id: kta8ub

Pożar na Żuławach. Zbiórka na nowy start

Pożar na Żuławach. Zbiórka na nowy start

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 734 zrzutki i zebrali 1 199 765 917 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam serdecznie,

Chciałabym trochę powiedzieć o sytuacji, która dotknęła mnie i moją rodzinę.


Słowem wstępu,

Wydarzenie miało miejsce 21 kwietnia, a dokładnie to o 18:15 został odkryty płomień w okolicy stropu podłogi zlokalizowanym na strychu. Podejrzane trzeszczące dźwięki, które dochodziły tuż nad naszymi głowami, słyszane były z mieszkania na dole.


d6fc6eb148b3e04d.jpeg

n8c63d5b1b1e6924.jpegPo nieudolnej próbie ugaszenia płomienia dwoma wiadrami wody, o godzinie 18:17 została wezwana Straż Pożarna. Kłęby dymu uchodziły z każdej szczeliny dachu, a nagromadzony wcześniej dym uniemożliwiał widzenie czegokolwiek nie mówiąc już o zaczerpnięciu wdechu. 

q4bfa736f647478c.jpeg

(zdjęcie miejsca w którym zlokalizowałam pożar)


Natychmiastowo przystąpiłam do wynoszenia rzeczy z mieszkania. Uratowana została pościel w pośpiechu ściągnięta z łóżek oraz minimalna część garderoby. Obserwowałam jak na suficie powstają ogromne bąble z farby a lampy kolejno spadają na podłogę. Momentalnie w pokoju zrobiło się gorąco. Nie było czasu łapać dokumentów czy też telewizora. 

Czas był na odcięcie budynku z prądu zanim jeszcze przyjechała straż.


Budynek aktualnie nie posiada dachu oraz części sufitu w pokoju z mieszkania na parterze. Z racji umiejscowienia pożaru drewnianej konstrukcji domu i wysokiej temperatury zapadła się paląca podłoga, która następnie wraz sufitem spadła na szafę i łóżko poniżej. 

r103b94fdfe1770e.jpeg


Wszystko co nie zostało pochłonięte przez pożar, zostało nasiąknięte dużą ilością wody pełnej sadzy i popiołu.

To co dotychczas było "naszym miejscem na ziemi" nie nadaje się do kontynuacji zamieszkania.


W sierpniu 2019 roku mieszkanie przeszło remont wnętrza, zostało wykonane ocieplenie ścian oraz położona nowa podłoga. Przeznaczyliśmy na to wszystkie odłożone pieniądze. Do tej pory borykamy się z kredytem którym zostaliśmy uwiązani.

o8b316da8cfa049b.jpeg

(zdjęcie przed pożarem, w trakcie remontu)

c6826af9fd32fc47.jpegJesteśmy ogromnie wdzięczni strażakom za szybkie przybycie, jednak z racji wieku i materiału z którego budynek został wykonany za wiele nie udało się uratować.

Jest to ponad 100-letni drewniany budynek osadzony na Żuławach. Niegdyś dzielnie służył jako remiza strażacka a następnie odbywały się tam miejscowe dyskoteki. Jednak po wielu latach przekształcony został w budynek mieszkalny podzielony na 3 mieszkania. Jego mury pamiętają nawet wojnę!


Historia właściwa:

Zbiórka ma na celu pomoc głównie mojej mamie. Po ubiegłorocznym remoncie brak nam funduszy na remont "nowego" lokum. W związku z tym, że nadal nie do końca wiemy na czym stoimy, gdyż w Gminie trwają intensywne prace, chcemy z Waszą pomocą uzbierać na lepszy start. Mam na myśli to, że uzbierany kapitał przeznaczymy na coś co w przyszłości pozwoli nam spokojnie żyć i doczekać starości. Przede wszystkim liczy się nawet ten najdrobniejszy gest w postaci małej kwoty.

W gminie trwają ciągłe prace nad zaistniałą sytuacją. Tymczasowo korzystamy z pomocy w postaci świetlicy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie ze strony całej społeczności gminnej.


Domu nie da się odbudować, dlatego zbieramy na nowy start . Jesteśmy wdzięczni za pomoc wszystkim, którzy nas wspierają i rozumieją naszą sytuację.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

MR
Mirek Rzodkiewicz
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
BA
Bart_Ost
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
LM
Lena Muranska
100 zł
MI
Maeysia Starzewska
100 zł
MK
Marzena krusz
100 zł
MS
Michał Sulima
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!