id: krgsmg

Płomyk walczy z FIP

Płomyk walczy z FIP

Nasi użytkownicy założyli 1 188 885 zrzutek i zebrali 1 252 321 190 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Piszemy, żeby Was poinformować, że Płomyk ma się bardzo dobrze! Niedawno zakończyliśmy kurację i mieliśmy badania kontrolne, które utwierdziły nas w przekonaniu, że kot jest już zdrowy. Obecnie podajemy mu już tylko suplementy na wątrobę do pyszczka rano, więc nie buntuje się tak bardzo. Nabrał zdrowej masy ale też mięśni, bo bawi się jak szalony. Obserwacja trwa i będzie trwała do połowy grudnia, więc trzymamy kciuki, żeby misja się powiodła :D

  Dziękujemy za okazane nam wsparcie, wysyłamy ogromną wdzięczność i kocie pozdrowienia!

  w9856f5720559212.png

  hb6f028fe6b7ba89.png

  d1e8af253685ebb8.png

  y2cba5ed8d18430c.png

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na ratowanie życia naszego kota i przyjaciela - Płomyka. W środę (30.06.2021) dostaliśmy diagnozę – FIP. ..


FIP czyli zakaźne zapalenie otrzewnej kotów. Do niedawna taka diagnoza była jednoznaczna z wyrokiem śmierci. Choroba postępuje bardzo szybko. Obecnie jednak jest nadzieja – terapia zastrzykami z suplementem przeciwwirusowym. Jest ona bardzo droga. Po otrzymaniu diagnozy czekała nas jedna z najtrudniejszych decyzji – czy kotka czeka uśpienie w ciągu kilku tygodni, czy próbujemy go uratować. Nie wybaczylibyśmy sobie gdybyśmy nie spróbowali. W związku z tym czekają nas 84 dni z bardzo bolesnymi (ale ratującymi życie zastrzykami). Cena całego leczenia to nawet 12 - 13 tysięcy złotych - suplementy + badania i wizyty u weterynarza. Przez pierwszy tydzień na diagnostykę i rozpoczęcie leczenia wydaliśmy ponad 1000 zł, a cała kuracja ma trwać 12 tygodni. Jednak dopóki możemy, to walczymy o kocie życie. Na ten moment Płomyk bardzo wychudł - waży tylko 2 kg i jest osłabiony. Ale jeśli terapia da efekty, kot ma przybrać na wadze, przynajmniej drugie tyle. Wtedy też dobierzemy odpowiednią, zwiększoną dawkę suplementu. Dlatego jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę!


Skąd Płomyk się wziął? Sami chcielibyśmy wiedzieć :). Do fundacji trafił zimą z ulicy. Adoptowaliśmy go w dwupaku razem z kotką Becią 15.02.2021. Płomyk jest bardzo ostrożnym i nieśmiałym kotem w przeciwieństwie do swojej adoptowanej siostry. Na początku nie ufał nikomu. Około miesiąc pracowaliśmy nad tym, aby go oswoić i żeby dał się pogłaskać – okazało się, że chęć na kociego kabanosa jest silniejsza niż strach. I udało się. Obecnie sądzimy, że oswoił się na tyle, że uważa nas za współlokatorów w swoim mieszkaniu – jak to kot :).

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 58

ŁI
Izabela FOP
2 000 zł
 
Dane ukryte
270 zł
KM
Carambowie
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KS
Katarzyna Skalska
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AA
Michał Andrzej
 
Dane ukryte
100 zł
PK
Piotr Krzywulski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków