id: kwfw3n

Budowa kompleksowego ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych

Budowa kompleksowego ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych

29 552 zł 
z 120 000
24%
zakończona 27.07.2022r
495 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą ludzi z pasją, których połączyło stowarzyszenie. Prowadząc bezpłatną rehabilitację pomagamy dzieciom i dorosłym osobom niepełnosprawnym w powrocie do zdrowia, odzyskiwaniu sprawności, ale przede wszystkim troszczymy się o dobro drugiego człowieka… słabszego, który sam nie może poprosić, bo nie może zwerbalizować swoich myśli i pragnień…który, mimo swej niedoskonałości jest wyjątkowy… piękny i nietuzinkowy… ma wiele talentów i zdolności, swoje pasje i zainteresowania… inne możliwości fizyczne i intelektualne… ale prawo, tak jak każdy z nas do życia, miłości, akceptacji, rozwoju… poczucia bezpieczeństwa.

Wszystko zrodziło się ze szczerej chęci pomocy, od małego pokoju w niewielkim mieszkaniu, od kilku dzieci, które oprócz miłości, potrzebowały rehabilitacji i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Kolorowa tapeta w słonie, materac i kilka podstawowych przyrządów wystarczyło na początek, ale dzieci przybywało i przybywało, a nasze potrzeby rosły.

Dziś jest nas 105, w sumie z terapeutami - 121, jesteśmy rodziną. Działamy bez zysku, jesteśmy organizacją pożytku publicznego, pisząc projekty pozyskujemy pieniądze na naszą działalność. Nasze dzieci dorastają, kończą szkoły, ich rodzice starzeją się, umierają…Dotychczasowa siedziba z 16 gabinetami jest niewystarczająca dla zapewnienia właściwych warunków lokalowych, rozwojowych dla wciąż wzrastającej liczby niepełnosprawnych osób, których pragniemy nadal wspierać.

Nie tracąc nadziei, chęci i sił do walki o lepszą przyszłość naszych niepełnosprawnych dzieci podjęliśmy ambitny plan budowy kompleksowego ośrodka. Z Bożą opatrznością, czy jak kto woli, zbieżnością losu pozyskaliśmy budynek o powierzchni użytkowej 277,56m2 z częścią działki o powierzchni 0,43ha, w którym chcemy stworzyć Kompleksowy Ośrodek Opiekuńczo-Edukacyjno-Rehabilitacyjny, który byłby odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością, zarówno tych małych zagrożonych niepełnosprawnością, jak i dorosłych z zakresu terapii zajęciowej, rehabilitacji, przygotowania do pracy i opieki po śmierci rodziców. W ramach ośrodka chcemy stworzyć Oddział Terapii Dziennej i Poradnię Rehabilitacyjną, Zakład Aktywizacji Zawodowej, Mieszkania Treningowe, Środowiskowy Dom Samopomocy.

Dla stowarzyszenia największym wyzwaniem inwestycyjnym będzie generalny remont i rozbudowa budynku, sami nie damy rady.

Jeśli chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę do budowanego ośrodka, będziemy wdzięczni. Jedną wpłatą lub udostępnieniem pomagasz 105 niepełnosprawnym dzieciom!!!

 

Jak możesz pomóc?- wpłacając nawet najmniejszą kwotę!:

-za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

-na konto Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich ziemi Łowickiej: 07 1020 4580 0000 1302 0103 1319

-przekazując 1% podatku KRS-0000255117

 

Dziękujemy za każdy gest, który zbliża nas do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Świętojańska 1/3B, 99-400

Łowicz, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 495

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków

Lokalizacja

Świętojańska 1/3B, 99-400

Łowicz, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

893 026 zrzutek

i zebrali

835 313 634 zł

A ty na co dziś zbierasz?