id: kn6k29

Przywróćmy krzyż wiernym! Nie dla dewastacji!

Przywróćmy krzyż wiernym! Nie dla dewastacji!

10 250 zł 
z 4 000 zł
256%
zakończona 18.11.2021r
241 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Nabożeństwo ekspiacyjne. Wierni modlili się przy sprofanowanym krzyżu 🙏

  a5c85b05e10d41bd.jpegW parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne i przebłagalne w związku ze ścięciem krzyża. Nabożeństwo miało na celu zadośćuczynić profanacji, która miała miejsce na terenie parafii.


  Ścięty krzyż został położony w kościele na stopniach ołtarza. Wierni podchodzili do niego, modlili się i palili świece.


  Wierni modlili się także za sprawcę oraz za wszystkich tych, których profanacja dotknęła.


  _________________________________


  Sprawca przyznał się do popełnienia czynu. W trakcie zeznań miał zadeklarować chęć naprawy szkody, którą spowodował. Za zniszczenie krzyża i obrazę uczuć religijnych mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.


  fot. Janusz Życzkowski  Czytaj więcej
 • Dariusz Matecki (prezes fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu), z którym współpracujemy: "Z dumą mogę stwierdzić, że po około 3-godzinach udało się doprowadzić do zatrzymania sprawcy ścięcia krzyża. Ustaliłem jego dokładny adres zamieszkania, telefon. Przy świetnej współpracy z organami ścigania z Zielonej Góry ten człowiek jest już zatrzymany. NIE MA W POLSCE MIEJSCA NA TAKIE BARBARZYŃSTWA!"


  W ciągu krótkiego czasu nasze stowarzyszenie uzbierało już 140% zakładanego celu na renowację krzyża!!! Dziękujemy wszystkim wpłacającym. Jutro działamy!!!


  t9e01bbe81b67b17.png

  Czytaj więcej
 • Z dużą dozą prawdopodobieństwa mamy już ustalone dane sprawcy potwierdzone przez członka jego rodziny, włącznie z adresem, numerem telefonu i informacją, że ma "problemy psychiczne i jest uzależniony od leków". Sprawa już zgłaszono zielonogórskim organom ścigania. Dziś jako Stowarzyszenie Fidei Defensor wysłaliśmy również zawiadomienie do Prokuratury.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Uruchamiamy zbiórkę środków na odbudowę/nowy krzyż, który został zniszczony w Zielonej Górze. Krzyż sprofanowano 18 października 2021 r., w ciągu dnia. Sprawca całe zajście nagrał – widzimy jak ścinany jest Krzyż. Widzimy piłowanie podstawy Krzyża i jego przewrócenie. Sprawa została zgłoszona do organów ścigania. Złożyliśmy już zawiadomienie do prokuratury. O umorzeniu sprawy z powodu niewykrycia sprawcy nie może być teraz mowy. Haniebny i chrystianofobiczny akt uderza w społeczność chrześcijan, katolików w Polsce i nie może przejść bez echa. To kolejny akt, który możemy śmiało powiązać ze skandaliczną wypowiedzią posła Sławomira Nitrasa, który mówił na spotkaniu organizowanym przez prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego, o „piłowaniu katolików”. Teraz niszczone są Krzyże, czy następni będą „ścinani” katolicy? Następne będą ataki na ludzi wiary?


Wesprzyj naszą zbiórkę na odrestaurowanie Krzyża w Zielonej Górze!


Sumę 4000 PLN oszacowaliśmy na podstawie informacji jakie znaleźliśmy w Internecie, ewentualną nadwyżkę przekażemy na cele związane z usuwaniem dewastacji miejsc kultu religijnego.


Kim jesteśmy?Stowarzyszenie Fidei Defensor w ramach działalności przeciwdziałania przestępstwom doprowadziło do interwencji w ponad stu sprawach z zakresu przestępstw dotyczących znieważenia Narodu Polskiego, złośliwego przeszkadzania w przeprowadzeniu obrzędu religijnego, obrazy uczuć religijnych, propagowania ustroju komunistycznego, znieważenia z powodu przynależności na przynależności etnicznej lub wyznaniowej. Wszystkie przestępstwa są monitorowane oraz raportowane. Wszystkie raporty są bezpłatnie udostępniane na stronie internetowej Stowarzyszenia. Stowarzyszenie gwarantuje również bez-płatną pomoc prawną, której udziela już od 2012 r. W zakresie innych gałęzi prawa, Stowarzyszenie działa również na polu prawa rodzinnego, w szczególności dbając, by nie narusza-no zasady prymatu rodziców w wychowywaniu zgodnie z własnymi przekonaniami, sumieniem oraz religią. 


➜ Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/FideiDefensorPL

➜ Obserwuj nas na Twitterze: https://twitter.com/FideiDefensorPLPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 241

BK
Kempa Beata
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
TO
Tomasz Ocetkiewicz
300 zł
RK
Bóg Honor Ojczyzna
130 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Michał Kubala
100 zł
AK
Andrzej Krajewski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
SW
Stanisław Witulski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • JT
  Joanna

  Przebacz mu Ojcze bo nie wie co czyni i daj mu łaskę nawrócenia. Amen

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Panie przebacz mu bo nie wie co czyni

  10 zł

Lokalizacja

Droga Wojewódzka 283 24, 65-454

Zielona Góra, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

865 401 zrzutek

i zebrali

766 243 790 zł

A ty na co dziś zbierasz?