id: kwfw3n

Budowa kompleksowego ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych

Budowa kompleksowego ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 967 zrzutek i zebrali 1 162 580 008 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą ludzi z pasją, których połączyło stowarzyszenie. Prowadząc bezpłatną rehabilitację pomagamy dzieciom i dorosłym osobom niepełnosprawnym w powrocie do zdrowia, odzyskiwaniu sprawności, ale przede wszystkim troszczymy się o dobro drugiego człowieka… słabszego, który sam nie może poprosić, bo nie może zwerbalizować swoich myśli i pragnień…który, mimo swej niedoskonałości jest wyjątkowy… piękny i nietuzinkowy… ma wiele talentów i zdolności, swoje pasje i zainteresowania… inne możliwości fizyczne i intelektualne… ale prawo, tak jak każdy z nas do życia, miłości, akceptacji, rozwoju… poczucia bezpieczeństwa.

Wszystko zrodziło się ze szczerej chęci pomocy, od małego pokoju w niewielkim mieszkaniu, od kilku dzieci, które oprócz miłości, potrzebowały rehabilitacji i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Kolorowa tapeta w słonie, materac i kilka podstawowych przyrządów wystarczyło na początek, ale dzieci przybywało i przybywało, a nasze potrzeby rosły.

Dziś jest nas 105, w sumie z terapeutami - 121, jesteśmy rodziną. Działamy bez zysku, jesteśmy organizacją pożytku publicznego, pisząc projekty pozyskujemy pieniądze na naszą działalność. Nasze dzieci dorastają, kończą szkoły, ich rodzice starzeją się, umierają…Dotychczasowa siedziba z 16 gabinetami jest niewystarczająca dla zapewnienia właściwych warunków lokalowych, rozwojowych dla wciąż wzrastającej liczby niepełnosprawnych osób, których pragniemy nadal wspierać.

Nie tracąc nadziei, chęci i sił do walki o lepszą przyszłość naszych niepełnosprawnych dzieci podjęliśmy ambitny plan budowy kompleksowego ośrodka. Z Bożą opatrznością, czy jak kto woli, zbieżnością losu pozyskaliśmy budynek o powierzchni użytkowej 277,56m2 z częścią działki o powierzchni 0,43ha, w którym chcemy stworzyć Kompleksowy Ośrodek Opiekuńczo-Edukacyjno-Rehabilitacyjny, który byłby odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością, zarówno tych małych zagrożonych niepełnosprawnością, jak i dorosłych z zakresu terapii zajęciowej, rehabilitacji, przygotowania do pracy i opieki po śmierci rodziców. W ramach ośrodka chcemy stworzyć Oddział Terapii Dziennej i Poradnię Rehabilitacyjną, Zakład Aktywizacji Zawodowej, Mieszkania Treningowe, Środowiskowy Dom Samopomocy.

Dla stowarzyszenia największym wyzwaniem inwestycyjnym będzie generalny remont i rozbudowa budynku, sami nie damy rady.

Jeśli chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę do budowanego ośrodka, będziemy wdzięczni. Jedną wpłatą lub udostępnieniem pomagasz 105 niepełnosprawnym dzieciom!!!

 

Jak możesz pomóc?- wpłacając nawet najmniejszą kwotę!:

-za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

-na konto Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich ziemi Łowickiej: 07 1020 4580 0000 1302 0103 1319

-przekazując 1% podatku KRS-0000255117

 

Dziękujemy za każdy gest, który zbliża nas do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 495

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków