id: zajdxj

Kolejny pożar domu w Olszowicach :(

Kolejny pożar domu w Olszowicach :(

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
85 675 zł 
z 120 000 zł
71%
54 dni do końca
469 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2022 ROKU / DLA WSZYSTKICH WAS


  - - -

  👉 LINK DO SKARBONKI STRAŻACKIEJ https://tiny.pl/95l8q

  👉 LINK DO GŁÓWNEJ ZRZUTKI https://tiny.pl/9f8bf

  👉 NASZA NIESAMOWITA GRUPA LICYTACYJNA https://tiny.pl/9fvx4

  👉 Bezpośredni numer konta

  79 1750 1312 6883 4635 2821 8762

  BNP Paribas Bank Polska

  #OSPOlszowice

  #małeWIELKIEOlszowice

  #KolejneWyzwanie

  Czytaj więcej
 • Wesołych spokojnych Świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa dla wszystkich darczyńców i całego zespołu zrzutka(pl).

  Jesteście po prostu wspaniali :)


  - - -

  👉 LINK DO NASZEJ STRONY http://www.fb.com/OSPOLSZOWICE

  👉 NASZA NIESAMOWITA GRUPA LICYTACYJNA https://tiny.pl/9fvx4

  👉 Bezpośredni numer konta

  79 1750 1312 6883 4635 2821 8762

  BNP Paribas Bank Polska


  #OSPOlszowice

  #małeWIELKIEOlszowice

  #KolejneWyzwanie


  Czytaj więcej
 • Szanowni Darczyńcy,


  Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wsparcie. Odradza ono olbrzymią wiarę w ludzi co szczególnie ważne jest w tym przedświątecznym czasie. robimy to wszystko z myślą, że WARTO POMAGAĆ a DOBRO ZAWSZE POWRACA.


  Początkowo ustaliliśmy kwotę jaką zbieramy na 50.000 zł. Sami wiecie, że w obliczu cen materiałów budowlanych taka kwota to jednak ułamek potrzeb dlatego po jej osiągnięciu (w ciągu 7 dni) zwiększyliśmy ją do 80.000 zł.


  Cel zrzutki został wczoraj zweryfikowany przez portal zrzutka(pl) i aktualnie nie mamy już technicznej możliwości zwiększenia pułapu. Jednak zrzutka(pl) jest na tyle elastyczna, że pozwoli nam to zrobić raz jeszcze w ramach (przed)świątecznego wyjątku. Za ten wyjątek nisko się kłaniamy :)


  Dlatego dokonamy jeszcze raz podniesienia pułapu do 100 lub 120 tysięcy a ile się uda docelowo uzbierać zobaczymy. Działamy dopóki wystarczy energii.


  Dziękujemy pięknie, że jesteście z nami. Dziękujemy, że jesteście z panem Andrzejem i panią Marysią.


  Więcej bieżących informacji z naszej akcji znajdziecie na http://www.fb.com/OSPOLSZOWICE

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czerwony kur znowu dał o sobie znać w naszych małych WIELKICH Olszowicach. Los nie oszczędza naszej miejscowości. W nocy z 13/14 grudnia dokładnie o 3:05 zawyła syrena OSP Olszowice. Pożar domu jednorodzinnego. Cały dach stał w płomieniach. Mieszkańcom Panu Andrzejowi i Pani Marii udało się ewakuować. Pożar udało się ugasić ale zniszczenia spowodowane pożarem i zalaniem domu wodą podczas akcji gaśniczej są olbrzymie. Do wymiany jest cały dach, elektryka, centralne ogrzewanie, sufity – zamoknięte do imentu w trakcie akcji gaśniczej . Nie wspominając o zalanym wyposażeniu domu. 


Tym razem ogień dotknął rodzinę byłego naczelnika naszej OSP, syna założyciela naszej straży. W latach 80 tych XX wieku wychowawcę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w której działali druhowie dzisiaj będący filarem naszej OSP. Byłego strażaka zawodowego. Strażaka z krwi i kości. 


