id: krah9w

Zwiększmy szanse na przeżycie! OSP Jastew potrzebuje AED.

Zwiększmy szanse na przeżycie! OSP Jastew potrzebuje AED.

1 722 zł 
z 8 500 zł
20%
1 dzień do końca
28 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Z powodu przyłączenia się naszej jednostki w pomoc dla

Ukrainy, musimy naszą zbiórkę oddalić na późniejszy plan,

jeśli tu jakoś trafiłeś, będziemy wdzięczni za każdy grosz,

to Ty możesz pokazać, że to co robimy zostaje docenione.

Dziękujemy ! OSP Jastew


AED Co to takiego? Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny jest to urządzenie bezpośrednio ratujące życie. Podczas zatrzymania krążenia gdy użyjemy AED szanse na uratowanie człowieka rosną z kilkunastu do nawet 75%. Dostępność AED jest istotnym elementem tak zwanego łańcucha przeżycia. Jego ogniwami są: wczesne rozpoznanie NZK oraz wezwanie pomocy, wczesne rozpoczęcie RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej), wczesna defibrylacja (dlaczego AED? – ponieważ bez tego ogniwa łańcuch nie jest już łańcuchem) oraz opieka poresuscytacyjna. Statystyki Europejskiej Rady Resuscytacji pokazują, że nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to najczęściej odnotowywana przyczyna zgonów w Europie. Co za tym idzie – każdy z nas może stanąć w obliczu konieczności udzielenia pierwszej pomocy osobie nieoddychającej, której serce przestało bić.

d4827b63432e84ef.jpeg

W szeregach naszej jednostki są ambitni, wykwalifikowani ratownicy KPP (Ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy). Jesteśmy gotowi do działania całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Posiadamy sprzęt służący ratowaniu życia (np. zestaw PSP R1). Do pełnego wyposażenia brakuje nam AED. Dzięki temu urządzeniu mogli byśmy wejść do grona jednostek wspierających Krajowy System Ratownictwa Medycznego. W czasach COVID - 19 rola strażaków w ratowaniu życia ludzkiego jest kluczowa (niejednokrotnie brak wolnych karetek).


AED będzie zamontowane na ścianie budynku remizy OSP Jastew co spowoduje dostęp do urządzenia dla każdego. Jest to urządzenie przenośne, które możemy zabrać na każdą akcję gdzie może się przydać. Niestety finanse naszej jednostki nie pozwalają na zakup takiego urządzenia oraz podgrzewanej skrzynki która będzie zamontowana na ścianie remizy. Całość wynosi aż 8500zł, dlatego prosimy o pomoc każdą osobę której życie ludzkie nie jest obojętne, do wsparcia naszej zrzutki.

W przypadku nie uzbierania pełnej kwoty mamy zamiar ponowić zrzutkę.

sf505933cd03cc44.jpeg


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

AI
Imioło Marcin
100 zł
MP
Mateusz Pach
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BP
Beata Powroźnik
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MA
Małgorzata
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AG
Agnieszka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 260 zrzutek

i zebrali

761 602 878 zł

A ty na co dziś zbierasz?