id: kr67sh

Zainwestuj w historię! Pomóż nam wydać książkę o Izbie Regionalnej w Piekarach Śląskich

Zainwestuj w historię! Pomóż nam wydać książkę o Izbie Regionalnej w Piekarach Śląskich

Nasi użytkownicy założyli 980 175 zrzutek i zebrali 1 001 528 003 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Izba Regionalna obchodzi w 2023 roku jubileusz 30-lecia działalności w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. W tym roku mija także 85 lat od powstania Kółka Miłośników Piekar Śląskich – zalążka działalności muzealników i archiwistów społecznych, którzy obrali sobie za cel gromadzenie pamiątek z przeszłości na poczet przyszłego muzeum historycznego.


Aby uczcić dwie piękne rocznice chcemy wspólnymi siłami wraz z Wydawnictwem Hm… i wszystkimi lokalnymi pasjonatami historii wydać książkę, która podsumuje pewien rozdział w historii naszego miasta. W tym momencie publikacja czeka już tylko na redakcję, korektę i druk. Możemy zrobić to wspólnie, by kilkuletnia praca Łukasza Żywulskiego z Izby Regionalnej nie poszła na marne i książka ujrzała światło dzienne. Już raz się to nam udało. Mamy nadzieję, że tym razem również będziemy mogli spotkać się na uroczystej premierze połączonej z obchodami jubileuszu naszej kochanej Izby Regionalnej. 


Książka „Izba Regionalna w Piekarach Śląskich. Historia, działalność i zbiory społecznego archiwum miasta i regionu”.


Przygotowywana publikacja jest formą przewodnika po historii placówki i ludziach, którzy ją współtworzyli. Fakt jej powołania był niezwykle istotny z punktu widzenia ochrony dziedzictwa materialnego, historycznego i kulturowego wielu pokoleń mieszkańców Piekar Śląskich. Trud włożony przez dziesiątki osób uczestniczących w gromadzeniu, opracowywaniu i popularyzacji historycznego dziedzictwa powinien być zawsze powodem do dumy mieszkańców miasta. Silny nacisk został położony na społeczny kontekst jej działalności. W publikacji znajdziemy wiele odniesień do idei archiwistyki społecznej, która w ostatnim czasie – dzięki Centrum Archiwistyki Społecznej – przeżywa swój rozkwit i ma przed sobą wielką przyszłość. Z książki dowiemy się, jak wyglądała działalność Izby Regionalnej w zakresie pozyskiwania zbiorów, ich opracowywania, digitalizacji, organizacji wystaw, przygotowywania publikacji, realizacji projektów i popularyzacji wiedzy o regionie wśród mieszkańców. Największą część publikacji stanowi przewodnik po zbiorach z opisem zawartości każdej kolekcji i wyszczególnieniem najciekawszych obiektów.


Premiera książki odbędzie się podczas uroczystych obchodów 30 lat działalności Izby Regionalnej w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. Planowany termin to wrzesień-październik 2023.


Szczegółowych informacji udziela opiekun Izby Regionalnej przy MBP w Piekarach Śląskich: Łukasz Żywulski, [email protected], tel. 32 767 59 75.


Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Aktywne organizatora:
Książki • Inne
Egzemplarz publikacji
Egzemplarz książki, który otrzymasz podczas premiery i obchodów jubileuszu 30-lecia Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich jesienią 2023 roku. UWAGA! D...
50 zł

Kupione 16

Książki • Inne
Egzemplarz publikacji i tytuł Ambasadora Książki
Twoje nazwisko znajdzie się w książce na liście Ambasadorów. Oczywiście otrzymasz egzemplarz książki podczas premiery i obchodów jubileuszu 30-lecia I...
100 zł

Kupione 26

Książki • Inne
Logo Twojej firmy na okładce, egzemplarz i tytuł Ambasadora Książki
Logo Twojej firmy umieścimy na okładce, a jej nazwę na liście Ambasadorów Książki. Dodatkowo na końcu książki umieścimy logo (w skali szarości) w gron...
500 zł

Kupione 4

Wpłaty 65

 
Dane ukryte
160 zł
 
Dane ukryte
170 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DA
Damian
20 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
250 zł
AP
Andrzej Paschek
50 zł
MT
monit
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!