id: kwffha

Pomóż nam w stworzeniu ośrodka rehabilitacji i terapii dla chorych dzieci Wesprzyj nas w służbie społeczeństwu i Ojczyźnie

Pomóż nam w stworzeniu ośrodka rehabilitacji i terapii dla chorych dzieci Wesprzyj nas w służbie społeczeństwu i Ojczyźnie

Opis zrzutki

Prosimy o wsparcie naszego projektu który będzie służył społeczeństwu i Ojczyźnie przez dziesięciolecia.  

Zbieramy na:

- Stworzenie ośrodka rehabilitacji i terapii „Hipokrates” dla dzieci   z porażeniem mózgowym, zespołem Downa spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, oraz z innymi schorzeniami.  Planujemy stworzenie nowoczesnego ośrodka który będzie zajmował dwie kondygnacje Pałacu w Targoszynie o łącznej powierzchni 971,10 m2. Dzięki szerokiej ofercie rehabilitacji i terapii poszerzonej o zajęcia ze zwierzętami ( hipoterapia, dogoterapia, alpakoterapia ) które będą prowadzone w pięknym w 10 hektarowym parku, przyczynimy się do poprawy zdrowia i jakości życia bardzo wielu dzieci i ich rodzin.

 

- Stworzenie Instytut Dzieł Utraconych, który będzie zajmował dwie kondygnacje Pałacu w Targoszynie o łącznej powierzchni 853,54 m2. Ma on na celu szeroko pojęte rozpowszechnianie  wiedzy na temat dzieł sztuki zaginionych podczas zawieruchy wojennej, ich poszukiwanie, badanie okoliczności utraty, oraz tworzenie i wydawanie publikacji. W salach pałacu powstaną  ekspozycje reprodukcji  dzieł utraconych podczas II Wojny Światowej. Będą one  również  prezentowane w formie  wystawy multimedialnej. Dzięki formą prezentacji dzieł oraz informacją które zostaną przedstawione naszym gościom, przekażemy wiedzę i wzbudzimy zainteresowanie jakże ważnym i trudnym okresem naszej historii narodowej.

 

- Remont i przystosowanie zabytkowego Pałacu w Targoszynie do prowadzenia ośrodka rehabilitacji i terapii  „Hipokrates” oraz „Instytutu Dzieł Utraconych”.

Zadanie  będzie wymagało wykonania następujących prac zgodnie z wytycznymi Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków:

a. wymiany dachu i stropów

b. odrestaurowania elewacji budynku.

c.  wymiany okien.

d. budowa windy

e.    podstawowego remontu wnętrza (zgodnie z wytycznymi formalnymi wynikającymi z przepisów prawa)

f. wyposażenie  obiektu.

 

Jesteśmy w posiadaniu pałacu o powierzchni użytkowej 1824,64 m2 wraz z 10 hektarowym parkiem znajdującego się pod adresem: Targoszyn nr 28 59-407 Mściwojów. Przy pałacu znajdują się zabudowania folwarczne, gdzie mieści  się stajnia dla zwierząt w niezbędnych do m.in. hipoterapii.

Do tej pory udało nam się odrestaurować część kamiennego ogrodzenia, wraz z wstawieniem nowych bram, przywrócić do świetności  część zabytkowego parku, oraz wykonać znaczną część prac projektowych.

 

 

 

Fundacja Marysieńka jest organizacją pożytku publicznego (OPP) wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000830180. Nasze motto brzmi Ratujemy Wspieramy Pomagamy, i zapewniamy że zrobimy wszystko by opisane wyżej cele zrealizować. Lecz może nam się udać jedynie z Państwa pomocą dlatego tak bardzo prosimy o wsparcie gdyż każdy datek jest ważny.

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!