Meble dla biblioteki | urodzinowa zbiórka na wyposażenie filii w Majewie ID: kv95e3

1 137 zł z 5 000 zł

22%

1 137 zł

z 5 000 zł

zakończona

06.12.2019r

14

wspierających
22%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Biblioteka Morzeszczyn świętuje w tym roku 70 urodziny! Celebrować je będziemy wraz z czytelnikami i przyjaciółmi naszej instytucji już 29 listopada w czasie wyjątkowej gali. Rok 2019 to dla naszej instytucji czas nie tylko radowania z jubileuszu, ale i wytężonej pracy. Ostatnie miesiące to gruntowana modernizacja jednej z naszych filii bibliotecznych, która znajduje się w Majewie. Finiszujemy z remontem, ale - niestety - nie wystarczyło nam środków na zakup wyposażenia. Pomyśleliśmy zatem nieśmiało, że nowe meble będą cennym prezentem od społeczności i naszych przyjaciół na nasz wyjątkowy jubileusz. Stąd pomysł, aby zorganizować tę zrzutkę.


Świętujemy 70 urodziny!

Biblioteka Morzeszczyn została powołana do istnienia w 1949 roku. Od tego czasu zmieniała swoje siedziby, powstawały nowe filie i punkty biblioteczne, ale - co najważniejsze - jej czytelnikami i odbiorcami było 7 pokoleń mieszkańców Gminy Morzeszczyn.


Przez te 70 lat instytucja promowała literaturę, animowała kulturalnie i społecznie, integrowała i wzmacniała środowisko lokalne, a także wzmacniała szanse użytkowników na rynku pracy, wyposażając ich w nowe kompetencje. Minione 5 lat to także czas zmiany roli biblioteki. Podjęliśmy się wzbogacenia oferty kulturalnej o audiobooki, filmy, a także rozpoczęliśmy edukować mieszkańców w zakresie kompetencji cyfrowych (kursy komputerowe dla seniorów, zajęcia z robotyki dla najmłodszych). Warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, kursy krawieckie, spotkania z autorami książek oraz podróżnikami, zajęcia nordic walking, a także debaty - to tylko niektóre z propozycji, a jakie w roku jubileuszowym przygotowaliśmy do naszych odbiorców.


Biblioteka, choć ma już 70 lat, jest ciągle młoda duchem i z optymizmem patrzy w przyszłość!


dd79a7f27abbe2bb.png


Ostatnie lata to także zmiana infrastruktury naszych placówek. Chcemy, aby była ona przyjazna, bezpieczna i zachęcająca do ponownych odwiedzin naszych bibliotek. W 2015 roku wyremontowaliśmy częściowo bibliotekę w Morzeszczynie, zaś w 2019 podjęliśmy się kompleksowego remontu naszej filii w Majewie. Przestrzeń ta wymagała gruntownego remontu. Ostatnie prace malarskie w tej placówce miały miejsce w latach 90-tych. Przestrzeń nie zachęcało do odwiedzin, a wysłużone meble nie były zdatne do prowadzenie ciekawej oferty kulturalnej.


n6648752cd6ac1a0.png


Impulsem do rozpoczęcia prac remontowych była decyzja zebrania mieszkańców wsi Majewo, którzy zadecydowali, aby przeznaczyć na modernizację filii 12.000 zł z Funduszu Sołeckiego na 2019 rok. 10.000 zł dołożyły władze Gminy Morzeszczyn. Z tych środków udało się wymienić całkowicie instalację elektryczną, przenieść licznik oraz zmienić oświetlenie i zamontować ogrzewanie elektryczne, dzięki któremu będzie można korzystać z pomieszczeń biblioteki także w okresie zimowym. Przygotowano instalację pod system alarmowy. Wyrównano podłogi, położono płytki gresowe we wszystkich pomieszczeniach, wycelowano i wymalowano ściany, wymieniono wewnętrzną stolarkę drzwiową oraz zamontowano nowe wyposażenie w WC.


