id: ksufer

Pomóżmy ludziom posądzonym o czary w Afryce!

Pomóżmy ludziom posądzonym o czary w Afryce!

515 zł 
z 4 000 zł
12%
zakończona 25.03.2021r
13 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Dlaczego potrzebna jest pomoc?

Kiedy ktoś choruje, traci pracę lub bliską osobę, ludzie w niektórych państwach Afryki szukają wytłumaczenia i wierzą, że za to nieszczęście musi być ktoś odpowiedzialny. Wiara w magię i czary w Ghanie jest bardzo silna. Ofiarami najczęściej padają kobiety, zwłaszcza starsze wdowy. Do posądzenia ich o bycie „czarownicami” często wystarczą zwykłe podejrzenia lub sen, w którym te rzucają urok. Takie kobiety – często ranne wygania się z wioski. Zazwyczaj nie zdążą ze sobą nic zabrać, idą same nawet kilkanaście kilometrów do specjalnego obozu dla czarownic. W północnej Ghanie znajduje się takich sześć – i jeden z nich mieści się w Gnani. Jest to największy obóz w kraju wyróżniający się tym, że mieszkają w nim także mężczyźni i dzieci, które mają za zadanie pomagać swoim wygnanym krewnym. Niektórzy jednak zostali tam całkowicie sami i nie mają do kogo zwrócić się po pomoc.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z zrzutki?

Z oceny potrzeb wynika, że wygnani najbardziej potrzebują opieki zdrowotnej, zaplecza sanitarnego, żywności, edukacji i wody pitnej. Wiele dzieci mieszkających w obozie z powodu ubóstwa nie chodzi do szkoły. Nie stać ich na zakup mundurka szkolnego ani na książki. Chcielibyśmy im ułatwić dostęp do edukacji, przeznaczając część zebranych pieniędzy na uruchomienie biblioteki, w której znajdą się podręczniki pomagające w nauce a także umożliwiające przygotowanie się dzieciom do egzaminów. Chcielibyśmy także zapewnić mieszkańcom wioski ubezpieczenie zdrowotne.

Więcej o fundacji Dzieci Afryki: http://dzieciafryki.com

DZIĘKUJEMY ♥  

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 13

IA
I A M
140 zł
DT
Darek T
100 zł
KP
Katarzyna Piotrowiak-Tyc
100 zł
KW
Karina Walczyk
40 zł
AB
Agnieszka
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
A
Anna
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
KK
Konrad
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

795 058 zrzutek

i zebrali

610 605 809 zł

A ty na co dziś zbierasz?