id: kuvbaj

Przedsprzedaż książki dla dzieci ,,Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów"

Przedsprzedaż książki dla dzieci ,,Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów"

Aktualności3

 • Kochani! Przedsprzedaż zakończyła się przed paroma dniami, a wczoraj wszyscy wpłacający powinni otrzymać od nas wiadomości mailowe z prośbą o przekazanie danych do wysyłki swoich zestawów - jeżeli do tej pory nie otrzymałeś/łaś takiego maila, to prosimy o kontakt z nami :) Pozdrawiamy!

  Czytaj więcej
 • W końcu dotarły do nas wszystkie gadżety! Do każdej zakupionej książki w przedsprzedaży dołączamy plakat, naklejki, przypinkę oraz pocztówki. Czy czekacie już na swój zestaw? :)w4262ad07bfbb5fb.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dzień dobry!


  Kochani, na początku chcielibyśmy podziękować Wam za wsparcie i decyzję o nabyciu książki w przedsprzedaży. Wasze zaufanie bardzo wiele dla nas znaczy - jesteśmy przekonani, że efekt końcowy będzie zachwycający! 


  Piszemy tę aktualizację, żeby dać Wam znać, że prace nad przygotowaniem książki dobiegły końca. Wczoraj gotowe pliki zostały wysłane do drukarni, która w ciągu paru tygodni zamieni je w piękne egzemplarze „Zielonego Latawca”. Te powinny dotrzeć do nas jeszcze przed końcem maja - żeby od razu wyruszyć w dalszą drogę do Waszych domów, razem ze wszystkimi gadżetami :)


  Poniżej znajdziecie zdjęcie próbnych wydruków kilku stron w powiększonym formacie. Przygotowaliśmy je po to, żeby upewnić się, że wszystkie kolory w książce będą takie same jak na ilustracjach. Ponadto, dotarły już do nas plakaty, pocztówki i naklejki - czekamy jeszcze tylko na przypinki! W końcu, dodaliśmy też do głównej strony na zrzutce linki do stron naszych ilustratorów - niektórzy już pochwalili się nawet swoimi ilustracjami do książki w sieci ;)


  W połowie maja skontaktujemy się z osobami, które jeszcze nie przesłały swoich danych do wysyłki (czyli swojego numeru telefonu oraz kodu paczkomatu).  


  Pozdrawiamy ciepło i do usłyszenia

  Julita Pasikowska-Klica i Paweł Klica

  Wydawnictwo Sto Stron

  g472aaa2d8f916c7.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to niezwykła, bogato ilustrowana książka dla dzieci nad powstaniem której pracowało kilkudziesięciu artystów z całego świata!


Ania, główna bohaterka książki, zastanawia się, czym jest przyjaźń. Postanawia wypuścić swój zielony latawiec, żeby poleciał w świat i wrócił do niej z opowieściami na temat różnych krajów, kultur i zwyczajów. Dziewczynka chce dowiedzieć się czegoś o tym, jak wygląda i jak bardzo różnorodna jest przyjaźń na innych kontynentach.


fd5a624244610deb.jpeg


Na stu stronach książki Zielony Latawiec przemierza ponad trzydzieści krajów, w tym m.in. Brazylię, Australię, Hiszpanię, Stany Zjednoczone, Węgry, Finlandię, Japonię, Chiny, Ukrainę, Niemcy czy Wielką Brytanię. Dostrzega przyjaźnie między dziećmi, dorosłymi czy zwierzętami, a nawet te, które na pierwszy rzut oka trudno zdefiniować. 


Ania, dzięki podróży latawca poznaje nie tylko ponadczasową wartość przyjaźni, ale także uczy się czym jest tolerancja i zabiera czytelników w inspirującą podróż po całym świecie.


s802e287b90536e7.jpeg


Z każdą ilustracją łączy się krótka opowieść z podróży latawca - przedstawiająca czytelnikom kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w danym kraju. Ponadto, zawiera zestaw kluczowych słów do dalszej, własnoręcznej eksploracji, mapy i interaktywne zadania dla czytelników.


Nasza książka to nauka geografii, inspiracja społeczeństwem i przede wszystkim zachwyt nad wielokulturowością naszego świata. To pozycja zarówno do indywidualnego czytania, spędzania niezwykłego czasu z dziećmi jak i do pracy warsztatowej w większym gronie. Premiera książki zaplanowana jest na 1 czerwca 2020 roku. 


x047a2c209aca95b.jpeg


„Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to:


➜ Ponad 100 stron starannie wydanej opowieści, w twardej oprawie i na papierze wysokiej jakości,

➜ Ponad 40 pięknych i wartościowych ilustracji autorstwa twórców z całego świata, nawiązujących stylem do kultury danego kraju,

Duży format - po otwarciu aż 32 x 36 centymetrów!

