasures of Music: Armenia"

sf88694c8607d2bb.jpeg

Chórtownia wydała dwie płyty CD: "The Sound of Europe II" z utworami ludowymi w opracowaniach chóralnych z 7 krajów (Ukrainy, Armenii, Bułgarii, Węgier, Gruzji i Mołdawii) w wykonaniu 14 chórów. Podczas trwania tego projektu chóry z Armenii nadesłały ogromną liczbę znakomitych nagrań i uznaliśmy, że ta praca nie może pójść na marne. Dlatego drugą płytą jest "Treasures of Music: Armenia", zawierająca ormiańskie pieśni ludowe w opracowaniach chóralnych wykonywane przez chóry z Polski, Armenii, Ukrainy, Mołdawii i Niemiec. Oba projekty polegały na tym, że chóry nadsyłały nagrane przez siebie utwory łącznie z przekazaniem do nich praw autorskich w zamian za część nakładu, które otrzymywały na własne potrzeby. Dobór utworów na płytę przeprowadzało międzynarodowe jury. Płyty nie są przeznaczone do sprzedaży, ale można je zdobyć jako nagrodę za wsparcie niniejszej zbiórki.


Akcja “Muzyka w walce z depresją”

la7a34189114d67f.jpeg

25 lutego 2018 w kościołach w całej Polsce, podczas wspólnej akcji Opoki i Chórtowni, chóry zaśpiewały przeciw depresji, aby nagłośnić ten problem i wskazać sposoby wychodzenia z tej poważnej choroby. Do udziału w akcji zgłosiło się piętnaście chórów z całej Polski, a prof. Iwona Wiśniewska-Salamon wygłosiła dwa wykłady "Oddech motorem życia" w sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu. Z tej okazji w Opoce powstał specjalny dział https://depresja.opoka.org.pl. Pomysł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem w zdecydowanej większości miejsc, gdzie odbyły się koncerty.


Nagrody


Za wsparcie przewidzieliśmy nagrody, z których część jest niematerialna, a część w ogóle wirtualna, za wyjątkiem dwóch płyt CD, opisanych już wcześniej.


Do nagród wirtualnych należą poniższe odznaki, które widnieją w podglądzie profilu użytkowników w portalu Chórtownia. Ich posiadacze są dodatkowo wyróżnieni w zakładce Ambasadorzy i Przyjaciele portalu.


r1b5fb468e16a4e3.png


Mamy także propozycje muzyczne:


Oprawę muzyczną uroczystości firmowej lub rodzinnej w wykonaniu solistki i skrzypaczki, a także autorki aranżacji kolędy "Anioł Pasterzom Mówił", którą nagrał Wirtualny Chór Chórtowni - Małgorzaty Kalinowskiej-Przybylskiej (do 100km od Katowic).

c73c5b46e57c9987.png

Oprawę muzyczną uroczystości firmowej lub rodzinnej przez Chór Mieszany Klaster z Zabrza (do 100km od Zabrza).

j246f460b3654028.jpeg

Terminy opraw muzycznych muszą odpowiadać obu stronom, dlatego przed wyborem takiej nagrody prosimy o kontakt bezpośredni.


Kontakt z nami


Justyna Dziuma - prezes zarządu, tel. 507075679, [email protected]

WWW: https://chortownia.org

Facebook: https://www.facebook.com/chortownia

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUVtpm-x0sHqIn1VfwIELmgPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 9 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Odznaka Srebrnego Chórtownika

Widoczna również w podglądzie profilu użytkownika w portalu Chórtownia.

20 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Odznaka Złotego Chórtownika

Widoczna również w podglądzie profilu użytkownika w portalu Chórtownia.

35 zł

Kupione 8

Zakończona
Inne
Odznaka Platynowego Chórtownika

Widoczna również w podglądzie profilu użytkownika w portalu Chórtownia.

60 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Płyta "Treasures of Music: Armenia"

Ostatnie egzemplarze wydanej przez nas kolekcjonerskiej płyty CD z opracowaniami chóralnymi ormiańskiej muzyki ludowej (głównie Komitasa) w wykonaniu 14 chórów ...

120 zł

Kupione 5 z 10

Zakończona
Inne
Tytuł Przyjaciela Chórtowni - dla INSTYTUCJI wspierających

Widoczny również w podglądzie profilu użytkownika lub chóru w portalu Chórtownia.

150 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Płyta "Sound of Europe II"

Ostatnie egzemplarze wydanej przez nas kolekcjonerskiej płyty CD z opracowaniami chóralnymi muzyki ludowej z Polski, Armenii, Bułgarii, Gruzji, Mołdawii, Ukrain...

200 zł

Kupione 3 z 4

Zakończona
Inne
Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna uroczystości rodzinnej lub firmowej przez solistkę i skrzypaczkę, Małgorzatę Kalinowską-Przybylską (w promieniu do 100km od Katowic). Termin do ...

1000 zł
Zakończona
Inne
Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna uroczystości rodzinnej lub firmowej przez Chór Mieszany Klaster (w promieniu do 100km od Zabrza). Termin do uzgodnienia, przed wyborem nagrody p...

3500 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 40

MM
Chór Antidotum z Kielc
500 zł
MK
Małgorzata Kalinowska-Przybylska
150 zł
ŁO
Łukasz Ołtuszewski
150 zł
BC
Ale Cantare
120 zł
MP
Marek Puszczało
100 zł
BD
Beata Dziwosz
80 zł
 
Dane ukryte
80 zł
KK
Podkarpackie
80 zł
PL
Paweł Lipka
80 zł
MG
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków