id: kn6k29

Przywróćmy krzyż wiernym! Nie dla dewastacji!

Przywróćmy krzyż wiernym! Nie dla dewastacji!

Nasi użytkownicy założyli 1 166 207 zrzutek i zebrali 1 212 564 224 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Nabożeństwo ekspiacyjne. Wierni modlili się przy sprofanowanym krzyżu 🙏

  a5c85b05e10d41bd.jpegW parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne i przebłagalne w związku ze ścięciem krzyża. Nabożeństwo miało na celu zadośćuczynić profanacji, która miała miejsce na terenie parafii.


  Ścięty krzyż został położony w kościele na stopniach ołtarza. Wierni podchodzili do niego, modlili się i palili świece.


  Wierni modlili się także za sprawcę oraz za wszystkich tych, których profanacja dotknęła.


  _________________________________


  Sprawca przyznał się do popełnienia czynu. W trakcie zeznań miał zadeklarować chęć naprawy szkody, którą spowodował. Za zniszczenie krzyża i obrazę uczuć religijnych mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.


  fot. Janusz Życzkowski  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Uruchamiamy zbiórkę środków na odbudowę/nowy krzyż, który został zniszczony w Zielonej Górze. Krzyż sprofanowano 18 października 2021 r., w ciągu dnia. Sprawca całe zajście nagrał – widzimy jak ścinany jest Krzyż. Widzimy piłowanie podstawy Krzyża i jego przewrócenie. Sprawa została zgłoszona do organów ścigania. Złożyliśmy już zawiadomienie do prokuratury. O umorzeniu sprawy z powodu niewykrycia sprawcy nie może być teraz mowy. Haniebny i chrystianofobiczny akt uderza w społeczność chrześcijan, katolików w Polsce i nie może przejść bez echa. To kolejny akt, który możemy śmiało powiązać ze skandaliczną wypowiedzią posła Sławomira Nitrasa, który mówił na spotkaniu organizowanym przez prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego, o „piłowaniu katolików”. Teraz niszczone są Krzyże, czy następni będą „ścinani” katolicy? Następne będą ataki na ludzi wiary?


Wesprzyj naszą zbiórkę na odrestaurowanie Krzyża w Zielonej Górze!


Sumę 4000 PLN oszacowaliśmy na podstawie informacji jakie znaleźliśmy w Internecie, ewentualną nadwyżkę przekażemy na cele związane z usuwaniem dewastacji miejsc kultu religijnego.


Kim jesteśmy?Stowarzyszenie Fidei Defensor w ramach działalności przeciwdziałania przestępstwom doprowadziło do interwencji w ponad stu sprawach z zakresu przestępstw dotyczących znieważenia Narodu Polskiego, złośliwego przeszkadzania w przeprowadzeniu obrzędu religijnego, obrazy uczuć religijnych, propagowania ustroju komunistycznego, znieważenia z powodu przynależności na przynależności etnicznej lub wyznaniowej. Wszystkie przestępstwa są monitorowane oraz raportowane. Wszystkie raporty są bezpłatnie udostępniane na stronie internetowej Stowarzyszenia. Stowarzyszenie gwarantuje również bez-płatną pomoc prawną, której udziela już od 2012 r. W zakresie innych gałęzi prawa, Stowarzyszenie działa również na polu prawa rodzinnego, w szczególności dbając, by nie narusza-no zasady prymatu rodziców w wychowywaniu zgodnie z własnymi przekonaniami, sumieniem oraz religią. 


➜ Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL

➜ Obserwuj nas na Twitterze: https://twitter.com/FideiDefensorPLTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 241

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków