Fundacja The Hope Project Polska - wysyłka pomocy humanitarnej do greckich obozów dla uchodźców ID: knautr

Fundacja The Hope Project Polska - wysyłka pomocy humanitarnej do greckich obozów dla uchodźców ID: knautr

3 964 zł z 13 000 zł

30%

3 964 zł

3 964 zł

z 13 000 zł

118 dni

118 dni

do końca

55

55

wspierających
30%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jesteśmy zespołem, który od 3 lat wspiera uchodźców z Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki, znajdujących się na greckiej wyspie Lesbos. Organizujemy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku i wysyłamy je do obozów Moria i Kara Tepe.

W marcu 2019 roku rozpoczęliśmy działalność jako Fundacja The Hope Project Polska by działać bardziej efektywnie i zwiększyć skalę wsparcia. Chcemy wysyłać jeszcze więcej pomocy do miejsca, które skrajnie odbiega od rzeczywistości, jaką znamy.

Nasz ostatni transport z lipca 2019 roku ważył aż 6 ton! Znajdowały się w nim ubrania, obuwie, środki higieniczne, materiały edukacyjne, zabawki etc.

W Morii, największym na Lesbos obozie dla uchodźców, w którym znajduje się ponad 12 000 uchodźców (październik 2019 r.), panują niehumanitarne warunki: obóz jest 6-krotnie przeludniony, panują w nim fatalne warunki sanitarne, brakuje także opieki medycznej. Większość osób żyje w namiotach, co nieraz prowadzi do zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu na skutek minusowych temperatur w okresie zimowym. Na jedną toaletę przypada ok. 100 osób, na posiłki i wodę czeka się w kolejce godzinami. Oczekiwanie na decyzję rządu w sprawie zgody na azyl nierzadko trwa latami. Wszystkie powyższe czynniki przyczyniają się do rosnącej liczby uchodźców cierpiących na depresję, a nawet podejmujących próby samobójcze – również wśród dzieci.

Jako Fundacja jesteśmy obecni w 11 miastach w Polsce (Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Pabianicach, Opocznie, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Gliwicach i Krakowie), gdzie nasi Wolontariusze prowadzą zbiórki i przesyłają paczki do naszego magazynu w Warszawie.

Zebrane na zrzutce.pl fundusze pomogą opłacić zakup, składowanie i transport darów, które finalnie trafią do magazynu The Hope Project przy obozie w Morii na Lesbos.

Każda wpłata pomoże nam działać i dostarczać pomoc do najbardziej potrzebujących. Wasze wsparcie utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy ma sens i choć trochę poprawia sytuację ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia, zdani na biurokratyczne nieefektywne, procedury.

Informacje o organizatorze:

Zbiórka stworzona przez:

Fundacja The Hope Project Polska

Wpłacający55

 
Dane ukryte
1 000 zł
M
Marta
150 zł
B
brat
149 zł
B
Bart
100 zł
G
Grażyna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
M
Mirosława
100 zł
IB
Irena Bzdoń
100 zł
M
Maja
100 zł
N
Natalia
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

517 992 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?