➜ Ciekawe opisy, mapy oraz słowa kluczowe, rozbudzające ciekawość młodego czytelnika i pozwalające na dalsze odkrycia,


Kupując książkę w przedsprzedaży otrzymujesz:


Specjalną, obniżoną cenę oraz gwarancję dostawy książki w ciągu tygodnia od premiery (która jest zaplanowana na Dzień Dziecka, 1 czerwca 2020),

Duży plakat z jedną z grafik z książki,

➜ Komplet trzech, specjalnie zaprojektowanych pocztówek do wysłania do swojego przyjaciela tradycyjną pocztą,

Zestaw naklejek z bohaterami opowieści,

Przypinkę z tytułowym Zielonym Latawcem.


qeb08009c7eb6c5c.pngTwórcy książki:


Tekst: Julita Pasikowska-Klica (Polska)

Z wykształcenia reżyser filmowy i fotograf. Na co dzień pracuje jako copywriter oraz realizuje sesje zdjęciowe z najmłodszymi. Prowadzi również warsztaty teatralne i filmowe z młodzieżą. W 2019 roku wydała swojego pierwszego ebooka oraz audiobooka dla dzieci ,,W kim zakochał się Księżyc”.

 

Ilustracje okładkowe oraz wstęp i zakończenie opowieści: Aleksandra Szwajda (Polska)

Specjalizuje się w identyfikacji wizualnej, formach wydawniczych, ilustracjach (szczególnie tych dla dzieci). Każdy projekt jest wyzwaniem, ale daje jej mnóstwo radości i jeszcze więcej satysfakcji. Nie wyobraża sobie życia bez sztuki.

 

Ilustracje międzynarodowe: Anbu (Korea Południowa), Subi Bosa (Republika Południowej Afryki), Eva Chupíková (Czechy), Flor Crespo (Argentyna), Ann December (Węgry), Angelika Dotsenko (Ukraina), Lucia Eggenhoffer (Czechy), Fabiana Faiallo (Brazylia), Mihmida Ilwia (Indonezja), Sian James (Hongkong), Maria Jäntti-Serrano (Finlandia), Jelena Jordanovic-Lewis (Serbia), Emre Karacan (Turcja), Christos Kourtoglou (Grecja), Vesela Valentinova Kucheva (Bułgaria), Nicole Lim (Filipiny), Daniela Lomba (Portugalia), Judith Loske (Niemcy), Donya Maghsoudlou (Iran), Maria Manoura (Grecja), Thejal Mathura (Republika Południowej Afryki), Marie Muravski (Rosja), Madison Patterson (Stany Zjednoczone), Rachel Polo (Hiszpania), Monika Puzauskaite (Litwa), Diana Renzhina (Łotwa), Alena Rubinuby (Rosja), Luis San Vicente (Meksyk), Carlos Sánchez (Hiszpania), Anna Shuttlewood (Wielka Brytania), Manuel Šumberac (Chorwacja), Olga Surina (Rosja), Maryam Tahmasebi (Iran), Tokyo Melonboy (Japonia), Bård Sletvold Torkildsen (Norwegia), W.okada (Japonia), Jana Walther (Niemcy), Yujie Wu (Tajwan), June Zhang (Australia), Huan Zong (Chiny)


z68e2ab22702a7a7.png

Patronat medialny: Bajkochłonka

swojego bloga prowadzi już od 2017 roku. Od tej pory przeczytała i napisała na temat setek książek dla dzieci i młodzieży. Orientuje się w nowościach, wypatruje premier i docenia klasykę. ,,Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów” to wyjątkowy projekt także dla niej! i4928e3fca3923bf.png

Książka powstała dzięki wsparciu m.in. firmy Rödl & Partner w Polsce.ff1aba6cd7b6a1ed.png


Zapraszamy do odwiedzenia strony Wydawnictwa Sto Stron!
jc413f0da27d69d4.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 76

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 16

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Zestaw gadżetów

Zestaw gadżetów zawiera:

➜ Plakat

➜ Komplet trzech pocztówek

➜ Zestaw naklejek

➜ Przypinkę

➜ Darmową dostawę do paczkomatu na terenie Polski (w sprawie dostawy za granicę prosimy o kontakt przez zakupieniem książki)

❗Powyższy zestaw gadżetów nie zawiera książki!

rozwiń

wybrano 2 razy

Wpłać 60 zł i więcej
Książka "Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów" oraz zestaw gadżetów

Zakup książki w przedsprzedaży zawiera:

➜ Wydaną w twardej oprawie książkę "Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów"

➜ Plakat

➜ Komplet trzech pocztówek

➜ Zestaw naklejek

➜ Przypinkę

➜ Darmową dostawę do paczkomatu na terenie Polski (w sprawie dostawy za granicę prosimy o kontakt przez zakupieniem książki)

rozwiń

wybrano 64 razy

Wpłać 200 zł i więcej
Pakiet czterech książek "Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów" oraz zestawy gadżetów

Zakup zestawu czterech książek w przedsprzedaży zawiera:

➜ Cztery wydane w twardej oprawie książki "Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów"

➜ Cztery plakaty

➜ Cztery komplety trzech pocztówek

➜ Cztery zestawy naklejek

➜ Cztery przypinki

➜ Darmową dostawę do paczkomatu na terenie Polski (w sprawie dostawy za granicę prosimy o kontakt przez zakupieniem pakietu)

rozwiń

wybrano 2 razy

Nasi użytkownicy założyli

753 216 zrzutek

i zebrali

544 036 674 zł

A ty na co dziś zbierasz?