id: kpc6kg

Runął sufit w mieszkaniu. Musieli uciekać w środku nocy. Pomóżmy im stanąć na nogi.

Runął sufit w mieszkaniu. Musieli uciekać w środku nocy. Pomóżmy im stanąć na nogi.

Nasi użytkownicy założyli 981 684 zrzutki i zebrali 1 003 889 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • W dniu bezpośrednio po tym zdarzeniu otrzymaliśmy od Pani Ewy informację, która nas załamała. Na tę rodzinę spadło kolejne nieszczęście. W czasie, gdy mieszkanie było zaplombowane przez Inspekcję Budowlaną, włamali się do niego złodzieje. Wyważyli łomem drzwi i ukradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość, mieszkanie zostało dosłownie splądrowane. Tym samym pozbawiono rodzinę Pani Ewy wszystkiego co mieli. Sytuacja jest dramatyczna.y77179d6d7d0f2ad.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W nocy z 13 na 14 października runął sufit w jednym z mieszkań gliwickiej Sośnicy. Pani Ewa wraz z dziećmi przeżyli horror. Musieli uciekać z mieszkania tak jak stali, wśród odpadających elementów sufitu. Zostali ulokowani w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest przeciekający dach i pobliski potok podmywający okoliczne grunty, co mogło naruszyć konstrukcję budynku. Mieszkanie było wynajmowane, a właściciel nie przeprowadzał w nim żadnych remontów.


W tej chwili budynek jest zabezpieczony i zaplombowany przez Państwową Inspekcję Budowlaną i odpowiednie służby. Nie wolno tam nikomu wchodzić ze względu na groźbę katastrofy budowlanej. To oznacza, że Pani Ewa musiała pozostawić tam cały swój dobytek, wszystkie sprzęty, ubrania, narzędzia życia codziennego. Rodzina nie ma nikogo, kto mógłby ich wesprzeć. Pomogliśmy w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb rodziny na kilka dni, ale jest to zaledwie kropla w morzu. Na ten moment najpotrzebniejsze jest wsparcie finansowe. Budynek prawdopodobnie zostanie przeznaczony do rozbiórki, dlatego podstawową potrzebą będzie wynajęcie mieszkania na jakiś czas pozwalający na stanięcie na nogi. Po inwentaryzacji strat ogłosimy także zbiórkę rzeczową.


EDIT: W dniu bezpośrednio po tym zdarzeniu otrzymaliśmy od Pani Ewy informację, która nas załamała. Na tę rodzinę spadło kolejne nieszczęście. W czasie, gdy mieszkanie było zaplombowane przez Inspekcję Budowlaną, włamali się do niego złodzieje. Wyważyli łomem drzwi i ukradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość, mieszkanie zostało dosłownie splądrowane. Tym samym pozbawiono rodzinę Pani Ewy wszystkiego co mieli. Sytuacja jest dramatyczna.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 108

SK
Stefan Kołodziński
100 zł
GS
Gosia
10 zł
DR
Darek
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Bogdan Ścibut
300 zł
MK
Magdalena Kopka-Wojciechowska
200 zł
 
Dane ukryte
10 zł
DS
Daniel Salawa
25 zł
JA
Jaksa
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!