id: ku4hhb

Okradziono niepełnosprawne dzieci!

Okradziono niepełnosprawne dzieci!

118 529 zł 
z 65 000 zł
182%
zakończona 21.01.2022r
2527 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Stowarzyszenie Razem Sprawni

Stowarzyszenie Razem Sprawni

Aktualności2

 • Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują kwoty na naprawę szkód! Zebrana nadwyżka umożliwi zainwestowanie w kolejne, lepsze narzędzia terapeutyczne sprzyjające rehabilitacji i rozwojowi psychospołecznemu uczniów naszej szkoły. W SP 116 edukacja jest prowadzona w oparciu o metody i techniki umożliwiające zdobywanie wiedzy uczniom komunikującym się alternatywnie, tzn. uczniom niemówiącym, niedowidzącym, niedosłyszącym przy jednoczesnym porażeniu kończyn. Wyzwanie jest duże, ale dzięki istniejącym na rynku rozwiązaniom technicznym (które są niestety kosztowne) warto się go podejmować. Perspektywa nabycia tych sprzętów staje się realna, dzięki Państwa wpłatom! W związku z tym, że co jakiś czas dostaję pytanie o możliwość dorzucenia się, zdecydowałam nie zamykać zrzutki przed czasem.


  Z wyrazami szacunku


  Agnieszka Matkowska, mama jednego z uczniów


  Czytaj więcej
 • Gdy dzieje się nieszczęście, człowiek traci nadzieję. Państwo daliście nam nadwyżkę tej nadziei. Kwota rośnie, a nam rośnie serce. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Chcieliśmy tylko złapać człowieka, który zniszczył naszym dzieciom ich miejsce, zabrał coś, na co ludzie pracowali latami. Zabrał wiarę w sprawiedliwość – czy to sprawiedliwe, że dzieci, które mają pod górkę są ograbiane z narzędzi umożliwiających im kontakt ze światem?


  Państwo budując wspólnotę nastawioną na pomoc przywróciliście tę wiarę. Poprzez okazany ogrom wsparcia i dynamiczną reakcję na doznaną przez nas krzywdę pokazaliście, że istnieje dobro, które może przyćmić najbardziej niesprawiedliwe uczynki. To też nauka dla naszych dzieci.


  Życzę Państwu na nadchodzące Święta właśnie takiej wiary. Wiary w dobro i w drugiego człowieka.


  Kwota, której się nie spodziewaliśmy w żadnych snach, stale rośnie. Mój syn chodzi do tej szkoły od ośmiu lat. Doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi osobami, kreatywność w przełamywaniu barier i umiejętność wydobywania potencjału u dzieci o najbardziej skomplikowanych typach niepełnosprawności, które cechują kadrę naszej szkoły obserwowałam przez ostatnie lata i wiem, że ten wzrost kwoty w połączeniu z takimi kompetencjami sprawi cuda. Dzieci bardzo na tym skorzystają.


  Pomogli nam ludzie z całego kraju. A wszystko zaczęło się od Wrocławia. Od grup osiedlowych, aktywności mieszkańców: Kozanowa, Pilczyc, Maślic… potem wiadomość trafiła na MyWrocławianie, Widzialną rękę… Mamy wspaniałe miasto, w którym mieszkają empatyczni ludzie, potrafiący szybko współdziałać w odpowiedzi na krzywdę. Poszło bardzo dużo udostępnień. Początkowo, by znaleźć złodzieja – może ktoś go nagrał na kamerę samochodową? Może ktoś coś widział? Potem ruszyły pytania o zrzutkę, pisali do mnie radni osiedlowi, mieszkańcy osiedli, nie tylko tych położonych w pobliżu szkoły. Ludzie przekazywali mediom mój apel. Dzięki tym wszystkim głosom dzieje się coś nieprawdopodobnego.


  Bardzo nam pomogły stacje informacyjne: TVN, POLSAT, Radio RAM, Radio Wrocław, Portal TuWrocław... przepraszam, że nie przytoczę wszystkich, ale odzew jest tak duży, że nie jestem w stanie dotrzeć do każdego wspierającego. Dziękujemy Państwu za nagłośnienie sprawy i rozpowszechnianie informacji! 


  Spotkało nas bardzo dużo dobrego. Wyobrażacie sobie miny dzieciaków, gdy usłyszały: Wiecie, że policja przywiozła Wam do szkoły paki klocków? :D


  Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu!

  n77121f6149cd8ee.png

  Przyszły też życzenia od samego Prezydenta Jacka Sutryka, do których dołączone były paczki z nowym wyposażeniem gier i zabawek świetlicowych! Dziękujemy!


  w88e2970bbe7c2ce.png

  Make life harder… po Waszej publikacji zaczęły się dziać cuda na zbiórce! W dobę uzbierała się kwota i dalej rośnie, co otwiera drogę w wynajdywaniu nowych rozwiązań terapeutycznych dla naszych dzieci. To umożliwi im przełamywanie barier wynikających z niepełnosprawności. Takiego finału tego okropnego zdarzenia się nie spodziewaliśmy.


  q78656097fe9751e.png

  A klocki… lecą do nas z całego kraju!


  Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie wpływające środki w imieniu mojego syna Kamila, jego kolegów, koleżanek, ich rodzin, nauczycieli, terapeutów, opiekunów…


  Wszystkim Państwu z całego serca życzę takiej dobroci, jaką dostaliśmy od Was.


