id: ku4hhb

Okradziono niepełnosprawne dzieci!

Okradziono niepełnosprawne dzieci!

Nasi użytkownicy założyli 1 067 786 zrzutek i zebrali 1 164 086 425 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Aktualności2

 • Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują kwoty na naprawę szkód! Zebrana nadwyżka umożliwi zainwestowanie w kolejne, lepsze narzędzia terapeutyczne sprzyjające rehabilitacji i rozwojowi psychospołecznemu uczniów naszej szkoły. W SP 116 edukacja jest prowadzona w oparciu o metody i techniki umożliwiające zdobywanie wiedzy uczniom komunikującym się alternatywnie, tzn. uczniom niemówiącym, niedowidzącym, niedosłyszącym przy jednoczesnym porażeniu kończyn. Wyzwanie jest duże, ale dzięki istniejącym na rynku rozwiązaniom technicznym (które są niestety kosztowne) warto się go podejmować. Perspektywa nabycia tych sprzętów staje się realna, dzięki Państwa wpłatom! W związku z tym, że co jakiś czas dostaję pytanie o możliwość dorzucenia się, zdecydowałam nie zamykać zrzutki przed czasem.


  Z wyrazami szacunku


  Agnieszka Matkowska, mama jednego z uczniów


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!


W weekend spotkało naszą szkołę duże nieszczęście. Ktoś się włamał, zdewastował sale, w których prowadzona jest terapia naszych niepełnosprawnych dzieci oraz świetlicę, w której dzieci się ze sobą integrują i bawią. Wyniesiono sprzęt terapeutyczny i urządzenia elektroniczne - straty wstępnie oszacowano na 65 000 zł (w kosztach nie uwzględniono naprawy wyważonych drzwi i uszkodzonych okien). Najdroższy był sprzęt do diagnozy i terapii słuchu TOMATIS, który kosztował 49 000 zł. Bez tych sprzętów uniemożliwiona jest terapia uczniów i diagnoza dzieci, które zaczynają przygodę z naszą szkołą.Bardzo nam zależy na złapaniu sprawców. Na Facebooku udostępniłam apel, który miał w tym pomóc. W odpowiedzi otrzymałam mnóstwo słów wsparcia i propozycji założenia zbiórki - część z Państwa chce zrekompensować straty naszym dzieciom. Bardzo za to dziękuję! W imieniu syna, jego kolegów, koleżanek, nauczycieli i rodziców. W porozumieniu ze szkołą utworzyłam zbiórkę, na którą możecie Państwo przekazać pieniądze. 

k1e8f9e402baad4b.jpeg

Zebrana kwota zostanie przekazana działającemu przy naszej szkole Stowarzyszeniu Razem Sprawni, które rozdysponuje środki na naprawę szkód, zakup nowego sprzętu i odkupienie skradzionych rzeczy.


Złodzieje ukradli m.in. laptopy (wyposażone w programy do pracy terapeutycznej), osprzęt, wspomniany sprzęt do diagnozy słuchu TOMATIS, telewizor sześćdziesięciocalowy, sprzęt grający... wynieśli nawet KLOCKI LEGO, całe duże pudło. Te klocki uczniowie zbierali latami i bardzo byli dumnych ze zbiorów. Ukradli też telefon atrapę, który służył dzieciom do zabawy... Byli na tyle bezczelni, że rozpruli worki SAKO (wielkie pufy, na których uczniowie spędzający większość czasu na wózku inwalidzkim mogą odetchnąć), wysypali materiał je wypełniający i łup wynieśli właśnie w nich!

kd74b20367326000.jpeg

Wszystkie skradzione przedmioty umożliwiały naszym dzieciom funkcjonowanie, terapię i naukę. Szkoła Podstawowa 116 we Wrocławiu przyjmuje uczniów z bardzo poważnymi zaburzeniami. Kadra pedagogiczna, rehabilitanci i terapeuci robią wszystko, by dać swoim uczniom namiastkę takiego życia, jakie mają ich sprawni rówieśnicy, szkoła jest dla naszych dzieci drugim domem. Terapeuci kupując sprzęt kierowali się wieloletnim doświadczeniem, uczestnicząc w kursach przygotowawczych do obsługi programów. Dzieci osiągały wspaniałe efekty.


Kontynuacja tej współpracy została uniemożliwiona przez ludzi, którzy postanowili naszym chorym dzieciom jeszcze bardziej utrudnić życie!!! Nie wiem kim trzeba być, żeby zdobyć się na coś takiego i to przed Świętami! Na usta cisną mi się najgorsze słowa. Policja już działa, wierzymy, że uda się złapać złodzieja!!! Jeśli chcecie Państwo wesprzeć szkołę w tej niełatwej sytuacji, możecie wpłacić pieniądze na zbiórkę (ustawiając kwotę docelową kierowałam się szacunkiem strat, ucieszy nas każde wsparcie) lub rozpowszechnić informację o naszej sprawie. Pisali już o nas:


https://tvn24.pl/wroclaw/wroclaw-ulica-ignuta-wlamanie-do-szkoly-podstawowej-specjalnej-nr-116-skradziono-specjalistyczny-sprzet-zdewastowano-sale-i-swietlice-policja-szuka-sprawcow-5535969


https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-okradli-dzieci-z-porazeniem-mozgowym-zlodzieje-spladrowali-ich-szkole-wyniesli-nawet-klocki-lego,wia5-3315-63094.html?fbclid=IwAR3fc5LJDLClORgFv9scCEwO4U3NYpER7SbsHmeg-CQhKWuNtkIJWnC0Mk8


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-22/wroclaw-zlodzieje-okradli-szkole-specjalna-skrzywdzili-dzieci-z-porazeniem-mozgowym/


https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclaw-ruszyla-zbiorka-dla-okradzionych-dzieci-z-porazeniem-mozgowym,wia5-3315-63115.html?fbclid=IwAR0u8FQezDmCm95KU0WWj408vkabeaDztwTnmDQLvK1brViZolhanWCGsro


Dziękuję jeszcze raz za mnóstwo słów wsparcia!

Z wyrazami szacunku


Agnieszka Matkowska, mama Kamila z czterokończynowym porażeniem mózgowym


***

Podaję też link do strony i fanpage'a naszej szkoły:


https://www.facebook.com/sp116g52

https://www.sp116.wroclaw.pl/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2527

preloader

Komentarze 85

 
2500 znaków