id: kwxhxd

Chcemy nadal wytwarzać! Pomóż Wytwórni przetrwać.

Chcemy nadal wytwarzać! Pomóż Wytwórni przetrwać.

Nasi użytkownicy założyli 1 169 759 zrzutek i zebrali 1 218 827 807 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Do dzięki Waszym wpłatom postawiliśmy m.in. tę gigantyczną ścianę! :)

  nee6142d93d9b343.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy otwartym warsztatem i pracownią. Nasza przestrzeń powstała, by umożliwić osobom kreatywnym pracę oraz realizację swoich pomysłów i projektów.

Masz pomysł na biznes związany z rzemiosłem, ale brakuje Ci przestrzeni i sprzętu? Szukasz osób, które pomogą Ci w realizacji Twoich projektów, lub miejsca na zorganizowanie własnych warsztatów? A może rzemiosło to Twoje hobby, które chcesz rozwijać na własną rękę lub biorąc udział w naszych warsztatach? Cokolwiek by to nie było Wytwórnia jest miejscem dla Ciebie!

Istniejemy od 2013 roku. Wytwórnią zarządza stowarzyszenie, którego celem jest przede wszystkim promocja i spopularyzowanie polskiego rzemiosła, pomoc młodym przedsiębiorcom oraz edukacja kulturowa.Przez 7 lat nasza siedziba znajdowała się na krakowskim Zabłociu, jednak na początku tego roku otrzymaliśmy wypowiedzenie i byliśmy zmuszeni poszukać nowego miejsca, ktróre pozowliłoby nam, nie tylko na prowadzenie dalszej działalności, ale też na rozwój i relizację nowych projektów. Znaleźliśmy je przy ulicy Wielickiej 44B w Krakowie. Wcześniej był tu salon motocykli, później producent opakowań, teraz miała być nowa siedziba Wytwórni. Niestety nasze plany pokrzyżował Koronawirus. Jeszcze przed ogłoszeniem epidemii zbieraliśmy środki na konieczne adaptacje i remont, jednak nie mogliśmy przewidzieć sytuacji, w której będziemy musieli na dłuższy czas zamknać Wytwórnię i całkowicie stracimy jakikolwiek przychód. Wytwórnia utrzymuje się ze sprzedaży członkostw, prowadzenia warsztatów rzemieslniczych oraz ewentualnych dofinansowań, zdobytych w ramach projektów publicznych. Nie mamy dodatkowych przychodów ani sponsorów. Ekipa zajmująca się Wytwórnią to sami wolontariusze.

Remont, przeprowadzka i wydłużająca się przerwa w działalności, pochłonęły nasze rezerwy finansowe. Nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów dalszego utrzymania lokalu oraz wszystkich niezbędnych adaptacji naszej nowej przestrzeni, dlatego też liczymy na Waszą pomoc!

Wiemy, że w obecnej sytuacji prosimy o wiele, ale bez Waszego wsparcia, najsztarszy makerspace w Krakowie oraz miejsce pracy krakowskich rzemieślników i twórców może przestać istnieć!

l9f1695172309571.pngZ czego składa się Wytwórnia i co już zrobiliśmy?

Robimy wszystko, by nasza nowa siedziba była gotowa do pracy, gdy tylko bedzie to możliwe! Pomimo trudnej sytuacji i wielu ograniczeń udało się nam już postawić, wysoką na 6 m i długą na 11 m, izolowaną ścianę, oddzielającą strefę prac czystych (tzw. SDD czyli Strefę Drobnego Dłubania) od strefy prac brudnych (WRC - Warsztatu Robót Ciężkich). Wydzieliliśmy też stolarnię, szlifiernię oraz ślusarnię. Obecnie trwa remont zaplecza socjalnego i przestrzeni magazynowej. Zmodernizowaliśmy i dostosowaliśmy do naszych potrzeb instalację elektryczną i oświetlenie. A wszystko to dzięki zaangażowaniu fantastycznych wolontariuszy!

Przed nami jeszcze sporo pracy. Musimy zamontować nagrzewnice oraz system wentylacji, naprawić kilmatyzację, wymienić system alarmowy, wyłożyć podłogę w części warsztatowej grubym linoleum oraz wyremontować łazienki i kuchnię (dodać toaletę, prysznic oraz zlewy). Chcielibyśmy również doposażyć nasz warsztat o nowe sprzęty, które uławią pracę Wytwórcom.

d5ecf3e76969c595.png

Na co przeznaczamy środki ze zbiórki?