  Agnieszka Matkowska, mama Kamila


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!


W weekend spotkało naszą szkołę duże nieszczęście. Ktoś się włamał, zdewastował sale, w których prowadzona jest terapia naszych niepełnosprawnych dzieci oraz świetlicę, w której dzieci się ze sobą integrują i bawią. Wyniesiono sprzęt terapeutyczny i urządzenia elektroniczne - straty wstępnie oszacowano na 65 000 zł (w kosztach nie uwzględniono naprawy wyważonych drzwi i uszkodzonych okien). Najdroższy był sprzęt do diagnozy i terapii słuchu TOMATIS, który kosztował 49 000 zł. Bez tych sprzętów uniemożliwiona jest terapia uczniów i diagnoza dzieci, które zaczynają przygodę z naszą szkołą.Bardzo nam zależy na złapaniu sprawców. Na Facebooku udostępniłam apel, który miał w tym pomóc. W odpowiedzi otrzymałam mnóstwo słów wsparcia i propozycji założenia zbiórki - część z Państwa chce zrekompensować straty naszym dzieciom. Bardzo za to dziękuję! W imieniu syna, jego kolegów, koleżanek, nauczycieli i rodziców. W porozumieniu ze szkołą utworzyłam zbiórkę, na którą możecie Państwo przekazać pieniądze. 

k1e8f9e402baad4b.jpeg

Zebrana kwota zostanie przekazana działającemu przy naszej szkole Stowarzyszeniu Razem Sprawni, które rozdysponuje środki na naprawę szkód, zakup nowego sprzętu i odkupienie skradzionych rzeczy.


Złodzieje ukradli m.in. laptopy (wyposażone w programy do pracy terapeutycznej), osprzęt, wspomniany sprzęt do diagnozy słuchu TOMATIS, telewizor sześćdziesięciocalowy, sprzęt grający... wynieśli nawet KLOCKI LEGO, całe duże pudło. Te klocki uczniowie zbierali latami i bardzo byli dumnych ze zbiorów. Ukradli też telefon atrapę, który służył dzieciom do zabawy... Byli na tyle bezczelni, że rozpruli worki SAKO (wielkie pufy, na których uczniowie spędzający większość czasu na wózku inwalidzkim mogą odetchnąć), wysypali materiał je wypełniający i łup wynieśli właśnie w nich!

kd74b20367326000.jpeg

Wszystkie skradzione przedmioty umożliwiały naszym dzieciom funkcjonowanie, terapię i naukę. Szkoła Podstawowa 116 we Wrocławiu przyjmuje uczniów z bardzo poważnymi zaburzeniami. Kadra pedagogiczna, rehabilitanci i terapeuci robią wszystko, by dać swoim uczniom namiastkę takiego życia, jakie mają ich sprawni rówieśnicy, szkoła jest dla naszych dzieci drugim domem. Terapeuci kupując sprzęt kierowali się wieloletnim doświadczeniem, uczestnicząc w kursach przygotowawczych do obsługi programów. Dzieci osiągały wspaniałe efekty.


Kontynuacja tej współpracy została uniemożliwiona przez ludzi, którzy postanowili naszym chorym dzieciom jeszcze bardziej utrudnić życie!!! Nie wiem kim trzeba być, żeby zdobyć się na coś takiego i to przed Świętami! Na usta cisną mi się najgorsze słowa. Policja już działa, wierzymy, że uda się złapać złodzieja!!! Jeśli chcecie Państwo wesprzeć szkołę w tej niełatwej sytuacji, możecie wpłacić pieniądze na zbiórkę (ustawiając kwotę docelową kierowałam się szacunkiem strat, ucieszy nas każde wsparcie) lub rozpowszechnić informację o naszej sprawie. Pisali już o nas:


https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-ulica-ignuta-wlamanie-do-szkoly-podstawowej-specjalnej-nr-116-skradziono-specjalistyczny-sprzet-zdewastowano-sale-i-swietlice-policja-szuka-sprawcow-5535969


https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-okradli-dzieci-z-porazeniem-mozgowym-zlodzieje-spladrowali-ich-szkole-wyniesli-nawet-klocki-lego,wia5-3315-63094.html?fbclid=IwAR3fc5LJDLClORgFv9scCEwO4U3NYpER7SbsHmeg-CQhKWuNtkIJWnC0Mk8


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-22/wroclaw-zlodzieje-okradli-szkole-specjalna-skrzywdzili-dzieci-z-porazeniem-mozgowym/


https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-ruszyla-zbiorka-dla-okradzionych-dzieci-z-porazeniem-mozgowym,wia5-3315-63115.html?fbclid=IwAR0u8FQezDmCm95KU0WWj408vkabeaDztwTnmDQLvK1brViZolhanWCGsro


Dziękuję jeszcze raz za mnóstwo słów wsparcia!

Z wyrazami szacunku


Agnieszka Matkowska, mama Kamila z czterokończynowym porażeniem mózgowym


***

Podaję też link do strony i fanpage'a naszej szkoły:


https://www.facebook.com/sp116g52

https://www.sp116.wroclaw.pl/


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2527

 
Dane ukryte
6,90 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 85

 
2500 znaków

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Stowarzyszenie Razem Sprawni

Stowarzyszenie Razem Sprawni

Nasi użytkownicy założyli

865 443 zrzutki

i zebrali

766 536 885 zł

A ty na co dziś zbierasz?