Aktualności2

  • Piąty rok trwamy na posterunku. Mimo zakazów twardo bronimy placówki pod sejmem, i zanosi się, że znowu będziemy potrzebni. Ogarnęliśmy wiosenne porządki - przy okazji dziękujemy Zbyszkowi Komosie za farbę do malowania ogrodzenia - po czterech latach płyty OSB domagały się odświeżenia. Szykujemy się na intensywną kampanię wyborczą, aktualnie dorabiamy nagłośnienie do słynnej puczepy KOD-u, aktualnie użytkowanej przez Lotną Brygadę Opozycji. W budowie kolejny rowerek propagandowy. Ta zrzutka trwa od początku roku, z tych 6800 zł na koncie została niecała stówka. Nie wiemy jeszcze ile nas naliczy Zarząd Zieleni Miejskiej za bezumowne zajmowanie działki od momentu wprowadzenia zakazu zgromadzeń. Na szczęście dziś już znowu zgłaszam zgromadzenie do miasta :)


    Zwracamy się jak co miesiąc z serdeczną prośbą o wsparcie. I serdecznie dziękujemy za każdy wpłacony grosik :)

    Czytaj więcej
  • Wpływy ze zrzutki są na bieżąco wydawane na potrzeby Miasteczka Wolność. Na tę chwilę wpłynęło 1770 zł. Na naczynia jednorazowe i ręczniki papierowe wydaliśmy 780, za 400 zł nabyliśmy drukarkę laserową Ricoh SP450DN. To już druga tego typu, poprzednią niemal zajeździliśmy na śmierć w kampanii parlamentarnej. Prezydencka będzie jeszcze bardziej wyczerpująca. 75 zł kosztował materiał na tzw green screen - robimy w namiocie studio telewizyjne :) Wymieniliśmy 10 butli z gazem - po 54 zł/sz - i znowu liczymy na Wasze wsparcie. Za które z góry serdecznie dziękujemy :)
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Miasteczko "Wolność" od 10 marca 2016 roku jest zwornikiem opozycji ulicznej, stąd wyruszaliśmy na kontrmiesięcznice, pod sądy, stąd na akcje wyrusza Lotna Brygada Opozycji, ekipa TVP ŁŻE etc. Na stałe rezyduje tutaj Ministerstwo Edukacji i Propagandy Ulicznej, wypuszczające na cały kraj setki tysięcy ulotek, plakatów i naklejek. Zbieramy na gaz do ogrzewania namiotów, papier i tonery do drukarek etc. Dziękujemy za każdą wpłatę.


Wpływy ze zrzutki są na bieżąco wydawane na potrzeby Miasteczka Wolność. Piąty rok trwamy na posterunku. Mimo zakazów twardo bronimy placówki pod sejmem, i zanosi się, że znowu będziemy potrzebni. Ogarnęliśmy wiosenne porządki - przy okazji dziękujemy Zbyszkowi Komosie za farbę do malowania ogrodzenia - po czterech latach płyty OSB domagały się odświeżenia. Szykujemy się na intensywną kampanię wyborczą, aktualnie dorabiamy nagłośnienie do słynnej puczepy KOD-u, aktualnie użytkowanej przez Lotną Brygadę Opozycji. W budowie kolejny rowerek propagandowy. Ta zrzutka trwa od początku roku, z tych 6800 zł na koncie została niecała stówka. Nie wiemy jeszcze ile nas naliczy Zarząd Zieleni Miejskiej za bezumowne zajmowanie działki od momentu wprowadzenia zakazu zgromadzeń. Na szczęście dziś już znowu zgłaszam zgromadzenie do miasta ????

Zwracamy się jak co miesiąc z serdeczną prośbą o wsparcie. I serdecznie dziękujemy za każdy wpłacony grosik ????

d094f33cf40994fe.jpeg


11 stycznia pod sejm przyszli zmarznięci prawnicy - Marsz Tysiąca Tóg. Jak zwykle Miasteczko Wolność czekało z gorącym poczęstunkiem - ugotowaliśmy sto litrów pysznej grochówki, była też herbata i kawa. 12 stycznia wspieraliśmy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia upamiętnialiśmy rocznicę zamachu na prezydenta Adamowicza pod gmachem TVP INFO na Jasnej. Prosimy o wsparcie tych działań wpłatami, bądź aportem rzeczowym.


e453132e395993f4.jpeg


Widoczny na zdjęciu pojazd to nasze ruchome centrum multimedialne, jest podstawą do ustawiania ekranu tylnej projekcji. Potrzebujemy jeszcze ok 1000 zł na dokończenie go.


Poprzednia zrzutka trwała od listopada do stycznia, z zakładanych 5000 zebraliśmy 4867 zł. Z tych pieniędzy zakupiliśmy maszynkę do robienia przypinek, trzy rodzaje form - 58 mm, 32 mm i 25 mm oraz 4000 przypinek do montażu za ok 2000 zł. Za 500 zł kupiliśmy używaną drukarkę kolorową A4.


W ciągu tych dwóch miesięcy mieliśmy w miasteczku kilka imprez - Andrzejki Opozycyjne, Śledzika, Sylwestra oraz gościliśmy uczestników protestów w obronie praworządności w dniach 18-19 grudnia. Na te imprezy ugotowaliśmy 100 litrów bigosu, dwa razy po 20 litrów grochówki, wydawaliśmy kawę, herbatę etc. Franek Jagielski nagotował 100 litrów żurku za swoje. Wydaliśmy na ten cel ok 600 zł.


Do gotowania i ogrzewania namiotów używamy gazu w butlach, zużyliśmy ich w tym czasie 12 za 650 zł. Z majątku trwałego wzbogaciliśmy się o garnek 20 l za 110 zł, warnik 4,5 l za 185 zł, ekspres ciśnieniowy do kawy za 175 zł i mini piekarnik elektryczny za 70 zł. Resztę kwoty pochłonęła budowa ruchomego centrum multimedialnego widocznego na fotografii - koła od wózka inwalidzkiego, oświetlenie, lusterka, elektronika do nagłośnienia etc.


Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę, każda pójdzie na działania w obronie demokracji, konstytucji, trójpodziału władzy etc.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 125

MM
Marcin Maciejewski
300 zł
 
Dane ukryte
296 zł
A
Adam Wrzecian
260 zł
DP
Danuta Posmyk
200 zł
M
Małgorzata Medyńska
200 zł
AT
200 zł
AT
Andrzej Trzeciakowski
200 zł
AT
200 zł
MK
Maria Karlinska-Nehrebecka
200 zł
PW
Paweł Wimmer
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

678 926 zrzutek

i zebrali

439 920 560 zł

A ty na co dziś zbierasz?