id: kvfr6s

POMÓŻMY PAULINIE SŁYSZEĆ

POMÓŻMY PAULINIE SŁYSZEĆ

Nasi użytkownicy założyli 1 014 273 zrzutki i zebrali 1 060 616 989 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

POMÓŻMY PAULINIE SŁYSZEĆ

Dobrzy sercem przyjaciele, koleżanki, koledzy oraz znajomi.

Kochani chciałabym w Was obudzić chęć pomocy innej osobie, której sytuacja życiowa nie pozwala cieszyć się pełną piersią. Paulina jest wyjątkowo piękną dziewczyną z marzeniami i celami do zrealizowania. Jej wygląd zewnętrzy nie wskazuje na śmiertelną chorobę toczącą się w jej organizmie. Niestety kilkanaście lat temu będąc jeszcze dzieckiem dowiedziała się o strasznej chorobie, która zmieniła jej pogląd na świat i przyszłość. Jest to autoimmunologiczne zapalenie wątroby. Charakteryzuje się ono tym, że organizm Pauliny z pewnych powodów ( nieznanych) zaczyna atakować własne narządy- wątrobę. Dlatego też jedynym możliwym sposobem leczenia jest przeszczep wątroby, na który Paulina cały czas czeka. Na domiar złego Paulina w wyniku choroby ma stwierdzony pierwszy stopień niepełnosprawności, co uniemożliwia jej pracę, a tym samym zarobkowanie. Wysokość jej renty to 1050 zł, a koszt miesięcznego leczenia to 1450 zł. Pełnoprawnym opiekunem jest jej mama Jola, która oddaje całą siebie by córka mogła normalnie żyć. Kilkanaście lat temu gdy zdiagnozowano u Pauliny chorobę, mama ( Jola) musiała zrezygnować z pracy, by móc korzystać z pomocy finansowej MOPS, które daje Państwo matce opiekującej się niepełnosprawnym dzieckiem. Do dziś nie może podjąć pracy, gdyż to spowodowałoby brak możliwości dofinansowania z MOPS-u.

Dodatkowo zażywanie ogromnej ilości leków sterydowych i immunosupresyjnych spowodowało brak odporności u Pauliny. Konsekwencją tego jest szereg infekcji osłabiających jej ciało i przyczyniających się do innych chorób. Paulina ma zdiagnozowaną padaczka, PSC ( włóknienie dróg żółciowych) i niedosłuch odbiorczy.

I tu zaczyna się moja prośba. Paulina powoli traci słuch w wyniku głuchoty mieszanej przedrdzeniowej i czuciowo- nerwowej obustronnej. Obecnie Paulina na jedno ucho nie słyszy około 90%, a na drugie 60%. Jedynym sposobem leczenia i niedopuszczenia do całkowitej utraty słuchu jest aparat słuchowy. Koszt takiego aparatu to 8980,00 złotych. Niestety ale takich pieniędzy nie posiadają Paulina i mama. Dlatego też bardzo Was proszę o pomoc w zebraniu tej kwoty, która dla niektórych z Was może być mała ale dla Pauliny jest ogromna.  Dzięki niej zakupi aparat i będzie mogła słyszeć śpiew ptaków, dźwięk samochodów i głos swojej mamy.

Liczę na WAS kochani. Tylko tak możemy POMÓC PAULINIE SŁYSZEĆ.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 139

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AK
Anna Kalisz
ZL
Zielony Listek
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Ariel Łoch
200 zł
KJ
Katarzyna Jarosław Sikora
200 zł
KC
Kaja Ch
KP
Krzysztof Pawlak
AM
Celinka Lis
108 zł
Zobacz więcej