Przede wszystkim na utrzymanie Wytwórni, czyli bieżące wydatki (czynsz i rachunki) oraz najpilniejsze, niezbędne prace remontowe. O naszych postępach będziemy Was informować na bieżąco w aktualnościach zrzutki oraz na naszym Facebooku: facebook.com/WytworniaKrakow Planowaliśmy, że zakończenie remontu oraz oficjalne otwarcie nowej siedziby, odbędą się w czerwcu 2020 roku. Natomiast praca w Wytwórni miała być możliwa już od 1 kwietnia 2020 roku. W obecnej sytuacji trudno nam powiedzieć kiedy to nastąpi, mamy jednak nadzieję, że z Waszą pomocą, uda się nam przetrwać i ponownie otworzyć nasze drzwi dla wszystkich Wytwórców!

ccbf92764026c673.png

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Wytwórnia to nie tylko przestrzeń do pracy. To przede wszystkim społeczność kreatywnych ludzi, którzy uczą się od siebie, wzajemnie się motywują i pracują nad wspólnymi projektami. Dzięki współdzieleniu przestrzeni i narzędzi, dajemy możliwość rozwoju wielu małym biznesom i startupom, które bez tego nie mogłyby zaistnieć. Nasi członkowie zajmują się m.in. stolarstwem, renowacją mebli, tapicerstwem, ślusarstwem, ceramiką, sitodrukiem, szyciem, produkcją instrumentów muzycznych, betonem architektonicznym, fotografią, elektroniką, drukiem 3D, projektowaniem, prototypowaniem i wieloma innymi. Chcemy tworzyć miejsce otwarte i przyjazne, które umożliwi Wytwórcom realizację wszystkich, nawet najbardziej szalonych pomysłów.

d08bd92821978bb7.png

Naszym celem jest promocja polskiego rzemiosła i idei handmade oraz wspieranie lokalnych twórców i społeczności. Organizujemy liczne warsztaty rzemieślnicze oraz cykliczne wydarzenia z dziedziny designu i rzemiosła. Bierzemy udział w projektach i lokalnych inicjatywach oraz wspieramy kreatywną społeczność Krakowa.

g55b5b3a89eeddb9.pngWiemy, że wspólnie możemy sprawić, że Wytwórnia nie zniknie z mapy Krakowa!

Dziękujemy Wam za pomoc!

wytworniakrakow.pl

facebook.com/WytworniaKrakow

instagram.com/wytworniakrakow

cddfa8acd65a3992.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 7

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękujemy Ci w poście na naszym Facebooku.
Prosimy napisz do nas maila na [email protected] z informacją jak chcesz zostać wspomniany/a w poście z podziękowaniem na naszym Facebooku (...
25 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Wpiszemy Cię na listę darczyńców na naszej stronie www.
Podziękujemy Ci również w poście na naszym Facebooku.Prosimy napisz do nas maila na [email protected] z informacją jak chcesz zostać wspomnia...
50 zł

Kupione 25

Zakończona
Inne
Wyślemy Ci pocztą drukowaną ręcznie kartkę z podziękowaniem.
Podziękujemy Ci również w poście na naszym Facebooku i wpiszemy na listę darczyńców na naszej stronie wytworniakrakow.plProsimy napisz do nas maila na...
100 zł

Kupione 13

Zakończona
Inne
Otrzymasz od nas członkostwo Wspieram, dające możliwość 2 wejść do Wytwórni w wybranym przez Ciebie miesiącu oraz darmowe przeszkolenie z obsługi maszyn w warsztacie stolarskim.
Podziękujemy Ci również w poście na naszym Facebooku i wpiszemy na listę darczyńców na naszej stronie wytworniakrakow.plProsimy napisz do nas maila na...
200 zł

Kupione 12 z 50

Zakończona
Inne
Otrzymasz od nas członkostwo Dłubię, dające możliwość 4 wejść do Wytwórni w wybranym przez Ciebie miesiącu oraz darmowe przeszkolenie z obsługi maszyn w warsztacie stolarskim.
Podziękujemy Ci również w poście na naszym Facebooku i wpiszemy na listę darczyńców na naszej stronie wytworniakrakow.plProsimy napisz do nas maila na...
300 zł
Zakończona
Inne
500 zł

Kupione 2 z 20

Zakończona
Inne
Otrzymasz od nas voucher dla 1 osoby dający możliwość udziału w dowolnych warsztatach organizowanych przez Wytwórnię oraz zaproszenie na oficjalne otwarcie wzraz z osobą towarzyszącą.
Podziękujemy Ci również w poście na naszym Facebooku i wpiszemy na listę darczyńców na naszej stronie wytworniakrakow.plProsimy napisz do nas maila na...
1000 zł

Kupione 2 z 10

Zakończona

Wpłaty 104

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków