Pożar na Żuławach. Zbiórka na nowy start ID: kta8ub

Pożar na Żuławach. Zbiórka na nowy start ID: kta8ub

2 376 zł z 10 000 zł

23%

2 376 zł

2 376 zł

z 10 000 zł

54 dni

54 dni

do końca

33

33

wspierających
23%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Witam serdecznie,

Chciałabym trochę powiedzieć o sytuacji, która dotknęła mnie i moją rodzinę.


Słowem wstępu,

Wydarzenie miało miejsce 21 kwietnia, a dokładnie to o 18:15 został odkryty płomień w okolicy stropu podłogi zlokalizowanym na strychu. Podejrzane trzeszczące dźwięki, które dochodziły tuż nad naszymi głowami, słyszane były z mieszkania na dole.


d6fc6eb148b3e04d.jpeg

n8c63d5b1b1e6924.jpegPo nieudolnej próbie ugaszenia płomienia dwoma wiadrami wody, o godzinie 18:17 została wezwana Straż Pożarna. Kłęby dymu uchodziły z każdej szczeliny dachu, a nagromadzony wcześniej dym uniemożliwiał widzenie czegokolwiek nie mówiąc już o zaczerpnięciu wdechu. 

q4bfa736f647478c.jpeg

(zdjęcie miejsca w którym zlokalizowałam pożar)


Natychmiastowo przystąpiłam do wynoszenia rzeczy z mieszkania. Uratowana została pościel w pośpiechu ściągnięta z łóżek oraz minimalna część garderoby. Obserwowałam jak na suficie powstają ogromne bąble z farby a lampy kolejno spadają na podłogę. Momentalnie w pokoju zrobiło się gorąco. Nie było czasu łapać dokumentów czy też telewizora. 

Czas był na odcięcie budynku z prądu zanim jeszcze przyjechała straż.


Budynek aktualnie nie posiada dachu oraz części sufitu w pokoju z mieszkania na parterze. Z racji umiejscowienia pożaru drewnianej konstrukcji domu i wysokiej temperatury zapadła się paląca podłoga, która następnie wraz sufitem spadła na szafę i łóżko poniżej. 

r103b94fdfe1770e.jpeg


Wszystko co nie zostało pochłonięte przez pożar, zostało nasiąknięte dużą ilością wody pełnej sadzy i popiołu.

To co dotychczas było "naszym miejscem na ziemi" nie nadaje się do kontynuacji zamieszkania.


W sierpniu 2019 roku mieszkanie przeszło remont wnętrza, zostało wykonane ocieplenie ścian oraz położona nowa podłoga. Przeznaczyliśmy na to wszystkie odłożone pieniądze. Do tej pory borykamy się z kredytem którym zostaliśmy uwiązani.

o8b316da8cfa049b.jpeg

(zdjęcie przed pożarem, w trakcie remontu)

c6826af9fd32fc47.jpegJesteśmy ogromnie wdzięczni strażakom za szybkie przybycie, jednak z racji wieku i materiału z którego budynek został wykonany za wiele nie udało się uratować.

Jest to ponad 100-letni drewniany budynek osadzony na Żuławach. Niegdyś dzielnie służył jako remiza strażacka a następnie odbywały się tam miejscowe dyskoteki. Jednak po wielu latach przekształcony został w budynek mieszkalny podzielony na 3 mieszkania. Jego mury pamiętają nawet wojnę!


Historia właściwa:

Zbiórka ma na celu pomoc głównie mojej mamie. Po ubiegłorocznym remoncie brak nam funduszy na remont "nowego" lokum. W związku z tym, że nadal nie do końca wiemy na czym stoimy, gdyż w Gminie trwają intensywne prace, chcemy z Waszą pomocą uzbierać na lepszy start. Mam na myśli to, że uzbierany kapitał przeznaczymy na coś co w przyszłości pozwoli nam spokojnie żyć i doczekać starości. Przede wszystkim liczy się nawet ten najdrobniejszy gest w postaci małej kwoty.

W gminie trwają ciągłe prace nad zaistniałą sytuacją. Tymczasowo korzystamy z pomocy w postaci świetlicy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie ze strony całej społeczności gminnej.


Domu nie da się odbudować, dlatego zbieramy na nowy start . Jesteśmy wdzięczni za pomoc wszystkim, którzy nas wspierają i rozumieją naszą sytuację.


Wpłacający33

MR
Mirek Rzodkiewicz
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Lena Muranska
100 zł
MK
Marzena krusz
100 zł
M
Maeysia Starzewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
B
Bart_Ost
100 zł
MS
Michał Sulima
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

520 244 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?