id: ksufer

Pomóżmy ludziom posądzonym o czary w Afryce!

Pomóżmy ludziom posądzonym o czary w Afryce!

515 zł 
z 4 000 zł
12%
zakończona 25.03.2021r
13 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Dlaczego potrzebna jest pomoc?

Kiedy ktoś choruje, traci pracę lub bliską osobę, ludzie w niektórych państwach Afryki szukają wytłumaczenia i wierzą, że za to nieszczęście musi być ktoś odpowiedzialny. Wiara w magię i czary w Ghanie jest bardzo silna. Ofiarami najczęściej padają kobiety, zwłaszcza starsze wdowy. Do posądzenia ich o bycie „czarownicami” często wystarczą zwykłe podejrzenia lub sen, w którym te rzucają urok. Takie kobiety – często ranne wygania się z wioski. Zazwyczaj nie zdążą ze sobą nic zabrać, idą same nawet kilkanaście kilometrów do specjalnego obozu dla czarownic. W północnej Ghanie znajduje się takich sześć – i jeden z nich mieści się w Gnani. Jest to największy obóz w kraju wyróżniający się tym, że mieszkają w nim także mężczyźni i dzieci, które mają za zadanie pomagać swoim wygnanym krewnym. Niektórzy jednak zostali tam całkowicie sami i nie mają do kogo zwrócić się po pomoc.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z zrzutki?

Z oceny potrzeb wynika, że wygnani najbardziej potrzebują opieki zdrowotnej, zaplecza sanitarnego, żywności, edukacji i wody pitnej. Wiele dzieci mieszkających w obozie z powodu ubóstwa nie chodzi do szkoły. Nie stać ich na zakup mundurka szkolnego ani na książki. Chcielibyśmy im ułatwić dostęp do edukacji, przeznaczając część zebranych pieniędzy na uruchomienie biblioteki, w której znajdą się podręczniki pomagające w nauce a także umożliwiające przygotowanie się dzieciom do egzaminów. Chcielibyśmy także zapewnić mieszkańcom wioski ubezpieczenie zdrowotne.

Więcej o fundacji Dzieci Afryki: http://dzieciafryki.com

DZIĘKUJEMY ♥  

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

IA
I A M
140 zł
DT
Darek T
100 zł
KP
Katarzyna Piotrowiak-Tyc
100 zł
KW
Karina Walczyk
40 zł
AN
Anna
25 zł
AB
Agnieszka
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
KK
Konrad
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

865 200 zrzutek

i zebrali

764 538 895 zł

A ty na co dziś zbierasz?