Niestety, pozyskane środki nie wystarczyły nam na wyposażenie biblioteki w nowe meble. Poprzednie były zużyte i zawilgocone - nie nadawały się do dalszego użytku. Chcemy zakupić nowe regały biblioteczne, szafy, stół, biurka pod komputery oraz krzesła. Chcemy także ją doposażyć w nieodzowne dodatki: wieszaki, kosze na śmieci czy naczynia.


Biblioteka Majewo ma być przyjazną, bezpieczną i nowoczesną przestrzenią, z której będą mogli korzystać mieszkańcy tej miejscowości (ale i nie tylko!) - niezależnie od wieku. Będzie tam można nie tylko wypożyczyć książkę, ale także pograć w planszówki, wydrukować bilet lotniczy, wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, napić się gorącej kawy lub - po prostu - spotkać się z sąsiadami.


y799cd8356fd3163.png


BIBLIOTEKA TWÓRCÓW - przestrzeń dla książki, sztuki i nowych technologii

Biblioteka Majewo to 36m2. Jedno z pomieszczeń to przestrzeń dla księgozbioru. Na nowych regałach znajdzie się ponad 1000 książek, komiksów, czasopism i audiobooków.


Drugie z pomieszczeń to sala warsztatowa z dużym stołem i krzesłami. Tu znajdować się będą ogólnodostępne gry planszowe, telewizor oraz pojemna szafa na materiały plastyczne.

W niewielkim korytarzyku na czytelników czekać będą 2 stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do internetu. W całej placówce dostępny będzie internet bezprzewodowy. Biblioteka otrzyma również odświeżoną i higieniczną toaletę.


s57a5b53ffafa70b.png

Pomieszczenie WYPOŻYCZALNI zgromadzi koło 1000 książek, audiobooków, czasopism i komiksów.


s8876b73738812ba.png

Sala warsztatowa ma być przestronną przestrzenią na różnego rodzaju zajęcia rękodzielnicze, artystyczne, krawieckie i cyfrowe oraz rodzinne i rówieśnicze rozgrywki w planszówki.


df0240b4af6a90c0.png

Nowoczesna biblioteka to brama do cyfrowego świata. Do dyspozycji czytelników będą 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu.


mc41ff202d84525b.png

Gromadzona literatura, to nade wszystko nowości wydawnicze z ostatnich lat. W naszych zbiorach posiadamy literaturę piękną, obyczajową oraz historyczną, kryminały, horrory i literaturę since-fiction, a także książki dla dzieci i młodzieży. Prenumerujemy czasopisma hobbistyczne oraz udostępniamy audiobooki.

v358d0f9fe804f30.png

Biblioteka zyska niewielką, choć higieniczną, toaletę.


Informacje o organizatorze

Zrzutka na Meble do biblioteki | urodzinowa zbiórka na wyposażenie do filii w Majewie

kv95e3-5499373.png

Stworzona przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Morzeszczynie.

WWW: www.morzeszczyn.naszabiblioteka.comFACEBOOK: www.facebook.com/bibliotekaMorzeszczyninstagram: www.instagram.com/biblioteka_morzeszczyn


Aktualności1

  • Bardzo jesteśmy wdzięczni za wsparcie naszej urodzinowej zbiórki na meble do wyremontowanej biblioteki w Majewie. Udało się nam zebrać w sumie 1903 zł (wpłaty na zrzutce, na konto biblioteki i w czasie gali urodzinowej). Nie osiągnęliśmy co prawda wymarzonego celu 5000 zł, ale wierzymy, że uda się nam jeszcze pozyskać partnerów, którzy pomogą nam wyposażyć naszą filię, która de facto stanie się centrum życia kulturalnego i społecznego mieszkańców Majewa, Lipiej Góry, Bielska i Gąsiorek.
    Dziękujemy!

Wpłacający14

 
Fundacja Pokolenia
500 zł
LL
Leszek Lemka
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Ada
50 zł
AK
Animacja Kreatywnej Zabawy ????
50 zł
AL
Anna Lasota-Żabińska
30 zł
P
parka.ania
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
A
Antek
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

421 994 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?