Na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy by pomoc dla nich była szybka i efektywna. Już 14 grudnia od 9:00 umówiliśmy się aby ogarnąć najpilniejsze prace. Druhowie wzięli wolne od pracy. Dołączyło się wielu sąsiadów i rodzina. W jeden dzień ogarnęliśmy większość po pożarowego bałaganu. Zabezpieczyliśmy plandekami spalony dach by do czasu dotarcia cieśli sytuacja nie uległa pogorszeniu. Posprzątaliśmy pogorzelisko. Na czwartkowe popołudnie 16 grudnia jesteśmy już umówieni na pomoc w rozbiórce spalonego dachu.


Idą święta Bożego Narodzenia i nie możemy Andrzeja i Pani Marysi zostawić bez pomocy. Mają olbrzymie wsparcie w swoich dzieciach ale w takich sytuacjach jak ta liczy się każda pomoc. Ludzi dobrej woli! I każda złotówka, która pozwoli szybko przeprowadzić potrzebne prace. I o tą materialną pomoc dzisiaj znowu Was prosimy. Nie było łatwo przekonać Andrzeja by pozwolił nam uruchomić zrzutkę. Wszyscy znamy go nie od wczoraj. Zawsze musiał radzić sobie sam. Wychowali z żoną czwórkę dzieci. Teraz też mówił nam DAMY RADĘ. My jednak chcemy pomóc i nie zamierzamy zostawić ich samych. Tym razem nie będziemy zasypywać Was zbyt częstymi przypominajkami licząc, że gdy wyświetli się Wam informacja o tej zrzutce będziecie sami dobrze wiedzieli co robić. Liczymy na Was. Bardzo. 


Jako mieszkańcy Olszowic w tym roku już pokazaliśmy, co to jest solidarność w obliczu takich sytuacji. Od dzisiaj przed nami kolejna próba. Matka Boska Niepokalana na olszowickiej Kaimówce była rankiem 14 grudnia 2021 roku otulona we mgle. Jakby w dymie. Pisaliśmy, kiedyś, że jej oblicze patrzy na nas karcąco jakby mówiła sprawdzam. Sprawdzam!!! Działajmy. 


Zbiórka przeznaczona jest na pomoc p. Andrzejowi i Marii Mrowczyk w odbudowie domu po pożarze w dniu 14 12 2021. W przypadku gdybyśmy środków zebrali za dużo na pewno się nie zmarnują i przekażemy je na podobny cel ale ogrom zniszczeń, które znowu w Olszowicach poczynił ogień jest tak duży, ze spodziewamy się wysokich nakładów na to by mogli wrócić szybko do normalności. 


P.S. 

Wielu z was pewnie pamięta naszą zrzutkę z początku roku na odbudowę domu pani Teresy i Pana Zbyszka. Jedną pierwszych osób, które zadzwoniły do Piotrka Tylka – koordynatora ds.odbudowy był Andrzej właśnie. Zadeklarował od razu, że pokryje koszty betonu na fundamenty ich domu mówiąc ‘mogę pomóc to chcę pomóc’. Wtedy zabronił nam mówić, że to on więc używaliśmy sformułowania, że to była darowizna od „szanowanej rodziny z Olszowic”. Dzisiaj pisząc o tym pewnie dostanę od niego ochrzan. Zaryzykuję jednak bo chcę by każdy z Was o tym wiedział. Niech dobro powraca!! Zdecydowanie. I każdy kto może pomóc niech pomoże.


W akcji gaśniczej brały udział jednostki: OSP Olszowice, JRG 2 w Krakowie, JRG Skawina, OSP Świątniki Górne, OSP Rzeszotary.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 469

PK
Paweł Kotarba
360 zł
MM
Marcin Mitan
555 zł
JR
Jrr
20 zł
PT
Piotr Tylek
998 zł
 
Dane ukryte
70 zł
GK
Gabriela Kotarba
80 zł
M
M.K
300 zł
AI
Aleksandra Szlagowska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 31

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

796 477 zrzutek

i zebrali

614 501 064 zł

A ty na co dziś zbierasz?