Internetowa baza danych do badań genealogiczych ID: kvvaa8

Internetowa baza danych do badań genealogiczych ID: kvvaa8

3 532 zł z 3 500 zł

100%

3 532 zł

3 532 zł

z 3 500 zł

zakończona

zakończona

02.05.2018r

34

34

wspierających
100%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Strona internetowa o nazwie "Katalogszlachty.com" zawierająca bazę danych niezbędnych do zbudowania własnego drzewa genealogicznego.

Czy znasz historię własnej rodziny? Najczęściej nasza wiedza ogranicza się do pokolenia dziadków, rzadziej pradziadków. By dowiedzieć się więcej, trzeba sięgnąć do odpowiednich dokumentów co pociąga za sobą konieczność odbycia kłopotliwej i kosztownej podróży do miejsca ich przechowywania. Można tego uniknąć dzięki bazie dostępnej bezpłatnie w internecie, jaką zamierzam stworzyć. Ściślej uruchomić ponownie w wersji odpowiadającej najnowszym wymaganiom technicznym. W 2010 roku powstała strona o nazwie "Katalogszlachty.com", która działała do końca ubiegłego roku. Wykonana w starej technologii z upływem czasu coraz częściej pojawiały się problemy z jej dostępnością. Obecnie jest wyłączona, by ponownie ją uruchomić potrzebna jest nowa wersja i przeniesienie do niej bazy danych.

Baza danych to indeksy z ksiąg metrykalnych w liczbie ok 2 000, o różnej objętości, zawierających dane odnoszące się do urodzeń, małżeństw i zgonów osób żyjących w przeszłości. Oto przykładowy zapis: " Kołakowski August, syn Rocha i Petroneli z Kuleszów, urodzony w Szczodruchach Zalesiu, parafia Kołaki Kościelne 29.08.1780." Indeksy opracowuję w większości sam, korzystam również z opracowań pasjonatów, którzy w poszukiwaniu danych o swojej rodzinie wertują księgi metrykalne. Dotychczas udostępnione były dane z terenu zachodniej części województwa podlaskiego i północno - wschodniej części województwa mazowieckiego. Baza jest w ciągłej rozbudowie. Mam za sobą 25 lat pracy w Archiwum Państwowym, czyli doświadczenie i stosowną wiedzę do opracowania takiej bazy.

Od początku swego istnienia do końca poprzedniego roku stronę odwiedziło ponad milion osób z całego świata. By nadal służyła wszystkim zainteresowanym, niezbędne jest wykonanie nowej wersji, sam tego nie zdołam uczynić, nie jestem informatykiem. Skorzystanie z pomocy wymaga nakładów finansowych którym nie jestem w stanie sprostać, stąd moja decyzja o szukaniu wsparcia u dotychczasowych i przyszłych użytkowników. Koszt tego przedsięwzięcia to 3 500 PLN. W kwocie tej mieszczą się wydatki na wykonanie strony, przeniesienie bazy danych, opłaty za serwer, zakup przenośnego dysku do archiwizowania danych.

Wpłacający34

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
149 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

517 207 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?